ActionScript 3.0. Szybki start

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2009-09-10
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-246-2164-4
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę: lokesh

Ocena: 0 (0 głosów)

Wykorzystaj możliwości Flasha i ActionScript!

Jak rozpocząć przygodę z ActionScript 3.0? Jak kontrolować oś czasu? Jak wykorzystać zasoby zewnętrzne? ActionScript jest obiektowym językiem programowania, wykorzystywanym w Adobe Flash. Obecnie stosowana składnia tego języka pojawiła się po raz pierwszy we Flashu 5. ActionScript pozwala na sterowanie aplikacją oraz animacją, a jego możliwości mogą zaskoczyć niejednego programistę. To dzięki niemu stworzysz jeszcze bardziej interaktywne i atrakcyjne strony WWW!

Książka ta pozwoli Ci błyskawicznie opanować podstawy pracy z ActionScript, a po jej przeczytaniu stworzenie aplikacji na platformie Flash nie powinno stanowić dla Ciebie żadnego problemu. Dzięki niej poznasz składnię ActionScript 3.0, sposób wykorzystania zmiennych, właściwości oraz funkcji i metod. Nauczysz się pracować z obiektami wyświetlania oraz reagować na zdarzenia. Ponadto dowiesz się, jak kontrolować oś czasu, a także używać pól tekstowych oraz klas Math i Date. "ActionScript 3.0. Szybki start" jest obowiązkową pozycją dla wszystkich osób chcących rozpocząć przygodę z ActionScript 3.0!

Składnia ActionScript 3.0 Zmienne, właściwości, funkcje i metody Praca z klasami i obiektami Reagowanie na zdarzenia Kontrolowanie osi czasu Operacje na łańcuchach znaków Używanie pól tekstowych Zastosowanie klas Math i Date Instrukcje warunkowe oraz iteracje i powtórzenia Komunikacja zewnętrzna z wykorzystaniem protokołu HTTP Wykorzystanie zasobów zewnętrznych Dynamiczne sterowanie animacją Praca z wideo i dźwiękiem Opanuj możliwości ActionScript szybko i przyjemnie!

Kup książkę ActionScript 3.0. Szybki start

Opinie o książce - ActionScript 3.0. Szybki start

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy