Afryka Trek. Od Przylądka Dobrej Nadziei do Kilimandżaro

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2011-07-19
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7506-455-1
Liczba stron: 496
Dodał/a książkę: alkatraz

Ocena: 5 (1 głosów)

Afryka Trek to wyprawa życia Alexandre'a i Soni Poussin. To trzy lata niezmordowanego marszu wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Ci poszukiwacze przygód pokonali szlak od Przylądka Dobrej Nadziei do Jeziora Tyberiadzkiego, nieustannie zmagając się z bezlitosnym słońcem, atakami dzikich zwierząt, piaskami pustyni i dżunglą. Doświadczyli trudnej codzienności mieszkańców Czarnego Lądu, dzień po dniu coraz bardziej nasiąkając Afryką. Dzięki nim możemy poznać ten kontynent z bliższej perspektywy, dotknąć potęgi nieujarzmionej przyrody, spotkać zwykłych ludzi, przeżyć ich rozterki i usłyszeć, co dla nich ważne.

Kup książkę Afryka Trek. Od Przylądka Dobrej Nadziei do Kilimandżaro

Opinie o książce - Afryka Trek. Od Przylądka Dobrej Nadziei do Kilimandżaro

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2014-08-10, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Książkę czytałam ponad tydzień. ,,Afryka Trek.." jest grubym dziełem, które zawiera mnóstwo ciekawostek o Afryce, jest kopalnią wiedzy. Małżeństwo Francuzów przemierza na piechotę tysiące kilometrów od Przylądka Dobrej Nadziei do szczytu Kilimandżaro. Para nie potrzebuje pieniędzy, młodzi wędrowcy śpią u spotkanych Afrykanów, często w przerażających warunkach. Francuzi opisują podróż przez RPA, Zimbabwe, Mozambik, Malawi i Tanzanię. Kraje różnią się od siebie charakterem mieszkańców i przyrodą - od pustyń, pól farmerskich poprzez dżungle i sawanny pełne niebezpiecznych zwierząt. Podróżnicy doświadczają spotkań z rekinami, lwami, cieszą się jazdą na strusiu. Książka jest bogata w wiele ciekawostek geograficznych, historycznych, społecznych czy politycznych. Dzięki niej poznałam więcej informacji o Afryce niż przez całe życie. Żałuję tylko, że tak mało jest zdjęć podróżników. Chętnie przeczytam drugi tom.
Link do opinii
Inne książki autora
Afryka Trek: Od Kilimandżaro do Jeziora Tyberiadzkiego
Sonia Poussin, Alexandre Poussin0
Okładka ksiązki - Afryka Trek: Od Kilimandżaro do Jeziora Tyberiadzkiego

Ciąg dalszy pasjonującej wędrówki wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego - od Kilimandżaro do Jeziora Tyberiadzkiego. Tysiące kilometrów przebytych pieszo...

Reklamy