After 4. Bez siebie nie przetrwamy

Wydawnictwo: Między słowami
Data wydania: 2015-08-24
ISBN: 978-83-240-2725-5
Dodał/a książkę: edytka222

Związek Tessy i Hardina przeszedł wiele prób, ale po każdej z nich uczucie między nimi było coraz mocniejsze. Wszystko się zmienia, gdy Hardin odkrywa coraz bardziej mroczną przeszłość swojej rodziny. To dla niego cios nie do zniesienia. W rozpaczy posuwa się do czegoś, czego Tessa nie jest w stanie mu wybaczyć. Dziewczyna zaczyna rozumieć, że chociaż kocha Hardina ponad wszystko, nie może z nim zostać. Czy tak ma wyglądać koniec ich miłości? Czy Hardin będzie chciał zawalczyć o związek z Tessą, a przede wszystkim – o samego siebie?

Kup książkę After 4. Bez siebie nie przetrwamy

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2015-09-23, Przeczytałam,
W kolejnej części hiperpopularnej serii książek Anna Todd przekonuje swoich wiernych czytelników, że bez siebie nie przetrwamy. Jej bohaterowie – krnąbrny, wytatuowany, niebezpieczny Hardin i uczuciowa Tessa znowu mają problem, który zaważy na ich chwiejnym związku. Dorosły facet dowiaduje się, że jego ojcem nie jest... jego ojciec, tylko ktoś inny, do tego dochodzą inne przykre dla niego fakty z przeszłości. Hardin jest zdruzgotany, odbija się to na jego związku z Tess, sposobie życia i stosunkach z innymi. Tess, oczywiście, próbuje mu jakoś pomóc, ale bezskutecznie, bo jej temperament nie pozwala na zbytnią uległość. Bohaterowie szarpią się więc przez następnych ponad pięćset stron, słuchając lepszych lub gorszych porad, sypiając ze sobą (głównie na podłodze), rzucając mięsem i kłócąc zawzięcie. Samo życie.   Wreszcie Hardin robi coś zaskakującego – pisze o nich książkę. Tego już wybaczyć nie sposób. Autorka chyba chciała zmierzyć bohaterów z czymś, co sama być może przeżywa prywatnie, narażając się na porównywanie losów fikcyjnych bohaterów z jej własnym życiem. Albo był to kolejny pomysł na stworzenie konfliktu, z którym Tessa i Hardin muszą się zmierzyć, by móc się pokłócić, obrazić, a potem do siebie wrócić i... Wiadomo – podłoga wróci do łask.   Padają liczne wulgaryzmy i wyznania ...

Opinie o książce - After 4. Bez siebie nie przetrwamy

Avatar użytkownika - silme89
silme89
Przeczytane:2016-06-14, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Mam,
Ciężko pogodzić mi się z myślą ,że seria After dobiegła końca. Nie ukrywam ze w ostatniej cześći mocno ją dawkowałam aby opóżnić koniec. Autorka niezwykle wbiła się w w mój gust. Pierwszy raz czytałam książkę,gdzie główni bohaterzy wypowiadali się od swojej strony.Tym sposobem mogliśmy pojąć rozumowanie Hadrina ,które w moim przypadku zazwyczaj usprawiedliwiało jego wybuchowe i nie do przyjęcia zachowanie. Seria After zostanie ze mną na zawsze... na pewno za kilka lat do niej wrócę... mimio ,iż skończyłam ją czytać kilka miesiecy temu...świat Hadrina i Tessy jescze we mnie tkwi. Z niecierpliwością czekam na premirę "Landona" w Polsce.
Avatar użytkownika - ksiazkomania
ksiazkomania
Przeczytane:2015-09-03, Ocena: 5, Przeczytałam, x52 książki 2015, Mam, Recenzenckie,

Zawsze jest nadzieja.

Seria ,,After" dobiegła końca. Ciągłe kłótnie, powroty, rozstania, a także uśmiechy i dołeczki w policzkach już się zakończyły. Historia Hessy zakończyła swój bieg. Każdy musi przyznać, że była to przeprawa przez pełen emocji i wzruszeń cykl. I chociaż ta część nie zostawia otwartej furtki do kolejnych, to ja skończyłam ją czytać z uśmiechem na twarzy i zamglonymi od łez oczami.

,,To naprawdę ironia losu, że mężczyzna, który nienawidzi świata, jest przez niego tak kochany."

,,Rodzina Hardina" to skomplikowane pojęcie. W końcu on - chłopak pełen swoich demonów - dowiaduje się prawdy o swoje rodzinie. Czy po tym wszystkim jest w stanie sobie z nią poradzić? Czy ktoś byłby w stanie to wszystko znieść? Hardin posuwa się do rzeczy, których Tessa nie będzie w stanie mu wybaczyć. On myśli, że robi dobrze, ona traci siły. Czy odnajdą siebie? Czy zdołają pokonać swoje demony, które czyhają na nich na każdym kroku?

,,Nie da się zrozumieć, jakie to szczęście móc spędzić życie z drugą połową swojej duszy, dopóki nie musi się spędzić życia bez niej."

Tessa i Hardin po raz kolejny muszą stawić czoła swoim demonom. Tym razem ta walka będzie o wiele bardziej trudna. Na początku Hardin jest tym samym Hardinem dążącym do samodestrukcji. Zaślepia go gniew i nienawiść do całego świata, do samego siebie. Jedno wydarzenie otrząsa go i przywraca do stanu, w którym pragnie się naprawić, pragnie się zmienić. Ale czy nie jest na to już za późno? Związek Hardina i Tessy wchodzi na nowy poziom, ale czy zdoła się na nim utrzymać?

Czytając ,,After. Bez siebie nie przetrwamy" w głowie ciągle pojawiają się nowe pytania. Dążenie do ustalenia odpowiedzi powoduje, że nie możemy przestać czytać. Każdy chyba chce poznać zakończenie tej toksycznej miłości. Tak, o tej właśnie miłości mogłabym czytać w nieskończoność. Mimo powtórzeń, cykliczności powieść wciąga. Jak to możliwe? Przecież nikt nie chce czytać w kółko tego samego, a jednak przy ,,After" przepada. Przepada na długie godziny, choć ostatnia część ma tę wadę, że jest zdecydowanie za krótka.

,,Odebrałem solidną lekcję i nauczyłem się, że życie nie musi być bitwą. Czasami pada się ofiarą beznadziejnego rozdania, a czasem coś się spieprzy po drodze, ale zawsze jest nadzieja. Zawsze jest kolejny dzień, zawsze można naprawić to, co się spieprzyło, i wynagrodzić to ludziom, których się zraniło, i zawsze jest ktoś, kto nas kocha, nawet jeśli czujemy się całkowicie osamotnieni i po prostu dryfujemy w oczekiwaniu na następne rozczarowanie. Zawsze czeka na nas coś lepszego."

,,After" dojrzewa z każdym tomem. Cały cykl jest pełen emocji, emocji, które ciężko opisać. Chyba przy żadnej innej książce moich oczu nie opuściło tyle łez. Ostatni tom jest zdecydowanie po tym względem najlepszy. Płakałam razem z bohaterami, płakałam kiedy oni się śmiali. Po prostu totalna bomba emocjonalnych wzruszeń.

Zakończenie nie przypadło wszystkim do gusty. Jedni twierdzą, że przeskoki w czasie są niepotrzebne, inni że są za krótkie i pisane na siłę. Ale ja wiem, że bez tych przeskoków, każdy by czuł ogromny niedosyt i złość. Dzięki takiemu zakończeniu poznajemy, co dzieje się w dalekiej przyszłości Hessy, czy są razem, czy w końcu im się udało. I to chyba najbardziej wzruszający element całej serii. Takich rozstań i powrotów nie znajdziecie w żadnej książce.

Może i ta miłość jest banalna. Może i jest toksyczna. Może istnieje wiele tak podobnych powieści, jednak to ,,After" wyznaczył sobie znaczące miejsce w literaturze współczesnej, i ze względu na krytykę, i ze względu na pochwały. ,,After" jako powieść new adult przekonało niejednego czytelnika do tego właśnie gatunku. I ja sama się przyznaję, że to dzięki serii ,,After" pokochałam new adult, tak samo mocno, jak moją pierwszą miłość - fantasy.

,,After" uważam za dobrą serię. Oczywiście ten cykl ma swoich zwolenników, ale również i przeciwników, i niestety jest to dość spora ilość. Poniekąd wiąże się to w dużej mierze z zespołem, który był inspiracją dla tego fanfiction. Często słyszę właśnie te słowa: ,,Nie będę czytać After bo to o 1D". Ludzie lubią takie uprzedzenia, do innych, więc jeśli ktoś nie przeczytał choć jednej części ,,After" nie ma prawa jej krytykować.

,,After. Bez siebie nie przetrwamy" jak i całą serię polecam każdemu czytelnikowi bez wyjątku. Tyle emocji nie znajdziecie w żadnych książkach, a ze względu na opasłe tomiska, spędzicie miłe chwile podczas czytania ,,After". Cała seria liczy sobie prawie 3 tysiące stron, więc jest co czytać. Idealnie na zbliżającą się jesień.

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-10-13, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Egzemplarz recenzencki, Mam,
Czwarta i ostatnia część serii After, która podbiła serca nastolatek na całym świecie i stała się największym fenomenem wydawniczym roku. Godna następczyni trylogii Pięćdziesiąt odcieni szarości E.L. James - i to naprawdę nie jest komplement. Literatura erotyczna jest dla ludzi, ale nie znaczy to jeszcze, że wszystko trzeba czytać. Biję się w piersi - ale biczować się nie będę - przeczytałam After, zresztą to nie było trudne, gdyż nie jest to pozycja zbyt wymagająca, ot, taka sobie historia dwojga młodych ludzi, którym seks przesłonił oczy. Stają się ślepi na problemy swoje i innych, życzliwych im osób. W sumie cieszę się, że ta seria już się skończyła. After, od tego momentu, to już przeszłość, ale Anna Todd nie zamierza kończyć kariery pisarskiej. Właśnie nabrała wiatru w żagle i zamierza dalej ,,tworzyć". Mam nadzieję, że zdążymy złapać trochę oddechu po tej serii. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że po After nie przyjdzie pora na Before widziane oczami Hardina i jego ofiar. Uważam, że całą historię tego związku można by było skończyć w jednym tomie. Bo przecież ile można czytać o tym samym: zdrady, rozstania, powroty, seks - i tak niezmiennie, nieprzerwanie, permanentnie. http://monweg.blog.onet.pl/2015/09/19/after-tom-4-bez-siebie-nie-przetrwamy-anna-todd/
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2015-08-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku,
Pozycja obowiązkowa dla osób znających poprzednie trzy tomy. Natomiast pozostałym czytelnikom gorąco polecam całą serię ''After''. To piękna, szalenie emocjonująca historia o bezwarunkowej mi­łości, przebaczaniu, odkrywaniu rodzinnych tajemnic i nieustanej walce z własnymi słabościami. Stanowi najlepszy dowód na to, że jeśli dwoje ludzi mocno się kocha, to przetrwają wszystko, co stanie im na drodze. Serdecznie zapraszam.
Avatar użytkownika - jente
Przeczytane:2016-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Nothing less
Anna Todd0
Okładka ksiązki - Nothing less

Zmysłowa Nora coraz bardziej zaprząta myśli Landona. Niestety, dziewczyna stara się trzymać na dystans, gdyż uważa, że ich związek skazany jest na porażkę...

After. Ocal mnie
Anna Todd0
Okładka ksiązki - After. Ocal mnie

Tessa wybaczyła Hardinowi kłamstwo, a teraz sama ukrywa przed nim prawdę. Chce wykorzystać wielką szansę w karierze, ale wie, że to będzie cios dla jej...