Okładka książki - Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym

Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym

Wydawnictwo: Virgo
Data wydania: 2014-11-20
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-62842-14-8
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 6 (1 głosów)

Ajurweda pokazuje jak osiągnąć i utrzymać pełnię zdrowia za pomocą diety i stylu życia. Wielu szuka pomocy w nowoczesnej medycynie, która ma do zaoferowania całą gamę tabletek i często nie dociera do źródła choroby. Alternatywą dla tych rozwiązań jest powrót do naturalnych metod leczenia - najstarszą z nich i przez wieki sprawdzoną jest właśnie ajurweda - najstarszy holistyczny system medyczny. Książka dr. Partapa Chauhana to cenny podręcznik dla wszystkich osób poszukujących naturalnych sposobów dbania o zdrowie. Autor omawia podstawowe koncepcje i terminy ajurwedy, podaje też praktyczne przepisy na domowe lekarstwa.

Dzięki tej książce:
- sprawdzisz, jakim typem konstytucji jesteś
- poznasz najlepszą dla siebie dietę
- rozpoczniesz oczyszczanie z toksyn naturalnymi, bezpiecznymi sposobami
- nauczysz się wzmacniać swoją odporność
- odkryjesz naturalne sposoby regeneracji, dzięki którym odzyskasz witalność, energię i wewnętrzny spokój

Dr Partap Chauhan popularyzuje ajurwedę na świecie od 1992 roku, prowadził konsultacje, warsztaty i wykłady w ponad 50 krajach. Jest jednym z najbardziej podróżujących ajurwedyjskich lekarzy. W Indiach jest bardzo znany - jego programy telewizyjne o zdrowiu, są nadawane na głównych kanałach telewizji indyjskiej, ogląda je ponad 20 milionów ludzi.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród krajowych i międzynarodowych. Jego projekt telemedycyny, TeleDoc, przyniósł mu w 2003 r. nagrodę ONZ.

Otrzymał również nagrodę dla najlepszego Lekarza Ayurwedyjskiego od Prezydenta Indii.

Kup książkę Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - redaktor
redaktor
Przeczytane:,
Powrót do natury i korzystanie z jej zasobów wydaje się we współczesnym świecie jednym z najlepszych sposobów dbania o zdrowie i dobre samopoczucie. Współczesny człowiek coraz częściej szuka ucieczki od zabieganego, pełnego napięć i stresu trybu życia. Naturalne sposoby dbania o zdrowie – wegetariańska czy wegańska dieta i ćwiczenia jogi – stają się coraz bardziej popularne, a wraz z popularnością rośnie oferta poradników czy publikacji, pomagających poszerzyć własną wiedzę na ich temat. Książka doktora Partapa Chauhana – lekarza ajurwedyjskiego, wykładowcy i założyciela Instytutu Jiva Ayurveda w Indiach – Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym – to kopalnia wiedzy zarówno dla znawców tematu, jak i dla początkujących. Ajurweda to system medyczny, którego korzenie sięgają starożytnych Indii. Jeśli zastanawiamy się nad źródłosłowem, to „ajurweda” stanowi połączenie dwóch słów oznaczających: „ayus” – „życie” i „veda” – „wiedza”, „nauka”. Jest to więc „nauka o życiu”. Zakres zagadnień, jakimi zajmuje się i jakie opisuje ten system medyczny obejmuje zdrowie psychiczne, fizyczne i duchowe. Ponieważ opisywane założenia ajurweda traktuje jako całość - nie jako sumę oddzielnych składników – system ten określa ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2015-01-14, Przeczytałam,

Powrót do natury i korzystanie z jej zasobów wydaje się we współczesnym świecie jednym z najlepszych sposobów dbania o zdrowie i dobre samopoczucie. Współczesny człowiek coraz częściej szuka ucieczki od zabieganego, pełnego napięć i stresu trybu życia. Naturalne sposoby dbania o zdrowie – wegetariańska czy wegańska dieta i ćwiczenia jogi – stają się coraz bardziej popularne, a wraz z popularnością rośnie oferta poradników czy publikacji, pomagających poszerzyć własną wiedzę na ich temat. 

Książka doktora Partapa Chauhana – lekarza ajurwedyjskiego, wykładowcy i założyciela Instytutu Jiva Ayurveda w Indiach – „Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym” – to kopalnia wiedzy zarówno dla znawców tematu, jak i dla początkujących. Ajurweda to system medyczny, którego korzenie sięgają starożytnych Indii. Jeśli zastanawiamy się nad źródłosłowem, to „ajurweda” stanowi połączenie dwóch słów oznaczających: „ayus” – „życie” i „veda” – „wiedza”, „nauka”. Jest to więc „nauka o życiu”. Zakres zagadnień, jakimi zajmuje się i jakie opisuje ten system medyczny obejmuje zdrowie psychiczne, fizyczne i duchowe. Ponieważ opisywane założenia ajurweda traktuje jako całość - nie jako sumę oddzielnych składników – system ten określa się mianem holistycznego.

„Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym” to publikacja, która systematyzuje i przybliża czytelnikowi założenia, jakimi kieruje się ten system medyczny. Nie jest to jednak książka o zdrowym stylu życia, ciekawych dietach czy prezentacją ćwiczeń fizycznych. Książka doktora Partapa Chauhana to nie skomercjalizowana ajurweda. To publikacja, która sięgając do źródeł – wyjaśnia koncepcje i tradycyjne zasady w przejrzysty i jasny nawet dla nie mającego wcześniej styczności z ajurwedą czytelnika.

Książka doktora Partapa Chauhana napisana została zrozumiałym, aczkolwiek nie stroniącym od fachowej terminologii językiem. Rozdziały rozrysowane zostały jasno i czytelnie. Podrozdziały są zwięzłe i zrozumiałe. Autor płynnie przechodzi od jednego zagadnienia do kolejnego. Publikacja podzielona została na dwie główne części. W pierwszej, „Podstawach ajurwedy” czytelnik pozna główne zasady i zagadnienia związane z tym systemem medycznym i stosowaną terminologię. Dowie się czym jest ajurweda, pozna teorię stworzenia, dowie się więcej o konstytucji fizycznej i psychicznej każdego ludzkiego organizmu. W drugiej części: „Zdrowiu i ajurwedzie” czytelnik pozna zasady zdrowego odżywiania, sposoby uzyskania pełni zdrowia, przyczyny wielu chorób, cele i rodzaje terapii oraz domowe leki na powszechnie znane dolegliwości.  Dowie się też czym w systemie ajurwedy są smaki i jaki mają one wpływ na zdrowie, pozna zasady prawidłowej higieny i metody oczyszczania i regeneracji, znajdzie przepisy na naturalne ajurwedyjskie kosmetyki oraz zdrowe i lekkie posiłki. W publikacji nie brak rycin, schematów czy tabel systematyzujących i ułatwiających zrozumienie oraz zapamiętanie przekazywanych treści.

„Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym” to obszerny, wyczerpujący podjęty temat i przystępny podręcznik kierowany zarówno do osób zawodowo zajmujących się medycyną ajurwedyjską jak i wszystkich, którzy poszukują naturalnych sposobów osiągnięcia pełni sił, zdrowia i równowagi psychicznej.

Avatar użytkownika - PatrycjaPaliczka
PatrycjaPaliczka
Przeczytane:2015-01-14, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - gendun
gendun
Przeczytane:2015-01-14, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - magda690
magda690
Przeczytane:2015-01-14, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - ajrin
ajrin
Przeczytane:2015-01-14, Chcę przeczytać,
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy