W mocy ducha

Tom 5 cyklu Akademia Wampirów

Kolejna część bestsellerowej sagi!

Na Syberii usłyszałam, że istnieje sposób, aby przywrócić Dymitra do dawnej postaci dampira. Niestety, jedyną osobą, która mogła nam pomóc, był przestępca. Nie byle jaki przestępca, bo sam Wiktor Daszkow. Moroj królewskiego rodu, który kiedyś torturował Lissę. Zamierzałyśmy uwolnić śmiertelnego wroga.

Po straceńczej wyprawie na Syberię Rosę Hathaway wróciła do domu, do Akademii Świętego Władimira. Czekają ją końcowe egzaminy i życie poza bezpiecznymi murami szkoły. Tego od zawsze pragnęła, ale trudno jej się cieszyć ze świadomością, że on gdzieś tam jest. Dymitr, którego niegdyś kochała i którego nie zdołała zabić. Dziewczyna nie może też zapomnieć, że istnieje sposób, by pomóc ukochanemu. Jednak wiąże się on z podjęciem straszliwego ryzyka. Czy za miłość warto zapłacić każdą cenę?

Informacje dodatkowe o W mocy ducha:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2011-09-07
ISBN: 9788310119506
Tytuł oryginału: Spirit Bound
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Monika Gajdzińska

Kup książkę W mocy ducha

W mocy ducha - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2016-06-15, Ocena: 6, Przeczytałem, czytam regularnie w 2016,
Szok, ból nie dowierzanie. Rose, Lissa, Adrian, Dymitr, Christian. Czy miłość na pewno przemija może ale raczej nie w tym przypadku. Boje się co dalej stanie się z Rose w ostatniej części czy w końcu zostanie strażniczką Lissy czy będzie musiała się ukrywać, a może na koniec ją zabiją. Tak bardzo chcę się tego dowiedzieć, a za razem nie chcę kończyć całej serii.
Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Jedna z moich najbardziej ulubionych części, szkoda tylko, że taka krótka. Dużo akcji, humoru jak zawsze, czyta się lekko i przyjemnie jak każdą część.
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2015-05-03, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2015, Czytane na Kindle,
Nadal wciągająco, jednak nadal też zbyt rozmemłanie. Fajnie opisana ucieczka z więzienia, nowe dworskie intrygi i to na co czekałam - powrót dawnego Dymitra. I wszystko byłoby ok, gdyby nie własnie to ponowne emocjonalne rozmemłanie. Bezsensowne i nierealne zadręczanie się, odrzucanie świata i macerowanie we własnych żałosnych, depresyjnych myślach. Ech, przez to wszystko najlepsza postać w całej serii zdecydowanie utraciła w moich oczach. Zyskał za to Adrian.
Avatar użytkownika - blebelebe
blebelebe
Przeczytane:2013-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jedna z najlepszych o wampirach, z całą pewnością.
Avatar użytkownika - hollywood93
hollywood93
Ocena: 6, Czytam,
Wciąga od pierwszej strony,a każda następna przygoda bohaterów, jest dodatkową ekscytacją czytelnika Nie mogę doczekać się filmu na jej podstawie.Polecam!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2011-11-15,
Świetna książka! Polecam

Przez ten tom przebrnęłam dość szybko. Nawet dobrze się
bawiłam. Chociaż Rose irytuje mnie równie mocno jak w poprzednich tomach. Wszystko musi kręcić się wokół niej. Bez zastanowienia naraża swoich przyjaciół. Ale nawet gdy osiąga swój cel, nie osiąga spokoju, bo nic nie jest takie jakby chciała. Jej krnąbrność i arogancją doprowadza do dramatycznego zwrotu akcji.
Jedyną osobą, która dojrzewa jest chyba Lissa. No i coraz bardziej lubię Adriana. Zakończenie skłania do sięgnięcia po kolejny tom.

Avatar użytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2020-04-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Rose zaliczyła testy na strażnika najlepiej ze wszystkich, ale tego można byłoby się spodziewać. Powinna teraz starć się o jak najlepszy przydział, by zadbać o swoją przyszłość. Powinna… Ale wciąż podejmuje ryzykowne decyzje i naraża nie tylko siebie, ale także swoich przyjaciół. Najpierw uwalnia Wiktora z najbardziej strzeżonego wampirzego więzienia. Później pozwala mu uciec. I wciąż nie potrafi zabić Dymitra – strzygi.  Pyskuje królowej, publicznie jej grozi, łamie wiele zasad. Nic dziwnego, że wciąż ma problemy.

Rose jest rozdarta emocjonalnie. Na swój sposób kocha Adriana i nie chce go zranić. Choć patrząc na jej kłamstwa wobec niego oraz ciągłe próby zbliżenia się do Dymitra, ciężko w to uwierzyć. Jej temperament i zły wpływ magii ducha, który zbiera od Lissy, często dają o sobie znać. A to nie ułatwia jej życia na dworze. Powinna być dorosła, a jednak zachowuje się jak nastolatka, którą zresztą wciąż jest.

Pomijając drażniącą główną bohaterkę, to ta część serii spodobała mi się najbardziej ze wszystkich przeczytanych do tej pory. Polityka, intrygi, przekręty wśród arystokracji, tajemnice i częsta niesprawiedliwość to coś, co dodało charakteru nieco mdłej opowieści o nastoletniej miłości wampirów. Częsta polityka i kreacja morojskich arystokratów, którzy traktują dampiry jak rasę gorszą, autorka pokazała, że świat wampirów niewiele różni się od ludzkiego.

Avatar użytkownika - Nessi98
Nessi98
Przeczytane:2022-11-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki 2022,
Kroniki krwi
Richelle Mead0
Okładka ksiązki - Kroniki krwi

Sydney jest alchemiczką, członkinią tajnej organizacji stojącej na straży ładu i równowagi na świecie, chroniącej życie ludzi i… sekrety wampirów...

Kroniki krwi 4. Serce w płomieniach
Richelle Mead0
Okładka ksiązki - Kroniki krwi 4. Serce w płomieniach

Nowa seria autorki ,,Akademii wampirów"! Sydney jeszcze do niedawna nie wiedziała, czy powinna zaufać alchemikom, czy raczej własnym uczuciom....