Algorytm Wojny (#4). Inwit

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2016-02-03
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788364523434
Liczba stron: 512
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 6 (1 głosów)

Michał Cholewa, laureat Nagrody im. Janusza Zajdla, przedstawia kolejną powieść w cyklu Algorytm Wojny.

Po zagładzie świata, który przeminął w Dniu, gdy Sztuczne Inteligencje postanowiły unicestwić ludzkość, ta jednak przetrwała i teraz podzielona na trzy mocarstwa walczy o pozostałości dawnej cywilizacji.

Zasady nie obowiązują, moralność nie istnieje. Ludzie są jeszcze bardziej bezwzględni niż SI, a do tego nielogiczni, małostkowi, aroganccy, gotowi mścić się i mordować w imię prywatnych ambicji.

Marcin Wierzbowski ze swoim oddziałem weteranów zostaje wciągnięty w szeregi niezawodnego, lecz cieszącego się złą sławą Dowództwa Operacji Specjalnych Unii Europejskiej. Dowodzący nimi pułkownik Brisbane zabiera żołnierzy w kolejną misję, tym razem na Liberty, planetę, która zadziwiająco dobrze poradziła sobie z buntem maszyn i dysponuje aż dwiema kopalniami caellium, niezwykle cennego surowca. Niestety Liberty leży w strefie wpływów potężnych Stanów Zjednoczonych i znowu misterne operacje specjalne muszą zastąpić inwazję na pełną skalę.

Tym razem jednak szans na sukces nie dostrzegają nawet magowie, ludzie-komputery żyjący w komorach medycznych, którzy stracili kontakt ze swoim gatunkiem, w zamian zyskując niemal nieograniczone możliwości analizy i zdobywania wiedzy.

Brisbane wierzy jednak Colette, dziewczynie ukształtowanej w projekcie Dedal, który miał za zadanie stworzenie następcy SI.

Czym będzie zwycięstwo i jaką cenę trzeba za nie zapłacić?

Kup książkę Algorytm Wojny (#4). Inwit

Opinie o książce - Algorytm Wojny (#4). Inwit

  MICHAŁ CHOLEWA - niezwykle utalentowany pisarz S-F młodego pokolenia, autor znakomicie przyjętego cyklu "Algorytm wojny", zdobywca prestiżowej Nagrody Im. Janusza Zajdla w 2015 roku. Nie ukrywam, iż śledzę dokonania tego autora z wielkim zainteresowaniem, jak i również bardzo kibicuję mu w jego pisarskiej karierze, ponieważ moim skromnym zdaniem skala jego talentu dorównuje takim geniuszom pióra, jak Stanisław Lem czy też Janusz Zajdel. Jego książki stanowią bowiem niezwykłe połączenie pasjonującej akcji, sensacji, grozy, z piekielnie inteligentną grą toczoną pomiędzy autorem i czytelnikiem, która to stanowi wielkie wyzwanie dla każdego odbiorcy jego twórczości. Po takich słowach nie muszę chyba dodawać, iż z wielką niecierpliwością wyczekuje każdej kolejnej odsłony fantastycznego cyklu "Algorytm wojny", opowiadającego o mrocznej wizji świata przyszłości, w którym to ludzkość podzielona na kilka głównych frakcji politycznych, toczy kosmiczną walkę o pozostałości minionego świata, który to uległ zagładzie po "Dniu", czyli początku wojny pomiędzy ludźmi, a Sztuczna Inteligencją... Na najnowszą część przyszło czekam Mi i innym czytelnikom blisko rok, lecz oto czas ten został w pełni wynagrodzony możliwością lektury powieści pt. "Inwit", która to, podobnie jak poprzedni tomy cyklu, ukazała się nakładem Wydawnictwa Warbook. Czas zatem na podzielenie się wrażeniami ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Algorytm Wojny (#4). Inwit

Inne książki autora
Algorytm Wojny (zbiór opowiadań). Echa
Michał Cholewa0
Okładka ksiązki - Algorytm Wojny (zbiór opowiadań). Echa

Zbiór opowiadań ze świata Algorytmu wojny. Niezwykłe historie, echa wydarzeń  z czasów po Dniu.  Doskonały sposób, by dowiedzieć się więcej o uniwersum...

Forta
Michał Cholewa0
Okładka ksiązki - Forta

Trwa wyścig o światy stracone lata temu, gdy nastał Dzień i technologia zwróciła się przeciw ludziom. Kolejna po "Gambicie" i "Punkcie cięcia"...

Reklamy