Alkoholik. Autobiograficzna opowieść o życiu, piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu

W alkoholu zakochałem się, będąc mężczyzną trzydziestoletnim. Nie była to więc miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak nie mam najmniejszej wątpliwości, że szukałem jej, w pewnym sensie, od wczesnego dzieciństwa.\r\nPodczas wesela w Kanie Galilejskiej Jezus zamienił wodę w wino. Ja byłem lepszym magikiem. Całymi latami, z morderczą skutecznością, tysiące razy zamieniałem w alkohol prawie wszystko, bo przecież nie tylko dobra tak przyziemne, jak pieniądze, firmy czy stanowiska, ale także szacunek, godność, zaufanie, a nawet miłość dziecka i własne sumienie. Cudotwórcą przestałem być 15 stycznia 1999 roku..\r\nMeszuge\r\n\r\nALKOHOLIK to autobiograficzna opowieść o piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu; tragiczna historia nieodwzajemnionej i zdradzonej miłości do alkoholu, którą tylko życie mogło napisać.

Informacje dodatkowe o Alkoholik. Autobiograficzna opowieść o życiu, piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: b.d
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7505-824-6

Kup książkę Alkoholik. Autobiograficzna opowieść o życiu, piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu

Alkoholik. Autobiograficzna opowieść o życiu, piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu - opinie o książce

Avatar użytkownika - juicetina
juicetina
Ocena: 5, Czytam,
Polecam książkę tym osobom, które wiedzą jak poważna jest ta choroba, ale także i tym, którzy uważają , ze Alkoholizm to problem jednostki, którym reszta ludzi się nie interesuje. Jest to prawdziwa historia człowieka kochającego swoje życie... do czasu. Książka niezwykle poruszająca i skłaniająca do refleksji.
Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2022-04-01, Ocena: 4, Przeczytałem,

We wstępie mojej opinii i osobistych odczuć względem Historii czym jest uzależnienie od alkoholu .Moim.zdaniem jest to poważny problem w obecnym świecie jakim żyjemy pije się więcej częściej i z każdego możliwego powodu .Bardzo często mamy mylne pojęcie na temat osoby uzależnionej iż jest ona brudna,bezdomna ,mieszkająca na ulicy bez rodziny i przyjaciół .Natomiast picie ma różne oblicza nikogo nie usprawiedliwia ładne ubranie ,wysoki status społeczny czy rodzaj  spożywanego trunku traktując go jako rozweselacz czy towarzysz w poczuciu problemów i samotności .Autobiografia Mężczyzny dla którego alkohol stał się codziennością w wieku 30 lat a którego kiedyś się bał i brzydził konsekwencji jakimi są jego następstwa .Opowiada o utracie pracy ,rodziny i przyjaciół a przede wszystkim o godności i szacunku do własnej osoby ale także jak wiele siły i odwagi wymaga  podjęcie walki i zniesieniu krytyki na swój temat .Bardzo ciekawa opowieść ,płynące z niej życiowe przekazy skłaniają do refleksji nad własnym życiem wyborami,decyzjami i bledami ale również dowiemy się o umiejętności dzielenia z drugim człowiekiem tym co mamy co nam dokucza czy są nam potrzebni ludzi i tak naprawdę do czego? .Polecam na mnie książka zrobiła bardzo pozytywne wrażenie

Ciężko sie ja czyta. Ogólnie ksiazka mi sie nie podoba. Autor wciąż odwołuje sie do jednych i tych samych wydarzeń.

Alkoholizm zobowiązuje
Meszuge0
Okładka ksiązki - Alkoholizm zobowiązuje

Wiele chorób stanowić może zrozumiałe usprawiedliwienie zachowań, które w innych warunkach byłyby nie tylko uciążliwe, ale nawet naganne. Z alkoholizmem...

12 kroków od dna. Opowieść o trzeźwości osiągniętej dzięki Wspólnocie AA
Meszuge0
Okładka ksiązki - 12 kroków od dna. Opowieść o trzeźwości osiągniętej dzięki Wspólnocie AA

Nazywają mnie Meszuge. Jestem alkoholikiem. W chwili obecnej alkohol nie stanowi problemu w moim życiu. Jeśli mówię coś takiego podczas mityngu AA, to...