Amelia i Kuba. Godzina duchów

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2014-05-21
Dodał/a książkę: elibri

Rafał Kosik ,,Amelia i Kuba. Godzina duchów"

Rafał Kosik ,,Kuba i Amelia. Godzina duchów"

Rafał Kosik, który sprawił, że polskie nastolatki masowo czytają bestsellerową serię ,,Felix, Net i Nika", postanowił zachęcić do czytania trochę młodszych.

Oto na nowe osiedle sprowadzają się kolejni mieszkańcy. Jedenastoletnia Amelia poznaje jedenastoletniego Kubę, a zwykła przeprowadzka okazuje się początkiem niezwykłej przygody, w którą zamieszani będą: Amelia i Kuba, szalony naukowiec, legwan Franek, sąsiadka - pani Kożuszek, nadpobudliwy pies Imbir, pewna nierozgarnięta Celebrytka, nowa linia jogurtów, wybitnie inteligentny brat Amelii i wybitnie postrzelona, złośliwa siostra Kuby. No, i jeszcze... DUCHY. Takie całkiem współczesne.

Amelia i Kuba, Kuba i Amelia. Dwa różne spojrzenia na tę samą historię. Dla dziewczyn i dla chłopaków. Dla chłopaków i dla dziewczyn. Dla wszystkich. Bo czasem warto się zastanowić, co myśli i czuje drugi człowiek, każdy przecież widzi ten sam świat w inny sposób. A te książki sprawią, że dzieciaki w wieku 7-11 lat pokochają czytanie!

Kup książkę Amelia i Kuba. Godzina duchów

Opinie o książce - Amelia i Kuba. Godzina duchów

Nie da się uniknąć wrażenia, że autor zrobił "skok na kasę", wydając osobno te książki. Wiadomo, że sytuacja na rynku książki jest krytyczna i wydawnictwa oraz ich autorzy ratują się, jak tylko się da. Tu poznajemy wersję Amelii, jej typowo dziewczęce przemyślenia i nieco pokręcono - tchórzliwy punkt widzenia oraz kompletny brak zrozumienia drugiej strony. To zresztą działało w obie strony. Sama historia jest dosyć ciekawa. Dwoje jedenastolatków przenosi się do nowego miejsca. Każde z nich inaczej się przystosowuje do nowego otoczenia, ma swoje o nim wyobrażenia, które musi potem skonfrontować z ponurą rzeczywistością oraz odkryć, co kryje się za nietypową, jak na tego typu książkę, godziną duchów. Sama tajemnica nie jest może zbyt skomplikowana i nie czekamy z zapartym tchem na to, co będzie dalej, ale postacie są wyjątkowo fajnie poprowadzone - ogromny plus dla autora za zrobienie jednego z młodych bohaterów dziecka ze zaburzeniami rozwojowymi. Sytuacje są często uproszczone, dostosowane do wieku jedenastolatka, ale nie brak w nich przemyśleń i na poważne tematy, które potraktowane są tu całkiem serio. rozwiązanie zagadki godziny duchów trochę mnie, przyznaję, rozczarowało, ale myślę, że młodym czytelnikom będzie się podobać.
Avatar użytkownika - Missmi
Missmi
Przeczytane:2014-12-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52/2014,
Moja opinia znajduje się tutaj: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/222604/amelia-i-kuba-godzina-duchow Książka jest dobra dla dzieci. Oby tylko zechciały czytać Oo Co prawda to nie to samo, co Felix i spółka, ale Kosik trzyma się swojego stylu i jest w tym nadal dobry. Póki co, udało mi się dorwać jedynie "Amelię i Kubę", ale zamierzam przeczytać także drugą wersję zdarzeń zaprezentowanych w "Godzinie duchów".
Avatar użytkownika - Indyviduum
Przeczytane:2014-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności

Felix, Net i Nika, warszawscy gimnazjaliści, podczas szkolnej zabawy halloweenowej dostają tajemnicze zadanie od Ponurego Żniwiarza. Co wyniknie z gry...

Mars
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Mars

Na Marsa przybywali przez stulecia osadnicy z przeludnionej Ziemi, szukając nowego, lepszego świata. Zbudowali na Czerwonej Planecie miasta, stworzyli...