Ania i Mania, czyli historia pewnej tajemnicy. Audiobook

Jak opowiadać o przyjaźni, siostrzanej miłości i poszukiwaniu więzi? Erich Kästner potrafi to doskonale. Letnie kolonie, tłum dzieci, a wśród nich Ania o burzy jasnych loków i Mania nosząca zawsze dwa mysie  warkoczyki. Na początku nic nie zapowiada przyjaźni, ale szybko wychodzi na jaw, że dziewczynki łączy znacznie więcej niż myślą. No i mają pewien wspólny plan... jeśli tylko się powiedzie, ich życie nie będzie już odtąd takie samo... Książka z kanonu lektur szkolnych.

Po bestsellerowej serii: Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren, wydawnictwo Jung-off-ska sięga po Ericha Kästnera, klasyka dziecięcej literatury niemieckiej w doskonałej interpretacji Piotra Fronczewskiego.

Wiek: 8-11

Informacje dodatkowe o Ania i Mania, czyli historia pewnej tajemnicy. Audiobook:

Wydawnictwo: Jungoffska

Ania i Mania, czyli historia pewnej tajemnicy. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2015-11-23,
Lato sprzyja zawieraniu nowych znajomości i tak dwie dziewczynki poznały się pewnego letniego dnia na koloniach. Z początku się nie znosiły, ale połączyło je jedno - wyglądały identycznie. By odkryć przyczynę tak uderzającego podobieństwa zamieniają się rolami... Kiedyś, dawno temu oglądałam pewien film amerykańskiej produkcji "Czy to ty, czy to ja?", teraz, gdy trafiła mi się w ręce książka "mania czy Ania" zauważyłam, że musiała reżysera zainspirować właśnie ta książeczka niemieckiego autora. I nie powiem, całkiem sympatyczna historia dla młodych czytelników, chociaż bardzo łatwo się domyślić jak to się skończy.
Avatar użytkownika - 810611Zp
810611Zp
Przeczytane:2018-03-05, Ocena: 4, Przeczytałam,

Historię dwóch podobnych do siebie jak krople wody  szczególnie polecam małym dziewczynkom

(myślę że chłopakom by niepodpasowała). Przeczytałam i nie żałuję swojego zmarnowanego  czasu. Warto przeczytać.

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2018-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

Czasem żałuję, że nie miałam dostępu do niektórych książek w dzieciństwie. Jednak nadrabianie po latach nie jest tak samo przyjemne, a świadomość, że kiedyś mogły one trafić do mnie lepiej wysoce denerwująca. Czy "Mania czy Ania" była dobrą książką? Była. Czy polecam ją innym czytelnikom? Owszem. Jeden warunek który czytelnik musi spełnić w wypadku powieści Ericha Kastnera to nieukończone dwanaście lat życia. Potem to już nie będzie takie fajne.

Avatar użytkownika - enka26
enka26
Przeczytane:2015-05-21, Ocena: 5, Przeczytałam,
35 maja
Erich Kastner0
Okładka ksiązki - 35 maja

Jak twierdził Erich Kästner, który z dużym wdziękiem wywrócił do góry nogami wyobrażenia o niemieckiej literaturze dla dzieci, 35 Maja "człowiek musi być...

Michałek z pudełka od zapałek
Erich Kastner0
Okładka ksiązki - Michałek z pudełka od zapałek

Michałek z Koszałek pochodzi z rodziny cyrkowców, marzy o wielkiej karierze artystycznej i nie byłoby to niczym niezwykłym gdyby nie mały szczegół......