Art & Soul

Nowa powieść autorki ,,Kochając pana Danielsa"

W szkole średniej byłam młodą, niepozorną artystką. Nie zauważano mnie. Pomijano. Olewano. Teraz jestem Arią Watson... ,,Tą" dziewczyną.

Jedna zła decyzja i zostałam zauważona - przypięto mi etykietkę puszczalskiej. Zostałam zdzirą. Śmieciem. I już nigdy nie będę niewidzialna.

Byliśmy rozbici. Poznaczeni bliznami. Byliśmy dziwni i piękni zarazem.

Siebie nawzajem.

Informacje dodatkowe o Art & Soul:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-03-16

Kup książkę Art & Soul

" Problem z przeszłością, a nawet z przyszłościa polega na tym, że one teraz nie istnieją. Jeżeli zbyt mocno skupimy się na tym, co było lub zbyt intensywnie będziemy myśleć o tym co będzie, przegapimy nasze obecne pragnienia, rzeczy, które chcemy tu i teraz."

Byliśmy zagubieni, ale byliśmy razem, stworzeni z dwóch samotnych dusz.

Art & Soul - opinie o książce

Avatar użytkownika - Simi_48
Simi_48
Przeczytane:2017-10-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,
Miłość skrada się powoli, otula nas swoim pięknem i łączy z osobą, o której być może nigdy nie pomyślelibyśmy, że jest nam przeznaczona. Mówi się, że to właśnie te uczucie jest najważniejsze. Podobno najbardziej kochamy osobę, która ukazała nam magię tego cudownego uczucia. Nie wiem, jak wy, ale uważam, że to kłamstwo. Pierwsza miłość wcale nie musi być tą ostatnią, ale właśnie ta ostatnia jest najpiękniejszą. Czasami w naszym życiu pojawia się ktoś, kto zmienia wszystko. Ukazuje nam nowy, lepszy świat, zmusza do wykonania niebezpiecznego skoku znad samej przepaście, a tymczasem właśnie on stoi na samym dole, aby nas złapać i zapewnić bezpieczeństwo. Miłość wcale nie łączy ludzi od pierwszego wejrzenia, ale powoli wytwarza więź, której nic nie może zniszczyć. Wszystkie kłamstwa, intrygi i problemy łatwiej pokonać, kiedy obok nas stoi osoba, która zawsze nas wesprze i stanie z nami do walki. Zapewni bezpieczeństwo i sprawi, że już nigdy nie będziemy sami. Obejmie swymi ramionami i pokaże, jak unieść się ponad ziemię. Miłość to najpiękniejsze uczucie, jakie istnieje. Choć możemy mówić, że to nie dla nas, to tak naprawdę w głębi duszy, pragniemy mieć obok siebie kogoś, kto przytuli w najtrudniejszych chwilach i pomoże pokonać wszelkie przeciwności. Nie zliczę, ile razy słyszałam o twórczości Brittainy C. Cherry. Czytelnicy na całym świecie, że historie przez nią stworzone rozbijają serce na miliardy kawałeczków oraz niosą nadzieję. Szczerze mówiąc, czułam lęk przed sięgnięciem po jakąkolwiek powieść autorki. Bałam się, że mnie zawiedzie. Kilkanaście miesięcy temu zakupiłam jedną z książek pani Cherry, a dopiero niedawno po nią sięgnęłam. ,,Art & Soul" to powieść, która skrada serce, wzrusza do samego rdzenia duszy i ukazuje piękno miłości. Magiczna, niesamowita, poruszająca - nie zliczę, ile razy próbowałam powstrzymać łzy, aby za chwilę na mojej twarzy zagościł uśmiech. Zapraszam do zapoznania się z recenzją!
,,Jednak moje serce... Moje serce wierzyło w spokojny, prosty rodzaj miłości. W miłość, która została stworzona przed czasem, większą niż nałożone na nas ograniczenia. W miłość, której nie hamował wiek, która nie miała barier, która dotyczyła jedynie dusz dwojga ludzi. Moje serce nie pozostawiało mi wyboru. ,,Kochaj otwarcie", szeptało. ,,Kochaj bezwarunkowo", błagało. ,,Kochaj mimo trudności", uczyło. ,,Kochaj w tej chwili". To było jednocześnie straszne i piękne, prawda? Kiedy serca nie obchodziło to, co myślała głowa."
W szkole średniej byłam młodą, niepozorną artystką.Nie zauważano mnie. Pomijano. Olewano.Teraz jestem Arią Watson... ,,Tą" dziewczyną.Jedna zła decyzja i zostałam zauważona - przypięto mi etykietkę puszczalskiej. Zostałam zdzirą.Śmieciem.I już nigdy nie będę niewidzialna.Szczególnie dla Leviego Myersa. Był dziwnym chłopakiem o pięknej duszy, który zaakceptował i zrozumiał ukrytą w moim wnętrzu zbolałą dziewczynę.Nie planowałam się zakochać. Jednak czy mogłam oprzeć się jego obietnicom? Przebaczeniu? Przyszłości, o której już prawie przestałam marzyć?Byliśmy rozbici. Poznaczeni bliznami. Byliśmy dziwni i piękni zarazem.Byliśmy dwiema zagubionymi duszami, które trzymały się jedynej rzeczy mogącej je spoić.Siebie nawzajem.
,,Nie wiedziałam, czy mogę cokolwiek powiedzieć, by go pocieszyć. Nie sądziłam nawet, że powinnam próbować. Może nie chodziło o sklejanie złamanych serc. Może chodziło o kochanie pokruszonych odłamków takimi, jakie one były."
Aria Watson przez całe życie była niewidzialna. Oprócz najlepszego przyjaciela i kilku niezbyt bliskich znajomych nikt nie zwracał na nią uwagi. Nikt nie potrafił jej zrozumieć. Jedynym, co codziennie motywowało ją, aby wstała z łóżka była sztuka. Mówiono o niej, że jest artystyczną duszą, niezrozumianym twórcą, który ukazuje inne wymiary rzeczywistości. O Arii nikt nie pamiętał, aż pewnego dnia chłopiec, w którym od dawna była zauroczona, zwrócił na nią uwagę...Ta noc szybko się skończyła, a o poranku dziewczyna została opuszczona. Została sama, a przynajmniej tak myślała. Pod jej sercem zakiełkowało coś, co zmieniło całe jej życie...Już nie była niewidzialną, spokojną Arią...Stała się ,,Tą dziewczyną". Zdzirą, która nie potrafi się kontrolować. Zwykłym śmieciem, który nie zasługuje na szacunek...Od tego czasu Aria już nigdy nie była niewidzialna...Przerażona dziewczyna codziennie musiała mierzyć się z bolesnymi docinkami ze strony rówieśników, pogardą rodziców i rodzeństwa. Została sama - nikt już jej nie chciał. Została wyrzucona poza margines społeczny. Myślała, że już zawsze będzie samotna, aż pojawił się ON...Levi Myers był pięknym chłopcem o niesamowitym sercu. Muzyka płynęła w jego żyłach. Był istotą ze snów - zbyt idealny, aby mógł istnieć...Levi przeprowadził się do swojego ojca, aby rozpocząć nowe, samodzielne życie. Pragnął naprawić dawno zaprzepaszczony kontakt z tatą, ale kiedy już do niego wrócił, nic nie było takie, jak sobie wyobrażał. Ten piękny chłopiec został wrzucony w sam środek okrutnej bitwy o ludzkie życie, gdzie już nikt nie miał siły walczyć. Jedyną osobą, która wydawała się go rozumieć, była ONA...Wspólny projekt połączył ich złamane serca. Ukazał, że nigdy nie wolno tracić nadziei. Myśleli, że nic nie stanie im na drodze, ale życie nigdy nie jest proste...
,,Nasz drugi pocałunek nie był ani trochę podobny do pierwszego. Kiedy wargi Leviego odnalazły moje, załkałam. Czułam, jak smutny był, gdy mnie całował, i to mnie zasmuciło. Czułam, że jego łzy mieszają się z moimi, kiedy nasze usta się zetknęły. Staraliśmy się ze wszystkich sił żyć tu i teraz, w ciemności, razem. Oboje byliśmy załamani. Byliśmy zmęczeni egzystencją, ale dzisiaj całowaliśmy nasze popękane serca. Całowaliśmy z obawą. Z gniewem. Ze wszystkimi uczuciami. Po czym całowaliśmy się jeszcze mocniej. Byliśmy znużeni, ale byliśmy razem, tworząc własny rodzaj sztuki. Staliśmy się arcydziełem stworzonym z dwóch samotnych dusz. Kolor w naszych oczach zmętniał, ponieważ wiedzieliśmy, że niekiedy najpiękniejsze dzieło sztuki tworzone było z najmroczniejszego zakątka duszy."
,,Art & Soul" to rozdzierająca serce, wzruszająca do rdzenia duszy historia, której nie można zapomnieć. Piękna, poruszająca, emocjonująca - Brittainy C. Cherry stworzyła opowieść, która hipnotyzuje swoją magią, zmusza umysł do zatańczenia w rytm cudownej sztuki i ukazuje siłę, która każdy z nas posiada, a o której tak często zapominamy. ,,Art & Soul" mówi o przebaczeniu - zarówno tym, którzy nas zranili, jak i samym sobie - decyzjach, które, choć mimo tego, że są właściwe, to rozbijają człowieka na miliardy maleńkich kawałeczków, drugich szansach, których każdy z nas potrzebuje oraz miłości rosnącej w harmonii muzyki i malarstwa. Historia Arii i Leviego to jedna z najpiekniejszych i najbardziej poruszających pozycji, jakie przeczytałam w całym swoim życiu. Nie zliczę, ile razy musiałam odłożyć tę powieść na bok, zaczerpnąć głęboko powietrza i uspokoić zszargane emocje. Płakałam, śmiałam się, ale przede wszystkim przeżywałam - głęboko i z całym sercem tę książkę. Jestem pewna, że w niedalekiej przyszłości sięgnę po inne pozycje z twórczości autorki, ponieważ jeśli każda z nich jest napisana w tak wyśmienity, intrygujący sposób, to nie mam żadnego wyboru - muszę zanurzyć się w rytmie jej historii, poznać tych, którzy czekają na odkrycie i oczarować się urokliwością oraz pięknem, które ze sobą niosą. ,,Art & Soul" zniszczyła mnie, ale równocześnie uzdrowiła!
,,Czasami trzymanie się za mały palec, było najlepszym rodzajem trzymania. Czasami pocałunek w czoło, był najlepszym rodzajem pocałunku.I czasami tymczasowa miłość, była najlepszym rodzajem miłości."
Aria Watson nigdy nie spodziewała się, że w ciągu paru chwil, znajdzie się na językach uczniów całej szkoły, do której uczęszcza. Zawsze niewidzialna i niepozorna, stała się największą sensacją. W ciągu paru dni jej życie całkowicie się zmieniło i już nigdy, nie miało być, takie same, jak wcześniej. Popełniła jeden błąd, zaufała niewłaściwej osobie, a później sama musiała zmierzyć się ze wszystkimi konsekwencjami. Nie mogła liczyć na nikogo - rodzina się od niej odwróciła, koledzy i koleżanki zaczęli wyzywać. Została sama, aż pewnego dnia w jej życiu pojawił się Levi. Aria to postać niezwykle oryginalna - nastolatka, która próbuje ukryć swoją wrażliwość, walczy sama ze wszystkimi problemami. Zadziorna, sarkastyczna, a przy tym niesamowicie delikatna - szesnastolatka, która staje naprzeciw hordzie okrucieństwa napierającej na nią ze wszystkich stron. Jedynymi osobami, którym może zaufać, są jej najlepszy przyjaciel Simon i nowo przybyły do miasteczka chłopiec o pięknej duszy - Levi. Aria będzie musiała podjąć wiele decyzji, które wielokrotnie zniszczą jej serce. Czy kiedykolwiek zdoła się pozbierać? Levi przyjechał do obcego miasteczka, aby odnowić kontakt z ojcem, którego nie widział wiele lat. Kiedyś byli ze sobą blisko, dziś praktycznie się nie znają. Ten młody mężczyzna musiał radzić sobie od wielu lat z pogarszającą się chorobą matki, ale teraz jedynym rozwiązaniem, które może ocalić zarówno ją, jak i jego jest przeprowadzka. Levi wie, jak to jest być dziwadłem, dlatego, kiedy poznaje Arię, wie, z czym się boryka. Żadne z nich nie spodziewało się, że połączy ich coś więcej - uczucie, które pomoże im się podnieść po każdym upadku. Czy dwie zranione dusze mogą znaleźć w sobie ocalenie?
,,Levi: Estetyczny - przymiotnik: piękny, gustowny.Ja: Możesz zastosować ten wyraz w zdaniu?Levi: Wyglądałaś estetycznie, kiedy przyszłaś dzisiaj na matematykę w niedopasowanych skarpetkach."
,,Art & Soul" to powieść, która miota naszymi emocjami niczym najsilniejszy wicher. Niszczy bariery, którymi się otoczyliśmy i każe nam otworzyć się na piękno i nadzieję, które w sobie ma. Rozdzierająca serce historia, pełna niesłabnącego optymizmu i ukazująca, że czasami kochać, to oznacza pozwolić odejść. Niesamowicie ciepła, urokliwa, wzruszająca - przygotujcie się na książkę, o której nie będziecie mogli zapomnieć. Czy jesteście gotowi poznać historię Arii i Leviego, a zarazem zajrzeć w głąb samego siebie? ,,Art & Soul" ukaże wam to, co jest w nas najpiękniejsze, a zarazem to, o czym tak często zapominamy. Z ręką na sercu, mogę wam polecić tę powieść. Nie zawiedziecie się!
Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2017-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017, Mam,
Aria i Levi to zagubieni ludzie, którzy przypadkowo się spotykają.  Ona to dziewczyna zagubiona w obecnej sytuacji, natomiast On to chłopak zagubiony w odnalezieniu przeszłości. Czy zagubienie połączy ludzi? A może rozdzieli na zawsze?  Według mnie jest to prawdziwa historia, a raczej realnie opisująca życie. Pokazuje nam jak wiele można w życiu znieść, by podjąć właściwe decyzje. Historia ta oparta jest na życiowych próbach, które szykuje los.  Jak dla mnie jest to ciekawa książka, która złamie nie jedno serce, gdyż często przeżywana jest rozpacz, szczególnie, gdy nie ma się wsparcia ze strony bliskich.  Moja ocena: 9/10 - gdyż było kilka błędów ortograficznych.  "Byliśmy zagubieni, ale byliśmy razem,  stworzeni z dwóch samotnych dusz."
Avatar użytkownika - damonowa
damonowa
Przeczytane:2016-11-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Co za książka! Genialna! Z dużą dawką przeróżnych życiowych problemów, z którymi musieli borykać się główni bohaterowie, problemy przez które ich światy wywróciły się do góry nogami, ale na szczęście pojawia się też miłość, tak potrzebna dla dwójki nastolatków. Znajdziecie w niej miłość, wielką przyjaźń, strach, niepewność, ból, smutek. Emocje które zaskakująco dobrze są wplatane w fabułe tej niesamowicie dobrej książce. Polecam, polecam, polecam, polecam!!!!
Avatar użytkownika - Alexxandra
Alexxandra
Przeczytane:2016-10-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2016, Posiadam,
Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i już teraz wiem, że nie ostanie. ,,Art & Soul" rozbiło moje serce na kawałki. Zapraszam na recenzję. ,,Niektórzy ludzie urodzili się po to, by się wyróżniać, Aria. Pogódź się z tym i nie przestawaj tańczyć". Aria to młoda dziewczyna, która popełniła w życiu jeden błąd. Przespała się z przyjacielem swojego brata, który zaraz ją zostawił. Życie Arii zmieniło się całkowicie, gdy okazało się, że jest w ciąży. W domu wybucha burza, w szkole jest pośmiewiskiem, wydaję się jej, że już gorzej być nie może. Jednak na swojej drodze spotyka Leviego, który przyjechał do swojego ojca. Stara się go unikać, ale jest to nie możliwe, gdyż zostają partnerami w projekcie szkolnym. Teraz tak naprawdę zaczyna się historia Arii. Jednak przed nią jeszcze wiele trudnych i bolesnych decyzji. ,,Osoba, która nigdy prawdziwie nie utraciła siebie, nigdy również prawdziwie siebie nie odnajdzie". Książka ta na pewno pozostanie w mojej pamięci na długo. Wszystko, co znalazłam na kartach tej powieści, trafiło prosto w moje serce, rozbijając je na kawałki, aby później poskładać je na nowo. Bohaterka podejmuje najtrudniejszą decyzję w swoim życiu, co było bolesnym doświadczeniem dla niej, ale również dla mnie. Płakałam wraz z nią, gdy było źle, śmiałam się, gdy była szczęśliwa. ,,Art & Soul" to prawdziwa karuzela uczuć, które przepełniają czytelnika. ,,Czasami kochanie kogoś to świadomość, że lepiej im bez ciebie". ,,Art & Soul" to przepiękna powieść o dojrzewaniu, trudnych decyzjach życiowych i miłości. Mimo że bohaterką książki jest nastolatka, to nie miało to wpływu na to, jak ja odbierałam tę historię. Każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji, jednak nie każdy ma odwagę się z tym zmierzyć. Autorka przekazała nam, że czasami warto pomyśleć o szczęściu drugiej osoby, a nie o swoim. ,,Ludzkie serca są idealne, gdy patrzysz na nie z dystansu, ale kiedy się do nich zbliżysz, lubią się łamać". Jest to książka godna uwagi i mam nadzieję, że zachęcę was do jej przeczytania. Zakochajcie się w tej z pozoru błahej historii tak samo mocno, jak ja.
Avatar użytkownika - askier
askier
Przeczytane:2016-08-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Czasami wystarczy jeden mały, z pozoru nic nieznaczący czyn, by cały świat wywrócił się do góry nogami, zmienił nie do poznania czy legł w gruzach. Nie mamy na to wpływu, to się po prostu dzieje. Jednak jak poradzić sobie ze zmianami tak trudnymi i poważnymi, że aż nieadekwatnymi do wieku? Jak poradzi sobie dziewczyna, której rodzina rozpada się na jej oczach przez jeden błąd nastolatki? Jak poradzi sobie chłopak, którego rodzice zmagają się z ciężkimi chorobami? Aria ma szesnaście lat, jest niezwykle utalentowaną artystką, która żyje sztuką, ale także nastolatką niemal wykluczoną ze szkolnej społeczności. Ma jednego przyjaciela, Simona, który ma problemy z własną samooceną, a w szkole uchodzi za "dziwaka". Wszystko się zmienia, gdy Aria daje się ponieść chwili. Nagle wszyscy w szkole zaczynają zwracać na nią uwagę, nazywać ją zdzirą i puszczalską, ośmieszać i obrażać. Właśnie na tym etapie poznaje Leviego, przystojnego chłopaka, który zdobywa popularność ze względu na swój wygląd. Nikt jednak nie ma pojęcia, co się z nim dzieje, jaki jest w środku. Nikt nie ma pojęcia, że to on tak naprawdę jest "dziwakiem". Levi uwielbia grę na skrzypcach. To pasja, która towarzyszy mu od lat, uspokaja go i pozwala myśleć oraz wyrażać siebie. Chłopak uważa, że bez muzyki życie byłoby... inne. Tę pasję pielęgnowała w nim chora mama, której stan przez długi czas się nie polepszał. Levi postanawia wyjechać i dać matce czas na rozwiązanie problemów. Zdecydował się zamieszkać u ojca, którego nie widział ponad jedenaście lat. Ten jednak cały czas trzyma syna na dystans, przez co Levi wciąż nie może poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Wszystko się zmienia, gdy na jaw wychodzi tajemnica jego ojca, przez wszystkich uważanego za dupka. Między Levim a Arią z czasem rodzi się piękna przyjaźń, która pomaga im obojgu "jakoś" się trzymać. Są dla siebie wsparciem, potrafią ze sobą szczerze rozmawiać i wyrażać swoje uczucia. Levi jest jedyną osobą, która nie odczuwa niechęci do dziewczyny, gdy słyszy wszystkie plotki na jej temat oraz gdy dowiaduje się prawdy. ,,W posiadaniu przyjaciół jest coś wspaniałego. Nieustannie przypominają, że tak naprawdę nie jesteśmy sami". Nie tego się spodziewałam. Nie myślałam, że tak mną to wstrząśnie. Nie sądziłam, że dostanę piękną i poruszającą powieść. Byłam w sumie nastawiona na zwykłą historię o miłości. Ale nie... To coś lepszego, o wiele lepszego. ,,Art & Soul" to książka, która idealnie opisuje współczesną młodzież: jej problemy i reakcje na odmienność. Narracja jest prowadzona z punktu widzenia dwóch osób: Leviego i Arii, poświęcone im rozdziały się przeplatają. Aria wypowiada się jak inteligentna, ale nadal nastoletnia artystka. Zna wielu malarzy, rozróżnia ich style i pasjonuje się ich życiem. W narracji Leviego z kolei można dostrzec, jaką chłopak ma osobowość, jakie targają nim dylematy i jak wielką miłością darzy muzykę. Oboje są artystami i kochają to, co robią. Oboje też stoją przed ważnymi wyborami, które mogą zmienić ich życie na zawsze. Postanawiają jednak żyć tu i teraz. Są różni, ale tak wiele ich łączy, że nie potrafiłabym wybrać, do kogo przywiązałam się bardziej. ,,- (...) Ludzkie serca są właśnie takie. - wziął talerz z wegańskimi ciasteczkami Daisy. - Są idealne, gdy patrzysz na nie z dystansu, ale kiedy się do nich zbliżysz... - Wziął ciastko i zaczął je kruszyć. - Lubią się łamać". Gdy czytałam tę książkę, nie potrafiłam przestać o niej mówić i myśleć. Ba! Myślę o niej nadal. Opowiadałam wszystkim, jak bardzo jestem zaskoczona fabułą, nie dostałam bowiem - jak się spodziewałam - zwykłego romansu, ale przede wszystkim powieść o przyjaźni i wsparciu w trudnych momentach życia. Historia bohaterów pokazuje, jak wiele jest warta rodzina i czas z nią spędzony, jak kłótnie niszczą relacje i jak cierpią na tym najmłodsi członkowie. Mówiłam o tym wszystkim przyjaciółce, która uznała, że tak wiele problemów poruszonych w jednej książce musiało męczyć. Ale nie, nie męczyło. Może dlatego, że takie jest życie: czasami wszystko nagle spada na głowę. A może dlatego, że narracja w książce jest tak lekka, że czyni ją przyjemną. W dodatku oprócz problemów w życiu głównych bohaterów jest też dużo powodów do radości i szczęścia. Nieraz na mojej twarzy gościł uśmiech, który pozwalał odpocząć chwilę od pytań typu "co ja zrobiłabym w takiej sytuacji, jakbym się zachowała, co z dzieckiem?". Niełatwo się wzruszam przy książkach. W historii musi być "to coś", co wywoła moje łzy. Musi być dobrze napisana, autor powinien dawkować mi emocje, nie rzucać nimi w twarz, a fabuła nie może być banalna. Nie lubię książek, w których "zakochani" całują się przed setną stroną (chyba że są to erotyki), nie poznając się wcześniej i tym samym nie dając mi siebie poznać. Art & Soul jest pozbawione tandety. Tak stopniowo ja przyzwyczajałam się do bohaterów, jak oni się poznawali. Autorka postawiła na budowanie zaufania i pokazanie, jak ważna jest przyjaźń - w związku i w życiu. ,,Jako rodzice dokonujemy wyborów. Podejmujemy trudne decyzje, których nie chcemy. Dajemy sobie radę z najtrudniejszymi rzeczami. Pozwalamy dzieciom się nienawidzić, jeśli ma to dla nich oznaczać lepsze życie. Poświęcamy się każdego dnia". ,,Art & Soul" to piękna powieść o przyjaźni, chorobie, młodzieńczych błędach i miłości. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać, najlepiej z paczką chusteczek i tabliczką czekolady. Mogę powiedzieć bez wyrzutów sumienia, że jest to najlepsza książka, jaką przeczytałam w tym roku, najbardziej poruszająca i prawdziwa, lekka i zapadająca w pamięć. Jednak wadą jest, że żadnymi słowami nie opiszę uczuć, jakie we mnie wywołała, gdyż żadne słowa (jakie znam) nie opiszą, jaka jest wspaniała. PRZECZYTAJCIE TĘ KSIĄŻKĘ!!!
Avatar użytkownika - Dakota
Dakota
Przeczytane:2016-06-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Czy kiedykolwiek czuliście się wyobcowani? Czy inni uważali Was za dziwaków ze względu na to, że nie podążaliście za tłumem, a po prostu realizowaliście własne pasje i byliście sobą? Ile razy staraliście się udawać, że wszystko jest w porządku, próbowaliście się dopasować, aby ludzie nie patrzyli na Was z politowaniem? Nie od dziś wiadomo, że poprzez sztukę i muzykę można pokazać wiele, ale przede wszystkim dzięki niej można wyrazić siebie. Zarówno sztuka, jak i muzyka ma na nas zbawienny wpływ, może nas odprężać, uspokajać bądź po prostu stanowi jedną z form wyrażania emocji. ,,Byliśmy znużeni, ale byliśmy razem, tworząc własny rodzaj sztuki. Staliśmy się arcydziełem stworzonym z dwóch samotnych dusz. Kolor w naszych oczach zmętniał, ponieważ wiedzieliśmy, że niekiedy najpiękniejsze dzieło sztuki tworzone było z najmroczniejszego zakątka duszy". Aria od zawsze była uważana za dziwadło. Razem ze swoim przyjacielem Simonem przemierzała szkolne korytarze, pozostając niezauważana. Nie istniała, ale czuła się z tym dobrze. Jedno wydarzenie wystarczyło, aby cała szkoła zaczęła huczeć od plotek, a jej przypięto etykietę puszczalskiej. Był też on. Chłopak z Alabamy, próbujący robić dobrą minę do złej gry. Po przyjeździe do ojca musiał zmierzyć się z ponurą rzeczywistością. Nowy dom, nowa szkoła, nowi ludzie. Gdyby nie projekt Art&Soul Aria i Levi nie mieliby nawet okazji tak dobrze się poznać. Jednak czy to wystarczyło, aby dwie zagubione dusze znalazły w sobie oparcie? ,,Jeśli zbyt mocno skupimy się na tym, co było, lub zbyt intensywnie będziemy myśleć o tym, co będzie, przegapimy nasze obecne pragnienia, rzeczy, które chcemy tu i teraz". Zdaję sobie sprawę, że fabuła nie należy do oryginalnych, ale myślę, że ta pozycja wyróżnia się na tle innych z tego gatunku, ze względu na to, że autorka tak fantastycznie opisuje wszystkie wydarzenia. W książce nie znajdziecie zbędnych opisów czy dialogów, wszystko układa się po prostu w doskonałą całość. Styl Brittainy C. Cherry jest niezwykle lekki, a zarazem plastyczny, przez co książkę można pochłonąć w jeden, ewentualnie dwa, wieczory. Bohaterowie nie są w przejaskrawieni. Los nie rzuca im wyłącznie kłód pod nogi, dramat nie goni dramatu. Przez tę historię przemawia przede wszystkim realizm, ponieważ pojawiają się zarówno szczęśliwe, jak i smutne momenty w życiu Arii i Leviego. Levi za kurtyną sztucznego uśmiechu ukrywa swój ból spowodowany odrzuceniem ze strony ojca. Próbuje nawiązać z nim nić porozumienia, ale nawet to okazuje się zbyt trudne. Levi jest niezwykle sympatycznym chłopakiem, z którym mogłabym się zaprzyjaźnić bez wahania. Mimo problemów rodzinnych stara się iść do przodu, walczy o swoje marzenia i nie ulega wpływom innych ludzi. Aria natomiast jest zwyczajną dziewczyną, gotową stawić czoła problemom. Podjęła w życiu niejedną złą decyzję, ale mimo to próbuje wszystko naprawić. Jest artystką, więc nic dziwnego, że nieco odstaje od reszty. Według mnie, to właśnie Levi, Aria oraz Simon i Abigail są normalnymi ludźmi. Zostali nazwani dziwakami tylko ze względu na to, że nie pasowali do reszty, ponieważ mieli własne pragnienia i cele, mieli wady, swoje przyzwyczajenia i nawyki. ,,Może nie chodziło o sklejanie złamanych serc. Może chodziło o kochanie pokruszonych odłamków takimi, jakie one były". Wielu może sądzić, że głównym tematem tej książki jest miłość. To jednak wątek poboczny, który stanowi niesamowite tło dla całej powieści. Na główny plan wysuwa się poznawanie siebie, swoich pragnień oraz marzeń. To książka o przyjaźni oraz o podejmowaniu decyzji, które nie zawsze będą słuszne. Poruszane są także inne kwestie, takie jak relacje dzieci i rodziców oraz różne postawy wobec choroby. Miłość przedstawiona przez autorkę nie jest łatwa. Brittainy C. Cherry pokazuje złożoność tego uczucia, które dopiero kiełkuje. Właściwie ani Aria, ani Levi nigdy tego nie doświadczyli. Nie chodziło o fizyczność, a o harmonię dusz. To nie kolejna banalna historia miłosna, w której bohaterowie zakochują się od pierwszego wejrzenia. Oni dopiero poznają to uczucie. Małymi krokami zbliżają się do siebie, próbując zdobyć zaufanie drugiej osoby. Mimo iż na okładce znajdują się dwie postacie, które sugerują czytelnikowi, jak wyglądają bohaterowie, to jednak ja podczas czytania miałam w głowie zupełnie inne osoby. Okładka może nie jest oryginalna, ale uważam, że ma w sobie coś takiego, że po prostu przyciąga wzrok. Na tylnej okładce znajduje się krótki opis historii oraz dwa, naprawdę cudowne, cytaty. ,,W jakiś sposób jednocześnie była zimna i ciepła, jak słońce, które rankiem wschodzi nad zimowym lasem". Jeżeli mieliście wątpliwości, sięgając po ,,Kochając Pana Danielsa", to ,,Art&Soul" powinno być dla Was lekturą obowiązkową. Jest zdecydowanie lepszą, bardziej dopracowaną pozycją, w której autorka zadbała o każdy szczegół oraz wplotła ciekawe wątki. Nie uważam, aby poprzednia książka autorki była zła, wręcz przeciwnie, podobała mi się, jednak ,,Art&Soul" wywołało we mnie o wiele więcej emocji i znacznie bardziej zżyłam się z bohaterami. Moim zdaniem nie jest to książka łatwa, ponieważ porusza wiele ważnych kwestii, pokazuje zupełnie inne spojrzenie na miłość i według mnie, to stanowi zdecydowany atut tej książki. ,,Była tęczą w mojej niekończącej się burzy".
Avatar użytkownika - justyna929
justyna929
Przeczytane:2016-05-04, Ocena: 5, Przeczytałem,
Art & Soul to piękna opowieść, potrafi złapać za serce, wynieść na najwyższe emocjonalne szczyty, wzrusza, bawi i poucza (szczególnie niesie przestrogę dla młodych dziewczyn!), jestem nią oczarowana i nie mogę przestać o niej myśleć. To nie tylko piękny romans, ale prawdziwe życie, które może się przytrafić każdemu z nas. To książka z duszą. Polecam wielbicielom gatunku... przepadnijcie dla tej książki, jak i ja przepadłam. http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/2016/05/sztuka-i-muzyka.html#more
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-04-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Brittainy C. Cherry postawiła naprzeciw siebie, zranionych i w pewien sposób oszukanych przez życie, los czy innych ludzi, uzdolnionych nastoletnich bohaterów. Aria jest postrzegana jako dziewczyna, która się nie uśmiecha a jeśli już to jej oczy nadal pozostają smutne. Dlaczego tak się dzieje? Czy jest coś, co może odwrócić ten proces zapadania w czeluście rozdrażnienia, złości i frustracji? Po drugiej zaś stronie jest Levi, chłopak który musi zmierzyć się z odrzuceniem, ale i losem stawiającym przed nim trudne zadanie - decyzję, któremu z rodziców ma pomóc... Nastolatek stara się też zbliżyć do Arii i wesprzeć ją w jakże nietypowych dla szesnastolatki okolicznościach. Zwłaszcza, że potrafi rozróżnić jej emocje po zachowaniu, wie co oznacza przygryzanie wargi, ale zdaje sobie też sprawę, iż dotyk jest niewskazany. Gdybym nie widziała na okładce nazwiska autorki to już po samej konstrukcji powieści i pięknym stylu, byłabym w stanie bezbłędnie je wymienić. "Art&Soul" jest bowiem napisana w bardzo podobny sposób jak "Kochając pana Danielsa". Jest dwójka młodych bohaterów, z których jedno jest nowe w środowisku gdzie toczy się akcja, każde ma swoje pasje i pragnienia, ale i trudne wybory na życiowych drogach. Aria i Levi dzielą się naprzemiennie narracją, dzięki czemu znamy punkt widzenia obu stron, ich myśli, spostrzeżenia i marzenia, nawet te najskrytsze. Autorka już samym stylem mnie uwodzi, jej porównania czy określenia powodują ciarki na plecach i sprawiają, że unoszę się w poezji jej słów (przykład - "Wyglądał tak, jak brzmi szept" s. 47). Podsumowując rozważam czy jest sens przekonywania Was do czytania książki, która wzrusza, zaskakuje, dotyka najczulsze miejsca. Dlaczego? Kto czytał "Kochając pana Danielsa" w ogóle nie powinien się nad tym zastanawiać - to lektura obowiązkowa (choć jednak to Daniels bardziej mnie w sobie rozkochał). Kto uwielbia literaturę z gatunku New Adult też powinien wpisać twórczość autorki na listę. Aż wreszcie Wy - miłośnicy obyczajówek z głębią emocji, uczuć i wrażeń ukrytą w pięknych słowach - to jest naprawdę wisienka na szczycie czekoladowego tortu i ja polecam po nią sięgnąć. całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/04/brittainy-c-cherry-art-soul.html
Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-10-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 100 książek - 2017,

Moim zdaniem najgorsza książka autorki jaką do tej pory czytałam. Niby tak jak każda książka autorki poruszała trudny temat, w tym przypadku nastoletnia ciąża, ale jakoś nie mogłam się w nią wczuć.

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-02-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 2017, gimnazjum,

Wzruszyłam się, nie powiem, że nie. Mimo iż to young adult, jestem w stanie akurat tę książkę ocenić pozytywnie. Te emocje, które wprost wypływają ze stron książki i godzą prosto w serce... bezcenne doświadczenie.

Avatar użytkownika - ksiazkanonstop
ksiazkanonstop
Przeczytane:2016-09-21, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

Bez muzyki większość z nas nie potrafiłaby żyć. Dźwięki i melodie otaczają nas zewsząd. Jest to dla nas normalna rzecz, że nawet jeśli trwamy w względnej ciszy i tak skądś przypłynie jakiś dźwięk mniej lub bardziej przyjemny dla ucha. Mamy swoje ulubione gatunki muzyczne, wokalistów. Piosenki umilają czas, sprawiają, że świat staje się lepszy, przyjaźniejszy, trudne sytuacje stają się chociaż odrobinę lżejsze do zniesienia. To nastrój decyduje o tym, jakie melodie odtwarzamy...

"Art&soul" czyli sztuka i dusza...

Aria jest dziewczyną, której jeden młodzieńczy błąd zaważy na całym życiu. Jedna chwila przekreśli wszystkie nastoletnie plany, marzenia. Teraz musi zmierzyć się nie tylko ze zmianami zachodzącymi w swoim ciele, ale również z gniewem, niechęcią, złością taty oraz bratem, który odsunął się od niej i nic nie wskazuje na to, aby miało ulec zmianie. Oazą spokoju można nazwać w takim położeniu tylko jedną osobę. Matkę dziewczyny. Harmonię do życia Arii wnosi również Levi. Chłopak przyjeżdża miasta by odpocząć od rodzicielki. Jemu też przyjdzie zmierzyć się z trudnymi sytuacjami rodzinnymi...
Między bohaterami nawiązuje się przyjaźń, która jest w tym momencie niesamowicie istotną sprawą w ich poplątanym życiorysie. Szesnastolatka uczęszcza do szkoły o profilu plastycznym, posiada niesamowity dar - tworzy piękne obrazy. Siedemnastolatek pochłania wiedzę muzyczną. Pewnego dnia połączą swe siły by stworzyć coś niepowtarzalnego...

Drugie spotkanie z powieścią nakreśloną przez Brittainy C. Cherry nie wywołało u mnie tak wielu pozytywnych wrażeń, jak poprzednie. "Art&soul" to książka przeciętna a fabuła nie została przedstawiona w taki sposób, aby zaspokoić mój czytelniczy głód. Autorka wzięła na tapetę temat ważny i trudny, lecz mnie nie porwała w świat swoich bohaterów, aczkolwiek muszę przyznać, iż ostatnie kartki powitałam z zaskoczeniem - wywołały spore emocje, czego się kompletnie nie spodziewałam.

Liczę na to, że kolejna powieść Cherry, jaka już widnieje w zakładce "Zapowiedzi" na stronie wydawnictwa Filia zrekompensuje nie do końca satysfakcjonujące chwile z "Art&soul".

Avatar użytkownika - mundurowa_czyta_
mundurowa_czyta_
Przeczytane:2019-05-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Zawsze i wszędzie
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Zawsze i wszędzie

Każdego dnia modliłam się, żeby on znów mnie pokochał. Zostawił mnie dla innej, nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić, jak bez niego żyć. Chciałam...

Kochając pana Danielsa
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Kochając pana Danielsa

To historia wielkiej miłości. Takiej, która zdarza się wtedy, gdy na swojej drodze spotkasz prawdziwą bratnią duszę. Mężczyznę, którego śmieszy...