Assassins Creed. Objawienia

Tom 4 cyklu Assassin's Creed

STARSZY, MĄDRZEJSZY I JESZCZE BARDZIEJ NIEBEZPIECZNY MISTRZ ASASYNÓW EZIO AUDITORE DA FIRENZE WYRUSZA NA POSZUKIWANIA ZAGINIONEJ BIBLIOTEKI ALTAÏRA. W NIEJ BYĆ MOŻE ZNAJDUJE SIĘ KLUCZ DO OSTATECZNEGO POKONANIA TEMPLARIUSZY. EZIA CZEKA TAM JEDNAK WSTRZĄSAJĄCE ODKRYCIE.

Biblioteka skrywa nie tylko tajemną wiedzę, ale także najbardziej zatrważający sekret, jaki może poznać świat; tajemnicę, którą templariusze pragną wykorzystać, aby zawładnąć losami ludzkości. Drogę do biblioteki otwiera pięć kluczy. By je odnaleźć, Ezio musi udać się do niespokojnego Konstantynopola, gdzie rosnąca armia templariuszy grozi destabilizacją Imperium Osmańskiego.

Podążając śladami swojego poprzednika Altaïra, Ezio musi pokonać ich po raz ostatni. Stawka jest bowiem wyższa niż kiedykolwiek, a wyprawa, która rozpoczęła się jako pielgrzymka, staje się wyścigiem z czasem…

Na podstawie bestsellerowej gry firmy Ubisoft Assassin's Creed.

Informacje dodatkowe o Assassins Creed. Objawienia:

Assassins Creed. Objawienia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-08-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, 2019, Fantasy,

"Assassin's Creed. Objawienia" jest czwartym tomem z serii "Assassin's Creed".

W tej części mistrz asasynów Ezio Auditore da Firenze wyrusza na poszukiwanie zaginionej biblioteki, która skrywa nie tylko tajemną wiedzę. Drogę do biblioteki otwiera pięć kluczy.

Podążając śladami swojego poprzednika Ezio musi pokonać templariuszy po raz ostatni. Stawka jest bowiem wyższa, niż kiedykolwiek.

Oliver Bowden pisze stylem pisania, który pokochałam od pierwszych stron.

Powieść należy do gatunku fantastyki, więc polecam ją każdemu miłośnikowi tego gatunku.

Książka zachwyca nie tylko treścią, ale również okładką.

Powieść porusza takie tematy, jak przyjaźń, determinacja, władza i walka o to, co się kocha.

Książka ma niecałe pięćset stron, więc można szybko ją przeczytać. Na jej końcu znajduje się spis postaci, słowniczek wyrażeń włoskich, greckich, chińskich i tureckich oraz podziękowania.

Uważam, że powieść warto przeczytać. Jedyne czego nie rozumiem to właśnie ten słowniczek tych obcych wyrażeń, utrudnia nieco szybkie zrozumienie treści książki, chociaż z drugiej strony wzbogaca ją w obce słownictwo.

Avatar użytkownika - Erziest
Erziest
Przeczytane:2013-08-30, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
po prostu zajebiste
Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2013-08-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Nie wiedziałam czego dokładnie spodziewać się po tej książce, zwłaszcza, że jest ona 4 tomem a nie 1. Jednak zdecydowałam się ją przeczytać i dochodzę do wniosku, że bez poprzednich części nie do końca wiem o co chodzi. Wiele akcji, które mogłyby być bardzo ciekawie opisane, są po prostu omijane lub skracane jednym zdaniem, co odbiera nastrój niezwykłości. Łatwo jest pisać, że zarzucił linę i się wspiął, trudniej jednak opisać, w jaki sposób zarzucił tę linę i jak udało mu się wspiąć. Taka mała różnica, ale ona właśnie sprawia, że ta książka, jak dla mnie, ma za dużo ogólników. Może to dotyczy tego, że najpierw musiałabym grać w grę, by móc teraz sprawiedliwie oceniać tę książkę. Nie wiem, może zmienię zdanie, gdy w końcu zapoznam się z wcześniejszymi tomami.
Avatar użytkownika - wi_ke
Przeczytane:2015-02-13, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Assassin's Creed: Podziemie
Oliver Bowden0
Okładka ksiązki - Assassin

Zhańbiony asasyn. Tajny agent. Misja - odkupienie. Londyn, rok 1862. Rewolucja przemysłowa trwa, powstaje pierwsza podziemna kolej. Kiedy w tunelu zostaje...

Assassins Creed. Bractwo
Oliver Bowden0
Okładka ksiązki - Assassins Creed. Bractwo

Rzym, niegdyś potężny, dziś leży w ruinach. W mieście pleni się cierpienie i nędza; jego obywatele żyją w strachu przed bezlitosną rodziną Borgiów. Tylko...