Autobiografia t. 1. Dzieciństwo

Wydawnictwo: Kobra Media
Data wydania: 2006-01-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-88791-69-9
Liczba stron: 280
Dodał/a książkę: dona

Ocena: 5.33 (6 głosów)

Moja wiedza o sobie z tamtych czasów pochodzi z opowieści rodzinnych. Jedno dziecko tylko dostarczało tematu, gadanie o tym dziecku wypełniało świat, zupełnie jakby nikt nie miał nic innego do roboty. Może i rzeczywiście stanowiłam podstawową rozrywkę, szczególnie że dość wcześnie zaczęłam objawiać charakter. Pierwszej wizyty w ogrodzie zoologicznym nie pamiętam, zostałam tam zaprowadzona, pokazano mi wszystko, przyprowadzono z powrotem, po czym zadano pytanie: - No i co tam było, w tym ogrodzie zoologicznym? Co widziałaś? Zastanowiłam się głęboko i po namyśle odparłam: - Pijawki... W wieku dwóch lat z pewnością nie robiłam sobie wyszukanych dowcipów. Musiały te pijawki tam się znajdować, aczkolwiek trzeba przyznać, że nigdy potem już mi w oko nie wpadły.

Kup książkę Autobiografia t. 1. Dzieciństwo

Opinie o książce - Autobiografia t. 1. Dzieciństwo

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2017-01-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Pozycja obowiązkowa dla miłośników twórczości Joanny Chmielewskiej. Autorka zabiera nas w podróż do swojego dzieciństwa. Jest to podróż pełna dygresji i humoru, z którego słynęła pisarka i który znamy z jej licznych powieści.
Link do opinii
Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2016-04-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2016 roku,
Dzięki powieściom autor staje się nam częściowo znajomy. Dzięki autobiografii ta znajomość się zacieśnia. Rozpoczęłam przygodę poznawania życia Joanny Chmielewskiej tak jak sama chciała je przedstawić. Zapewne część poświęcona wiekowi najmłodszemu z uwagi na fakt, że nie wszystko udaje nam się zapamiętać jest trudna do przekazania. Szczerość i umiejętność ujawniania nawet kompromitujących szczegółów budzi mój podziw. Jak uprzedziła pisarka chronologii w temacie się nie dało rady trzymać, więc fakty choć odrobinę rozsypane stanowią czasami zbiór anegdot i luźno przedstawionych ciekawych zdarzeń. Dzięki autorce miałam możliwość przejść czas przedwojennego wczesnego dzieciństwa oraz zobaczyć okres wojny, który był ułagodzony i niejako pomijany. Wczesny czas po wojnie kończy rozdział dzieciństwa z którego autorka wykonała szybki skok w dorosłość, jednak o tym przekonam się w kolejnej części.
Link do opinii
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2007-01-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długi wieczór,
Tym razem Joanna Chmielewska zabiera nas w podróż do własnego dzieciństwa. Jej opowieść o tamtym okresie życia jest jak zwykle dynamiczna, mądra i zabawna.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Poziomka
Poziomka
Przeczytane:2016-09-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - elphaba
elphaba
Przeczytane:2011-10-19, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - brightwitch
brightwitch
Przeczytane:2011-05-25, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2010-12-27, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2006-02-11, Przeczytałem,
Inne książki autora
Hazard
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Hazard

"Zaspokajanie namiętności stanowi przyjemność olbrzymią, o czym doskonale wiedzą, na przykład, dziwkarze. Także, na przykład, smakosze. Także rozmaite...

Większy kawałek świata
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Większy kawałek świata

Okrętka i Tereska wyruszają na wakacyjną wyprawę kajakową. Jednak Mazury nie są oazą spokoju jakiej oczekiwały. Zakazy obozowania, brak wody pitnej, a...

Reklamy