Autyzm. Na granicy zrozumienia

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2009-12-29
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-7587-284-2
Liczba stron: 214
Dodał/a książkę: PawelG

Ocena: 6 (1 głosów)

Z radością oddajemy do rąk Czytelników książkę, która w wielu szczegółowych kwestiach przybliża nas do granicy zrozumienia autyzmu. Przybliża do niej, ale jej nie przekracza. Prezentowane artykuły ukazują obecny stan wiedzy, prowadzone badania, jak i hipotezy potrzebujące weryfikacji w wielu wąskich zagadnieniach związanych ze spektrum autystycznym. Zagadnienia te mogą zainteresować nie tylko teoretyków, ale także diagnostów, terapeutów czy rodziców dzieci dotkniętych autyzmem. Świadomym zamierzeniem redaktorskim było pozostawienie Autorom swobody co do wyboru formularza czy struktury tekstów. Stąd niektóre z artykułów mają charakter przeglądowy, inne zaś oparte są na własnych badaniach.

Kup książkę Autyzm. Na granicy zrozumienia

Opinie o książce - Autyzm. Na granicy zrozumienia

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2010-10-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
Niewątpliwym atutem tego opracowania jest wieloaspektowe spojrzenie na problematykę autyzmu. Autorzy poszczególnych rozdziałów to specjaliści reprezentujący różne dziedziny wiedzy. Odwołują się do wyników badań, przedstawiają hipotezy wymagające dalszej weryfikacji, ukazują dylematy teorii i praktyki. Zachęcają do dalszej dyskusji, poszukiwań badawczych.
Link do opinii
Inne książki autora
Dzieci z zaburzeniami łączonymi. Trudne ścieżki rozwoju
Barbara Winczura (red. nauk.)0
Okładka ksiązki - Dzieci z zaburzeniami łączonymi. Trudne ścieżki rozwoju

Problematyka publikacji porusza zagadnienie współwystępowania zaburzeń rozwojowych u dzieci. Tematyka ta, coraz częściej staje się przedmiotem zainteresowań...

Reklamy