Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś

Jak paryżanki zachowują się na pierwszej randce, na imprezie, w sypialni? Gdzie są ich ulubione zakątki Paryża? Co sądzą na temat dzieci, ślubów i chodzenia na siłownię? Jak to robią, że są postrzegane jako kobiety tajemnicze i zmysłowe?

Cztery przyjaciółki - modelka, pisarka, dziennikarka i producentka filmowa - zdradzają sekret paryskiego ,,je ne sais quoi". Przebojowe Francuzki wyjaśniają, co to naprawdę znaczy być współczesną paryżanką i czym jest słynny paryski szyk. Z poczuciem humoru rozprawiają się ze stereotypami. Opisują największe wpadki paryżanek i wyjawiają ich najskrytsze tajemnice.

Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś" to napisana z humorem i sporą dawką (auto)ironii książka pełna błyskotliwych i oryginalnych porad i spostrzeżeń. To szansa, by wraz z Caroline de Maigret przenieść się do inspirującego świata mody, muzyki, filmu, literatury i kuchni. To recepta na to, jak stać się kobietą odważną, niezależną i interesującą, akceptującą jednocześnie swoje słabe strony.

ANNE BEREST

autorka dwóch powieści i biografii Françoise Sagan; pisze także teksty dla telewizji, filmu i teatru.

CAROLINE DE MAIGRET

absolwentka literatury na Sorbonie i modelka. Właścicielka wytwórni płytowej. Wspiera kobiety na całym świecie z ramienia charytatywnej organizacji pozarządowej CARE. Od roku 2012 jest ambasadorką marki Chanel. W­2014 roku została muzą marki Lancôme.

AUDREY DIWAN

scenarzystka, reżyserka i dziennikarka. Redaktorka magazynu ,,Stylist". Przez dziewięć lat była szefowa działu kultury we francuskim ,,Glamour".

SOPHIE MAS

właścicielka wytwórni filmowej. Pracuje obecnie jako producentka w Los Angeles, Nowym Jorku i Sao Paulo.

Informacje dodatkowe o Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2014-09-10
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś

Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś - opinie o książce

Avatar użytkownika - ania9208
ania9208
Przeczytane:2015-12-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2015,
Książki nie polecam osobom mocno stąpającym po ziemi, natomiast tym którzy lubią zatopić się w lekkich romantycznych wyobrażeniach i mają dystans do takich "życiowych porad" - bardzo! Troszkę romantycznie troszkę z ironią bardzo lekka lekturka do pociągu :)
Avatar użytkownika - Sweetcoala
Sweetcoala
Przeczytane:2015-08-22, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2015 roku, Mam,
No cóż... Oczekiwałam dużo więcej po tej książce, bo kocham wszystko co francuskie, no ale chyba się przeliczyłam. Daję słabą czwórkę tylko dlatego, ze urzekła mnie szata graficzna tego poradnika, w którym tych porad jak na lekarstwo. Choć większość z tych rad jest po prostu abstrakcyjna ("Paryżanka ze wszystkimi sie wita, ale z nikim nie ma ochoty rozmawiać"), to część urzekła mnie swoim romantyzmem ("Lubi błyszczeć, ale tylko słowem"). Ale i tak uważam, że to książka dla nielicznych - ja odnalazłam w niej rady, które od dawna z powodzeniem stosuję, ale część z nich była na tyle urocza, że chętnie sie do nich zastosuję
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2015-05-11, Ocena: 1, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Szyk lub nonszalancka elegancja, szczupła sylwetka i pewność siebie to cechy charakterystyczne dla paryżanek. Kojarzą się z klasą i jednocześnie pozornie lekceważącym podejściem do ubioru. Niejedna kobieta chciałaby być jak one: tajemnicza i pociągająca. Okazuje się jednak, że paryżanki są również nieznośne, niezdecydowane i niezorganizowane. Cztery kobiety spróbowały zebrać w jedną książkę charakterystyczne cechy mieszkanek Paryża i podpowiedzieć innym, jak osiągnąć podobieństwo. Przyjaciółki Anne Berst, Audrey Diwan, Caroline de Maigret, Sophie Mas czyli pisarka, dziennikarka, modelka i producentka stworzyły poradnik, który... nie jest udany. W ,,Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś" znajdziemy kilka ciekawych rad, ale pośród nich też dotyczące tego jakie książki czytać (!), jakie pamiątki zbierać (!!) i jak zdradzać (!!!). Jest to poradnikowy miszmasz, bowiem obejmuje tematykę kulinarną, wnętrzarską, modową, kosmetyczną i dotyczącą związków. Tekstu jest jednak tyle ile w miesięczniku dla pań, a pozostałe pola zajmują zdjęcia w dużej ilości i... puste miejsca lub na przykład dwie strony kolorowych kwadracików (prezentujących kolory np. wybuchu śmiechu czy soku z pomarańczy). Z całości spokojnie można byłoby stworzyć raptem pięć artykułów. Do przeczytania na raz. Poradnik w tekście nie pozostawia kobiecie możliwości bycia indywidualną. Rady są ścisłe, nie pozwalają na modyfikacje (np. brak kolorowego lakieru na paznokciach), ale zdjęcia są z nimi niespójne (paznokcie dłoni u modelki pomalowane na czarno). Niektóre psychologiczne rady są wręcz śmieszne, np. ,,Daj z siebie wszystko, ale nie do końca" (zatem wszystko czy nie?). Książka jest również reklamą kosmetycznych marek i restauracji w Paryżu. Być paryżanką? Nie, sobą!

Magiczne miasto i one - cztery przyjaciółki, które mimo różnych aktywności znajdą czas, by wyskoczyć do kawiarni, na zakupy i siłownię, zawsze chętne, poplotkować, zadbać o swój wygląd i przyjemności. Pokazują nam w zabawny, sprytny sposób  jak osiągnąć paryski szyk. Zatem zaopatrz się w kawę lub lampkę wina, zadbaj o własną wygodę i klimat, a potem daj się porwać w podróż bez specjalnych środków ostrożności.

Avatar użytkownika - silverraven
silverraven