Gwiazda Wieczorna wschodzi

Tom 2 cyklu Baśniobór

W poprzednim tomie przygód Kendrze i Sethowi udało się uratować Baśniobór przed Stowarzyszeniem Gwiazdy Wieczornej, które zamierzało zniszczyć zaczarowany rezerwat i przejąć władzę nad światem. Jednak Stowarzyszenie nie daje za wygraną. W Baśnioborze ukryto jeden z potężnych artefaktów pozwalających uwolnić najpotężniejsze demony z zaklętego więzienia. Dzieci, ich dziadkowie oraz trójka specjalistów od magii muszą temu zapobiec za wszelką cenę. Przed rokiem wróżki podzieliły się z Kendrą magiczną mocą - dlatego ona także staje się celem sił zła. Czy w porę nauczy się wykorzystywać niezwykły dar? I czy jej brat uwolni się od klątwy demona, który chce go pożreć? Stawką są losy całego świata.

Informacje dodatkowe o Gwiazda Wieczorna wschodzi:

Gwiazda Wieczorna wschodzi - opinie o książce

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2023-01-14, Ocena: 5, Przeczytałam,

Recenzja „Gwiazda wieczorna wschodzi”
„Cierpliwość naśladuje nieskończoność, a z nieskończonością nie da się wygrać pojedynku na spojrzenia. Nieważne, jak długo wytrwasz, ona dopiero się rozkręca.”
„Gwiazda wieczorna wschodzi” to powieść wydana w 2011r. Autorem książki jest Brandon Mull. Pisarz od dziecka żył w świecie fantasy, jego marzenia o innych światach wpłynęły na magiczny świat jaki od dziecka budował w swojej głowie. Mimo iż Brandon od zawsze pragnął być pisarzem, przez wiele lat ukrywał te marzenia, chwytając się takich zajęć jak np. copywriting. Gdy skończył swoją pierwsza powieść, długo czekał aby ją wydać. Po czterech latach nawiązał współpracę z Shadow Mountain Publishing i to był przełom dla jego twórczości. „Baśniobór” okazał się natychmiastowym sukcesem. „Gwiazda wieczorna wschodzi” to drugi tom tego cyklu.
Gdy Kandra i Seth uratowali Baśniobór i wrócili do szkoły i z pozoru zwykłego życia, Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej nie odpuściło. Gdy do szkoły dołącza nowy chłopak, każdy jest nim oczarowany, każdy prócz Kandry. Ona jedna zna jego prawdziwy wygląd, zdradza informację bratu i od tego momentu wszystko zaczyna dziać się zbyt szybko. Mija parę dni i rodzeństwo znów jedzie do dziadków. Tam dowiadują się, że Baśniobór jest skrytką dla jednego z najpotężniejszych artefaktów pozwalających uwolnić najpotężniejsze demony. Teraz dzieci wraz z dziadkami i trójka, wyszkolonych w różnych dziedzinach, specjalistów muszą walczyć aby zapobiec wypuszczeniu najniebezpieczniejszych potworów. Na domiar złego Kandra, dzięki wróżkom zdobyła moc, nad którą musi szybko zapanować, bo teraz dzięki swoim umiejętnościom również staje się celem złych mocy, a Seth stał się numerem jeden w menu pewnego demona. Czy dzieciom uda się uratować Baśniobór?
Co myślę o drugim tomie opisującym to magiczne miejsce? Wspaniała jak i pierwszy tom. Lekka, ale pełna zwrotów akcji i niesamowitych postaci. Czasami irytowała mnie trochę łatwowierność Setha, ale trzeba pamiętać że to jeszcze dziecko, które uczy się jeszcze świata i będzie popełniało błędy nawet te głupie. Kandra wydaje się za to dużo bardziej rozgarnięta i dojrzalsza, jestem pewna że był to zabieg przemyślany, ale dzięki niemu automatycznie dziewczynkę polubiłam bardziej. Cała historia to jednak jedna wspaniała przygoda i trzymająca w napięciu historia.

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2022-07-10,

Od pierwszej chwili, gdy poznałam Setha i Kendrę minęło już trochę czasu. Faktem jednak stało się to, jak mocno polubiłam tę dwójkę (mimo momentów ogromnej irytacji). Nic więc dziwnego, że po skończeniu części pierwszej niemalże od razu rozpoczęłam lekturę kontynuacji. Czy Gwiazda Wieczorna wschodzi to tytuł równie dobry co poprzedni z serii? Na to pytanie odpowiadam w tej opinii.

Choć Kendra i Seth zdołali odegnać niebezpieczeństwo i ochronić Baśniobór, to wciąż nie mogą liczyć na chwilę odpoczynku. Teraz ich ukochane miejsce jest jeszcze bardziej zagrożone. Bractwo Gwiazdy Wieczornej pragnie odnaleźć pewien przedmiot, który zamknięty jest w ciemnych zakątkach domostwa. Potężna czarna magia nie może zostać uwolniona, więc wszystko ponownie w rękach rodzeństwa. Czy i tym razem uda im się uratować Baśniobór i dziadków? Co tak naprawdę czai się w najciemniejszych zakątkach rezerwatu?

Na fali ekscytacji pierwszą częścią tej serii, nie mogłam doczekać się kolejnego spotkania z tymi bohaterami. Twórczość Brandona Mulla w jakiś niespotykany sposób wpłynęła na mnie dość uzależniająco. Od razu jednak muszę napisać, iż kontynuacja okazała się dla mnie słabsza. Początek książki nie zachwycił mnie, jednak uznałam, że tak po prostu musi być i potrzebuję czasu na ponowne wdrożenie się w ten klimat. Po czasie zaczęło robić się ciekawiej, jednak wciąż czułam, że czegoś mi brakuje. Jak się okazało - tak pozostało już do samego końca.

Główni bohaterowie po raz kolejny zdobyli moją sympatię, a nawet Seth zdołał poprawić swoje zachowanie, czym powolutku zaczął zdobywać moje uznanie. Oczywiście, daleko jeszcze do ideału, ale jestem w stanie zaakceptować to, że to jest po prostu jego sposób bycia – pakowanie się w każde kolejne tarapaty. Kendra z kolei w pewnym sensie stała się dojrzalsza, co bardzo przypadło mi do gustu, choć z drugiej strony wzbudziło obawę - bo co, jeżeli ta bohaterka stanie się taką małą dorosłą? Tego jeszcze nie wiem na sto procent, ale jestem ciekawa, jak to będzie wyglądało w kolejnych tomach serii.

Pióro Brandona Mulla jest bardzo dobre i lekkie, więc nie ma tutaj za bardzo o czym pisać szerzej. Tak po prostu jest, a lektura tej pozycji - w papierze, e-booku czy audiobooku (co polecam swoją drogą bardzo, ponieważ lektor jest fenomenalny!) jest czystą przyjemnością. Te książki spokojnie można zabrać ze sobą na wakacje i dać się porwać do Baśnioboru pełnego przygód i niezwykłych mieszkańców.

Może i Gwiazda Wieczorna wschodzi nie wywołała we mnie aż takiej miłości, co tom pierwszy, ale i tak pozostaję fanką tej serii. Z niecierpliwością czekam na możliwość poznania kolejnych części i liczę na to, że również się w nich zakocham. Jeśli lubicie fantastykę młodzieżową, w której nie brakuje ciekawych zwrotów akcji, magicznych stworzeń czy komizmu, to te książki są zdecydowanie dla Was.

Avatar użytkownika - smerfetka728
smerfetka728
Przeczytane:2016-01-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Druga część jeszcze lepsza wprost nie mogłam się odeerwać od tej książki.
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-03-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
"Gwiazda Wieczorna Wschodzi" drugi tom trylogii Baśniobór autorstwa Brandona Mulla . Po ostatnim pobycie w Baśnioborze wiele się zmieniło m.in: Kendra uratowała krainę i została owróżkowiona .Tuż przed zakończeniem roku szkolnego do klasy Kendry przychodzi nowy uczeń. Tylko Kendra wie naprawdę kim on jest... Następnie wraz z bratem poznaje Errola. Na początku dzieci zaprzyjaźniają się z nim . Jednak potem dowiadują się , że jest on członkiem Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej. Po zakończeniu szkoły po dzieci przyjeżdża Vanessa , którą wysłał dziadek dzieci po nich . W Baśnioborze dzieci dowiadują się , że na terenach rezerwatu jest tajemniczy artefakt. Coulter,Tanu i Vanessa będą go szukać i przy okazji będą szkolić dzieci. Tanu uczy ich o eliksirach , Vanessa o magicznych stworzeniach a Coulter o magicznych przedmiotach. Jednak nawet w rezerwacie czyha na dzieci niebezpieczeństwo. Ktoś jest szpiegiem i utrudnia im prace . Nagle szpieg przejmuje kontrole nad rezerwatem i dzieci muszą same znaleźć artefakt. Na dodatek na życie Setha czatuje Olloch Żarłoczny. Rodzeństwu pomoże również brat Dale , który był albinosem , ale dzięki odwadze Setha wyzdrowiał. Czy dzieci wraz z nowym pomocnikiem znajdą przed wrogiem artefakt ? Czy Setha dopadnie Olloch Żarłoczny ? Czy uratują krainę ? Co to jest skrzynia ciszy ? Kto jest zdrajcą ? Kim jest Sfinks ? Na te pytania znajdziemy odpowiedzi w drugim tomie trylogii Baśniobór . Moim zdaniem , w tym tomie najbardziej się zmienił Seth . Chłopiec wykazał się dużą odwagą , już nie popełnia tych samych błędów.
Avatar użytkownika - Lemureczek
Lemureczek
Przeczytane:2014-02-10, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2014 rok,
Za drugą część cyklu przygód rodzeństwa Sorenson w Baśnioborze zabrałam się zaraz po skończeniu części pierwszej z nadzieją, że tak jak tamta, będzie porywającą. Niestety myliłam się. Część druga traci na zbyt długo rozwijającej się akcji i długości opisów. Nawet momenty, w których "coś się dzieje" są wg mnie zbyt mocno rozbudowane. Pomysł nie do końca wykorzystany, mnóstwo zbędnych anegdot. To sprawia, że poważnie zastanawiam się nad sięgnięciem po kolejny tom.

Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej znowu atakuje, a Kendra i Seth robią wszystko, aby uratować Baśniobór. Drugi tom jest rewelacyjny, dużo akcji i przygód. Nie sposób się oderwać!

Avatar użytkownika - Queen111
Queen111
Przeczytane:2021-07-05, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Bardzo dobra rozrywka. W tej części pojawiają się nowe postacie i razem z bohaterami odwiedzamy nowe miejsca.

Avatar użytkownika - Hell-and-Heaven
Hell-and-Heaven
Przeczytane:2016-06-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki- konkurs, Mam,
Wartka akcja na każdej stronie przypomina wrażenia jak podczas oglądania filmu sensacyjnego. Wszystkie postaci są charyzmatyczne. Dalekie od disnejowskiego schematu zakończenie jest zarówno szczęśliwe, jak i niekoniecznie... Jakkolwiek zostawia duże pole do popisu w następnej części.
Do klasy Kendry trafia paskudny stwór. Niestety prawdziwą jego naturę widzi tylko dziewczynka, dla reszty jest przystojnym nastolatkiem. Kendra próbuje się go pozbyć, z pomocą nadchodzi dziwny gość. Niestety i on stara się wykorzystać naiwność dzieci. Vanessa rusza z odsieczą.... Kolejna część Baśnioboru pełna tajemnic, zdrad i niesamowitych przygód.
Avatar użytkownika - Foxie
Foxie
Przeczytane:2022-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży

Bogato ilustrowany dodatek do serii Smocza Straż, kontynuacji bestsellerowego Baśnioboru. Ta książka opowiada legendę starszą niż magiczny rezerwat...

Pozaświatowcy. Tom 1. Świat bez bohaterów. Audiobook
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Pozaświatowcy. Tom 1. Świat bez bohaterów. Audiobook

Jason Walker często marzy, żeby życie stało się odrobinę mniej przewidywalne - aż do dnia, kiedy codzienne obowiązki w zoo sprawiają, że Jason przenosi...