Ba¶niobór. Plaga cieni. Audiobook

Ocena: 5.31 (16 g³osów)

Trzecia czê¶æ bestsellerowego cyklu!

W Ba¶nioborze trwaj± wakacje. Seth, wbrew woli dziadka, znów sprzedaje satyrom baterie. Podczas nielegalnych interesów wpada na ¶lad dziwnej plagi: istoty ¶wiat³a przemieniaj± siê w stworzenia ciemno¶ci. Zaraza zatacza coraz szersze krêgi, dotyka nawet najbardziej pokojowych gatunków. Przera¿one istoty zbieraj± siê w najlepiej chronionych rejonach lasu. Opiekunowie rezerwatu nie wiedz±, co robiæ, by zapobiec pladze. Próbuj± odkryæ przyczynê tajemniczych wydarzeñ.

Tymczasem Kendra do³±cza do Rycerzy ¦witu i wraz z innymi cz³onkami bractwa wyrusza na niebezpieczn± misjê: trzeba odnale¼æ kolejny artefakt, zanim uda siê to Stowarzyszeniu Gwiazdy Wieczornej. Rozpoczyna siê wy¶cig z czasem, którego stawk± s± losy jednego z rezerwatów.

Czy Seth dziêki brawurze znów uratuje Ba¶niobór? Czy Kendra sprosta czekaj±cemu j± zadaniu? Pos³uchajcie!

Informacje dodatkowe o Ba¶niobór. Plaga cieni. Audiobook:

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2016-06-22
Kategoria: Literatura piêkna
ISBN: 9788380820319
Czas trwania:14 godz. 57 min min.
Czyta: Janusz Zadura

wiêcej

Kup ksi±¿kê Ba¶niobór. Plaga cieni. Audiobook

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Ba¶niobór. Plaga cieni. Audiobook - opinie o ksi±¿ce

Od momentu przeczytania przeze mnie pierwszych dwóch tomów cyklu o Ba¶nioborze minê³o troszeczkê czasu. Plagê cieni zaczê³am czytaæ bodaj¿e we wrze¶niu zesz³ego roku, jednak nat³ok obowi±zków i innych ksi±¿ek do przeczytania na JU¯ sprawi³, ¿e musia³am odwlec dalsz± lekturê w czasie. Po tych kilku miesi±cach powróci³am do ¶wiata stworzonego przez Brandona Mulla i có¿ - czy mogê uznaæ tê czê¶æ za równie dobr±, co poprzedniczki? O tym w tej opinii.

Nadesz³y kolejne wakacje. Podczas pobytu u dziadków, Seth wbrew woli dziadka sprzedaje dwóm satyrom baterie, a Kendra niespodziewanie do³±cza do tzw. Rycerzy ¦witu, których zadaniem jest odnalezienie zaginionego artefaktu – rozpoczyna siê wiêc walka z czasem. My¶licie, ¿e to by by³o na tyle z przygód? Co to, to nie! Tymczasem w Ba¶nioborze zaczynaj± dziaæ siê niepokoj±ce rzeczy. Jaka¶ tajemnicza plaga zamienia dobre istoty w stworzenia ciemno¶ci... Czy i tym razem uda siê uratowaæ Ba¶niobór przed pewn± katastrof±?

Sam opis obiecywa³ mi wiele. Szczerze mówi±c, nie spodziewa³am siê te¿ niczego innego poza rado¶ci± i zaskoczeniem – lektura poprzednich tomów zdecydowanie nauczy³a mnie ju¿ tego, ¿e Brandon Mull buduje swoje powie¶ci w pewien charakterystyczny dla siebie sposób. Nic jednak nie przygotowa³o mnie na to, co otrzymam tutaj. Otó¿ Plaga cieni w pierwszej po³owie okaza³a siê do¶æ... nudna. Przyznajê, zabola³o mnie to i prawdopodobnie ten fakt równie¿ mia³ wp³yw na to, ¿e na tak d³ugi czas pozostawi³am tê historiê. Na szczê¶cie druga po³owa ksi±¿ki ca³kowicie wynagrodzi³a mi nieciekawy pocz±tek, a akcja na powrót wci±gnê³a bez reszty.

G³ówni bohaterowie wci±¿ siê zmieniaj±, a widaæ to bardzo mocno, kiedy porównuj± ich sposób postêpowania na tle przeczytanych trzech ksi±¿ek z cyklu. Setha zaczê³am darzyæ coraz wiêksz± sympati±, Kendrê nadal lubiê tak mocno, jak na pocz±tku. Jedna rzecz pozosta³a natomiast niezmienna – oboje s± swoimi przeciwieñstwami, a jednocze¶nie mam wra¿enie, ¿e skoczyliby za sob± w ogieñ. Taki sposób ukazania rodzeñstwa przez autora bardzo do mnie trafia: z jednej strony potrafi± siê pok³óciæ o najmniejsze b³ahostki, a z drugiej ¶wiata bez siebie nie wyobra¿aj±.

Wy¿ej wspomnia³am o charakterystycznym sposobie prowadzenia akcji i budowania historii przez Brandona Mulla. Mia³am tutaj na my¶li to, ¿e pierwsze kilkadziesi±t stron ksi±¿ki to do¶æ powolny wstêp i zarys tego, co te¿ bêdzie siê dzia³o lub co mo¿e siê wydarzyæ na pó¼niejszych stronach. Jedni kochaj± taki zabieg, drudzy niekoniecznie – ja jestem gdzie¶ pomiêdzy. Z jednej strony bardzo lubiê, gdy jestem z miejsca wrzucona w akcjê i od pocz±tku czujê, ¿e co¶ siê dzieje, z drugiej jednak czasem wolê, gdy ten wstêp jest do¶æ spokojny, a ja mam czas na zapoznanie siê ze wszystkim, nim ta prawdziwa i docelowa akcja na dobre siê rozpocznie. Tutaj wola³abym, gdyby akcja rozpoczê³a siê ju¿ na samym pocz±tku, ale jednocze¶nie rozumiem, dlaczego autor woli w spokojniejszy sposób rozpoczynaæ swoje ksi±¿ki, dlatego te¿ nie bêdê na to za bardzo narzekaæ, choæ mog³abym byæ wredna i to zrobiæ bez ogródek.

Sam styl pisania po raz kolejny oceniam na ocenê bardzo dobr±. W jaki¶ pokrêcony sposób autor sprawia, ¿e kiedy ju¿ na dobre wejdê w znany mi czytelniczy rytm, to nie potrafiê siê oderwaæ od lektury i jestem pod ogromnym wra¿eniem wyobra¼ni, jak± dysponuje Brandon - stworzyæ miejsce, w którym dziej± siê rzeczy niezwyk³e i dok³adaæ do nich sytuacje... jeszcze bardziej niezwyk³e? Trzeba mieæ prawdziwy talent, by temu podo³aæ.

Plaga cieni jest trzecim tomem cyklu i jak na razie oceniam go niestety najs³abiej. Nie zmienia to oczywi¶cie faktu, ¿e ksi±¿kê polecam, tak samo, jak poprzednie. Zreszt± kto wie, mo¿e kolejne dwie czê¶ci zmieni± moje spojrzenie na ca³y cykl? Naprawdê nie mogê siê ju¿ doczekaæ poznania tomu czwartego, by siê o tym przekonaæ. Je¶li szukacie lekkiej fantastyki m³odzie¿owej, która uprzyjemni Wam czas i zajmie my¶li na d³ugie godziny, to zdecydowanie polecam Wam Ba¶niobór.

Trochê grosza ni¿ poprzednie czê¶ci. Kiedy j± czyta³am d³u¿y³ mi siê czas, ale mimo wszystko mi³o by³o wróciæ do Ba¶nioboru i razem z Sethem i Kendr± prze¿ywaæ nowe przygody.
Super polecam. Tych ksi±¿ek nie mo¿na wyraziæ s³owami musicie je przeczytaæ by zobaczyæ jakie sa ¶wietne
Kendra udaje siê do innego rezerwatu w poszukiwaniu artefaktu. Misja jest bardzo niebezpieczna. Na miejscu w Ba¶nioborze rozprzestrzenia siê z³o w niezwykle szybkim tempie. Niestety nikt nie umie z nim walczyæ. Po powrocie z misji Kendra zmuszona jest zaryzykowaæ spotkanie z Królow± wró¿ek.
To ju¿ trzecia ksi±¿ka z tego cyklu. Bardzo mi siê podoba i jestem zaskoczona, ¿e mo¿na tak ciekawie czytaæ.
"Plaga cieni" jest trzeci± czê¶ci± piêcioksi±gu "Ba¶niobór", rewelacyjnej serii fantasy adresowanej do m³odego czytelnika, której kolejne ods³ony coraz bardziej intryguj± i wci±gaj± bez reszty w wykreowany przez Brandona Mulla magiczny ¶wiat.Akcja stanowi bezpo¶redni± kontynuacjê wydarzeñ opisanych w poprzednim tomie - rozgrywa siê podczas tych samych wakacji i nawi±zuje do rozpoczêtych wcze¶niej w±tków. Ma³y psotnik Seth w czasie eksploracji magicznego rezerwatu w towarzystwie satyrów wpada na ¶lad tajemniczej plagi, która dotyka kolejne zamieszkuj±ce Ba¶niobór stworzenia i mo¿e zagroziæ istnieniu krainy. Wraz z dziadkami, ich przyjacielem Coulterem oraz Samoañczykiem Tanu ch³opiec próbuje stawiæ czo³a pladze cieni, lecz nie jest to ³atwe zadanie. Poza tym sytuacja wymaga, by rodzeñstwo siê rozdzieli³o - Kendra do³±cza do grona Rycerzy ¦witu i wraz z innymi cz³onkami tej organizacji: Warrenem, porucznikiem Douganem, m³odym pogromc± smoków Gavinem i indiañskim przewodnikiem Neilem udaj± siê do innego tajemnego rezerwatu, Zaginionej Góry, by odnale¼æ kolejny artefakt umo¿liwiaj±cy uratowanie magicznego ¶wiata przed inwazj± demonów. Musz± przy tym wykazaæ siê niezwyk³± ostro¿no¶ci±, albowiem w ich szeregach kryje siê zdrajca. Zarówno przed Sethem, jak i Kendr± stoi trudne zadanie - nie mog± dopu¶ciæ do zag³ady ba¶niowej krainy, a pomoc± w tym dziele z pewno¶ci± pos³u¿± dzieciom nowo odkryte, nadzwyczajne umiejêtno¶ci. Czy to jednak wystarczy, czas poka¿e.
Avatar u¿ytkownika - ewaki
ewaki
Przeczytane:2023-12-27, Ocena: 5, Przeczyta³em,

Plaga cieni zalewa Ba¶niobór, a Kendra i Seth próbuj± go uratowaæ. Kolejny tom, to kolejne przygody i zaskakuj±ce zwroty akcji. Doskonale siê bawi³am!

Avatar u¿ytkownika - centka3
centka3
Przeczytane:2022-04-09, Ocena: 5, Przeczyta³am,

Kolejny ¶wietny tom. Trzyma w napiêciu i naprawdê wci±ga bez opamiêtania.

Avatar u¿ytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2022-02-10, Ocena: 5, Przeczyta³em,

W tej serii rodzeñstwo Kendra i Seth zostaj± na dwa tygodnie wys³ani do dziadków. Wcale nie s± z tego zadowoleni, bo jako¶ nie do koñca lubi± dziadków. Zostaj± u nich przywitani seri± zakazów. Nie maj± pojêcia ¿e ich dziadek jest stra¿nikiem tajemniczego Ba¶nioboru. Pilnowany przez niego ogromnym lesie ¿yj± ze sob± trolle, satyry, czarownice, chochliki i wró¿ki. Rodzeñstwo lekcewa¿± zakazy dziadka uwalnia gro¼ne si³y z³a którym musz± stawiæ czo³o by uratowaæ nie tylko Ba¶niobór ale te¿ ca³± rodzinê.

Brandon Mull zabra³ mnie do magicznego ¶wiata i z wielk± chêci± prze¿ywa³am przygody razem z Sethem i Kendr±. Na prze³omie wszystkich tomów obserwujemy jak rodzeñstwo dorasta i  radzi sobie z kolejnymi problemami, poznaj±c sekrety Ba¶nioboru. Czytaj±c pierwsz± czê¶æ odkry³em ¿e to nie tylko ksi±¿ka dla dzieci ale te¿ dla doros³ych. Nie spodziewa³am siê ¿e to bêdzie tak dobra historia która wci±gnie mnie i nie bêdê mog³a po prostu siê z nim otrz±sn±æ, i wyrwaæ. Wci±gnê³am siê z ni± do tego stopnia ¿e Pewnej nocy ¶ni³o mi siê ¿e upad³e wró¿ki mnie pogryz³y.

Je¶li mia³abym wybraæ moje ulubione tomy to by³yby to "Plaga cieni" "Tajemnice smoczego azylu" i "Klucze do wiêzienia demonów".

Bardzo wam polecam tê seriê i ju¿ nied³ugo zabieram siê za kolejne ksi±¿ki Brandona Mulla.

Avatar u¿ytkownika - Queen111
Queen111
Przeczytane:2021-07-07, Ocena: 5, Przeczyta³em,

Trzyma poziom poprzedniego tomu. Znów wspania³a rozrywka. Bardzo du¿o akcji. Nie da siê oderwaæ. Ksi±¿kê poch³onê³am w dwa dni.

Inne ksi±¿ki autora
Smocza Stra¿
Brandon Mull0
Ok³adka ksi±zki - Smocza Stra¿

D³ugo oczekiwana kontynuacja bestsellerowego Ba¶nioboru. Po pokonaniu demonów nastêpuje pozorny pokój. Tymczasem król smoków...

Poza¶wiatowcy. Tom 3. W pogoni za proroctwem. Audiobook
Brandon Mull0
Ok³adka ksi±zki - Poza¶wiatowcy. Tom 3. W pogoni za proroctwem. Audiobook

Dramatyczne zakoñczenie bestsellerowej trylogii fantasy Jason i Rachel uzbrojeni w proroctwo wyg³oszone przez umieraj±c± wyroczniê, wyruszaj±...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Fa³szywa królowa