Tajemnice smoczego azylu

Tom 4 cyklu Baśniobór

Czwarty tom "Baśnioboru". Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej nie ustaje w poszukiwaniu talizmanów. Kendra, pragnąca ze wszystkich sił powstrzymać Stowarzyszenie, dowiaduje się, gdzie jest klucz do skarbca, w którym ukryto jeden z nich. Aby go zdobyć, Rycerze Świtu muszą narazić się na śmiertelne niebezpieczeństwo - przekroczyć próg smoczej świątyni. Misja się nie powiedzie, jeśli nikt nie zdobędzie się na kradzież świętego przedmiotu, zazdrośnie strzeżonego przez centaury. Chwileczkę, ale czy ktoś widział Setha?

Informacje dodatkowe o Tajemnice smoczego azylu:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2012-11-05
Tytuł oryginału: Secrets of the Dragon Sanctuary
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Rafał Lisowski

Kup książkę Tajemnice smoczego azylu

Tajemnice smoczego azylu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Hell-and-Heaven
Hell-and-Heaven
Przeczytane:2016-07-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki- konkurs, Mam,
Walka światła i mroku trwa... Przed Kendrą i Sethem los stawia nowe i zarazem trudne wyzwania... Zagęszczająca się akcja nabiera coraz większego tempa, a bohaterom grunt pali się pod nogami. Przygoda goni przygodę, tajemnica tajemnicę, a na każdym kroku czyhają na nich niebezpieczeństwa i już nie wiadomo, komu tak naprawdę można zaufać...
polecam. Wciąga i to bardzo. Od razu wcielam się w bohatera i przy czytaniu przeżywam te przygody tak jak on :)
Kendra zostaje porwana i uznana za zmarłą. W tym czasie prawdziwa Kendra zostaje uwięziona. Dzięki pomocy niewiadomego pochodzenie ucieka i trafia do Baśnioboru. Zostaje powierzona jej ważna misja. Wraz z rycerzami świtu musi odnaleźć artefakt, którego pilnują smoki. Wciąga bez reszty.
Avatar użytkownika - smerfetka728
smerfetka728
Przeczytane:2016-02-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Wow... Czwarta część a ja czytam w tak okropnie szybkim tępie. Nie wiem czy potem będę miała co czytać i martwię się tym.
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Czwarta część podobała mi się chyba najbardziej - pewnie dlatego, że już ogromnie zżyłam się z bohaterami, akcja goni tu akcję, wiele tajemnic ciekawie się rozwiązuje a smoki są przedstawione w naprawdę sympatyczny sposób. Kendra rozpoczęła nowy rok szkolny. Mimo natłoku zajęć postanowiła uczęszczać także na wolontariat. Pomiędzy nią a Sethem stosunki były takie, jak zwykle. Chłopak nie przyznałby Siudo tego, jak bardzo zależało mu na siostrze. Podczas pobytu na wolontariacie dziewczynę ukłuła jedna roślina, jak wówczas podejrzewała. Niebawem doszło do tragedii. Na szali stało życie Kendry.

Kendra i Seth uczestniczą w kolejnych przygodach. Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej ciągle w natarciu, nieustannie szuka artefaktów. Wiele zwrotów akcji zapewnia napięcie do ostatniej strony powieści.

Czytam Baśniobór od I tomu. Ten moim zdaniem jest najgorszy. Nie wciągnął mnie tak, jak poprzednie. Momentami zapominałam o czym czytam. Mimo to będę czytać kolejne tomy.

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2022-03-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

W tej serii rodzeństwo Kendra i Seth zostają na dwa tygodnie wysłani do dziadków. Wcale nie są z tego zadowoleni, bo jakoś nie do końca lubią dziadków. Zostają u nich przywitani serią zakazów. Nie mają pojęcia że ich dziadek jest strażnikiem tajemniczego Baśnioboru. Pilnowany przez niego ogromnym lesie żyją ze sobą trolle, satyry, czarownice, chochliki i wróżki. Rodzeństwo lekceważą zakazy dziadka uwalnia groźne siły zła którym muszą stawić czoło by uratować nie tylko Baśniobór ale też całą rodzinę.

Brandon Mull zabrał mnie do magicznego świata i z wielką chęcią przeżywałam przygody razem z Sethem i Kendrą. Na przełomie wszystkich tomów obserwujemy jak rodzeństwo dorasta i  radzi sobie z kolejnymi problemami, poznając sekrety Baśnioboru. Czytając pierwszą część odkryłem że to nie tylko książka dla dzieci ale też dla dorosłych. Nie spodziewałam się że to będzie tak dobra historia która wciągnie mnie i nie będę mogła po prostu się z nim otrząsnąć, i wyrwać. Wciągnęłam się z nią do tego stopnia że Pewnej nocy śniło mi się że upadłe wróżki mnie pogryzły.

Jeśli miałabym wybrać moje ulubione tomy to byłyby to "Plaga cieni" "Tajemnice smoczego azylu" i "Klucze do więzienia demonów".

Bardzo wam polecam tę serię i już niedługo zabieram się za kolejne książki Brandona Mulla.

Avatar użytkownika - Queen111
Queen111
Przeczytane:2021-07-12, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Wspaniała! Świetnie się bawiłam. Dotychczas to najlepsza część. Mam nadzieję, że finał utrzyma poziom.

Avatar użytkownika - teano
teano
Przeczytane:2013-01-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie - 52 książki 2013,
Kolejna świetna część. A w trakcie - znów zaskoczenie i nieprzewidywalny zwrot akcji. Czytaliśmy to całą rodziną i już nie możemy się doczekać piątego tomu :)
Baśniobór
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Baśniobór

Pierwsze miejsce na liście książkowych bestsellerów dla dzieci ,,The New York Timesa"! Przez wiele wieków czarodziejskie istoty ukrywały się w tajemnym...

Zwierzoduchy
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Zwierzoduchy

Seria Spirit Animals to projekt wydawniczy jakiego jeszcze nie było: każdą z siedmiu części pisze inny autor o międzynarodowej sławie. Cykl otwiera tom...