Becoming. Moja historia

W swoich wspomnieniach, pełnych głębokich refleksji i fascynujących opowieści, Michelle Obama zaprasza czytelników do swojego świata, opisując doświadczenia, które ją ukształtowały — poczynając od dzieciństwa w South Side, południowej części Chicago, poprzez lata pracy na dyrektorskim stanowisku i godzenia ról matki i kobiety robiącej karierę, aż po czas spędzony pod najsłynniejszym adresem świata. Z niezmienną szczerością i humorem opisuje swoje sukcesy i rozczarowania, zarówno publiczne, jak i prywatne; opowiada swoją historię tak, jak ją przeżyła — własnymi słowami i na własnych warunkach. Ciepłe, mądre i odkrywcze
wspomnienia Michelle Obamy stanowią niezwykle intymny rozrachunek kobiety, która niezmiennie odmawiała spełniania oczekiwań innych i której historia zachęca, by pójść w jej ślady.

Po premierze książki Pierwsza Dama ruszy w trasę promującą wspomnienia w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Szczegóły trasy poznamy w późniejszym terminie.

Informacje dodatkowe o Becoming. Moja historia:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Becoming. Moja historia

Becoming. Moja historia - opinie o książce

Książka, którą bardzo dobrze sięczytai która fajnie pokazuje jak wygląda okres kandydowania na prezydenta w USA oraz czas kadencji. Ponadto mogliśmy poznać bliżej byłą pierwszą damę oraz historię jej życia. Czyta się lekko, duży plus za zdjęcia.

Avatar użytkownika - milord
milord
Przeczytane:2019-12-13, Ocena: 4, Przeczytałam,

Ja lubię czytać, więc sięgam po różne pozycje książkowe. Ta autorstwa M. Obamy jest moją pierwszą. Sposób pisania prosty, wiele ciekawych wiadomości, czyta się szybko, nie męczy się.. Ale mam kilka zarzutów ( i nie wiedziałąm czy dać 4 czy 3...) Po pierwsze nie chce mi się wierzyć, że książka wyszła spod pióra pani Obamy. Uważam, że ogólny zarys może tak ale jest ona tak skrojona, że po prostu widać, iż została spisana na podstawie opowiadania (może się mylę - jak tak to wybaczcie ...) po drugie dla mnie to po prostu American Dream.... i to w najczystszej postaci. Czytając tę książke - nie podbudujemy się a mogę wręcz powiedzieć , że odczujemy niejako smutek, przynajmniej w moim przypadku. Życie nie jest sprawiedliwe to fakt aleprze3kładając na polskie realia, na lata 60 i 70.. bajka, bajka, bajka. Daję 4 bo nie znam większej ilości książek autorki, a że czytało się lekko i czegoś tam się dowiedziałam to nie obniżam, chociaż na fakt bycia pierwszą damą to nad oceną powinnam polemizować. Nie wydaje mi się też, aby było to tak ważne, że stało się bestsellerem i że każdy powinien to przeczytać. Wręcz przeciwnie. Nie jest to pozycja obowiązkowa i dobrze, że tylko wypiżyczona z biblioteki a nie kupiona (uf.)

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2019-07-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książkę czyta się doskonale nie tylko ze względu na lekki styl i ciekawe, bardzo osobiste opowiedzenie swojej historii. Czyta się ją doskonale, bo rodzi nadzieję, że Stany Zjednoczone były jeszcze nie tak dawno inne a Biały Dom zamieszkiwali ludzie, którzy całą swoją postawą, tym co zrobili, jaki wyznają system wartości, czynili ten świat lepszym, mądrzejszym i dającym nadzieję. Dla mnie osobiście to niezwykle przygnębiające, że po takich lokatorach, zadomowił się tam ktoś, kto ośmiesza i niszczy nie tylko sam urząd, ale daje takim samym jak on bezwartościowym ludziom, prawo do przekonania, że im się należy, że mogą i zasługują. Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy, aby stanowił ostrzeżenie, że rasizm, faszyzm, ksenofobia, mizoginizm czekąją w blokach startowych, aby rozsiąść się na fotelach władzy i wszystko zniszczyć.

Michelle Obama to przykład kobiety, która potrafiła swoją funkcję Pierwszej Damy wykorzystać by zrobić jak najwięcej dobrego. Zjęła się  ważnymi cywilizacyjnymi i społecznymi problemami  - otyłością u dzieci, systemem edukacji, pozycją kobiet nie tylko w polityce. Walczyła o wychowywanie kobiet na silne i pewne siebie osoby. Tak wiele razy powtarzające się w książce słowa: "jesteś ważna!" powinny być mottem dla wszystkich rodziców i nauczycieli. To kobieta, która zaczęła zmieniać świadomość w masach społecznych. Niestety - teraz to jest zaprzepaszczane. To boli i jest niewymownie smutne. Postawa, aktywność Michelle Obamy powinna być wskazówką dla innych kobiet pełniących ważne role w społeczeństwie, jak to robić, jak wykorzystać swoją szansę (chociażby dla Agaty Dudy, która po prostu biernie trwa).

Ale to też opowieść o matce, zwykłej kobiecie, żonie, córce, siostrze. I to jest fascynujące, że nie mając za sobą wielkich spadków, dziedziczonych z pokolenia na pokolenie znajomości, wujków w kongresie i kolegów w senacie - zaszła tam, gdzie zaszła. Z długami za studia, ale za to z wyniesioną z domu miłością i szacunkem do pracy. Gdyby tacy ludzie, jak Michelle i Barak mieli dłuższy wpływ na losy świata, jestem przekonana, że byłby on lepszy, mądrzejszy i bardziej życzliwy.

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2019-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bardzo ciekawa historia biograficzna! Lekko napisana, rzucająca inne światło na świat polityki, na to jak rodzina na szczycie powinna dbać o swoje wzajemne relacje ale też nato jaką siłę trzeba mieć w takim świecie.

"Becoming.Moja historia" to pięknie napisana autobiografia jednej z najsłynniejszych kobiet współczesnego świata. Michelle Obama szczerze opowiada o własnych przeżyciach, nadziejach, rękach, rodzinie, karierze i życiu z Barackiem Obamą.
Michelle Obama to bardzo inspirująca kobieta.
Polecam bardzo, warto przeczytać.
Brunetka Books Recenzuje

Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos
Michelle Obama0
Okładka ksiązki - Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos

,,Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos" to publikacja towarzysząca książce Michelle Obamy ,,Becoming. Moja...

Światło w nas. Jak żyć w niepewnych czasach
Michelle Obama0
Okładka ksiązki - Światło w nas. Jak żyć w niepewnych czasach

KONTYNUACJA ŚWIATOWEGA MEGABESTSELLERA ,,BECOMING" Po ogromnym sukcesie swojej autobiograficznej książki, tym razem Michelle Obama, była Pierwsza Dama...