Bery, gangster i góra kłopotów

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-08-12
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788310127938
Liczba stron: 208
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 4 (1 głosów)

Kuba i Wojtek to kumple na dobre i na złe. Niestety na ich osiedlu niewiele się dzieje. Inne dzieciaki przeżywają niezwykłe przygody, a oni nie. Co za niesprawiedliwość! Wkrótce jednak szczęście uśmiechnie się i do chłopaków. W okolicy pojawi się prawdziwy gangster...

,,Bery, gangster i góra kłopotów" opowiada z dużym humorem o wielu ważnych sprawach: problemach w szkole, ucieczce z domu, dotrzymywaniu słowa, a także o wścibskich dziewczynach, których ,,nie można lubić!".

Książka otrzymała wyróżnienie w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY oraz Małego Donga - nagrodę dziecięcego jury w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku Fundacji Świat Dziecka. Była też nominowana do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego.

Małgorzata Strękowska-Zaremba - pisarka, dziennikarka, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Polskiej Sekcji IBBY oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Publikowała opowiadania oraz teksty dziennikarskie w ,,Tygodniku Solidarność", ,,Wiadomościach Kulturalnych", ,,Magazynie Literackim", ,,Bibule" - dodatku do ,,Rzeczpospolitej", ,,Życiu", ,,Wyspie", ,,Nowym Dzienniku" nowojorskim piśmie dla polonii.

Autorka książek dla dzieci oraz powieści, opowiadań, tekstów edukacyjnych w pismach dla dzieci i młodzieży: ,,Miś", ,,Świerszczyk", ,,Płomyczek", ,,Bluszczyk". Współscenarzystka pierwszych odcinków programu telewizyjnego dla dzieci i rodziców ,,Od słów do głów" emitowanego na antenie TVP1. Współautorka podręczników do nauczania zintegrowanego dla kl. 0-III z cyklu ,,Moje abc", przewodników dla nauczycieli, książek edukacyjnych dla kl. IV-VI i gimnazjum.

Laureatka wielu konkursów, m.in. w 2004 r. otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę ,,Abecelki i duch Bursztynowego Domu". Za książkę ,,Bery, gangster i góra kłopotów" w 2006 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY, a w 2007 r. wyróżnienie Fundacji Świat Dziecka w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2006, jak również nominację do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego oraz Małego Donga - nagrodę dziecięcego jury. W 2008 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2008 za książkę ,,Złodzieje snów". W 2009 r. za tę samą książkę, przyznano jej II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, nagrodzona pozycja wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Monika Pollak - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ilustruje książki dla dzieci oraz podręczniki szkolne. Zajmuje się również grafiką użytkową. Dotychczas współpracowała z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym, Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi, Wydawnictwem Szkolnym PWN, wydawnictwem MAC Edukacja, Nową Erą, Siedmiorogiem, Magination Press oraz Naszą Księgarnią.

Kup książkę Bery, gangster i góra kłopotów

Opinie o książce - Bery, gangster i góra kłopotów

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2015-08-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Od dawna wiadomo, że dzieci umieją zrobić coś z niczego, tak jest i tym razem. Kuba razem ze swoim najlepszym przyjacielem wplątują się w niezłą kabałę. W czym pomoże im Bery, a co spróbuje zrobić im wielki zły Gangster? Gdzie zaczyna się wyobraźnia, a gdzie kończy rzeczywistość i w zasadzie po co to rozróżniać, kiedy można się świetnie bawić? Niebezpieczny gangster, wielki kudłaty pies i cała masa niepoprawnych zdarzeń, a to wszystko w „Bery, gangster i góra kłopotów”. Kto przecież inny niż ci zwariowani przyjaciele mógłby wymyślić płyn na porost dzieci? Jak udało im się spotkać gangstera i gdzie chowają się szczury? A może da się uciec z domu metodą na Harry’ego Pottera?Jak śledzić gangstera niepostrzeżenie? Czy można sprawić, że inne dzieci przestaną Cię przezywać? Jak być lubianym i czy ma to sens? Jak bardzo umie się przywiązać pies i co zrobić z mądrościami przekazywanymi przez dziadka? To książka, która w zabawny sposób uczy tolerancji, zrozumienia i silnie działa na wyobraźnię (nawet u dorosłej osoby). Idealna do czytania razem z dzieckiem lub dla dziecka samodzielnie. Książeczka nauczy też jak polubić samego siebie, nawet jeśli nie jest się do końca popularnym wśród rówieśników.  Małgorzata Strękowska-Zaremba to pisarka i dziennikarka, która specjalizuje się w pisaniu dla najmłodszych. Jej wysiłki zostały wielokrotnie ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Bery, gangster i góra kłopotów

Inne książki autora
Poczytaj mi, mamo, jeszcze raz
Małgorzata Strękowska-Zaremba0
Okładka ksiązki - Poczytaj mi, mamo, jeszcze raz

Wielki powrót ,,Poczytaj mi, mamo" -- zbiór zupełnie nowych, współczesnych historyjek, choć tak samo mądrych, zabawnych i wzruszających jak te zapamiętane...

Bezpieczna bajka
Małgorzata Strękowska-Zaremba0
Okładka ksiązki - Bezpieczna bajka

Po niezwykle dobrym przyjęciu antologii "Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać" oddajemy w ręce czytelników kolejną książkę...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy