Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2014-06-16
Kategoria: Literatura faktu
Dodał/a książkę: izabela81

Wywiad-rzeka Magdaleny Rigamonti, dziennikarki „Wprost”, z dr n. med. Marzeną Dębską i prof. dr. hab. med. Romualdem Dębskim ze Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Małżeństwo profesorów opowiada o tajemnicach życia płodowego, kobietach i ich nienarodzonych dzieciach, a także o najtrudniejszych wyborach, które pokazują niejednoznaczność ludzkiego życia. Ogromne doświadczenie tych dwojga, poruszające, niekiedy wręcz wstrząsające historie kobiet sprawiają, że książka jest fascynującą lekturą.

Kup książkę Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek

Opinie o książce - Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek

Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2015-09-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Rozmowa ma wielką siłę rażenia i skłania do gruntownego przemyślenia podejmowanych w jej trakcie wątków. Specjaliści dobitnie pokazują, że stosowanie tej samej miary do tych wszystkich, różnorodnych i nierzadko dramatycznych przypadków zwyczajnie mija się z celem. Ile ciąż tyle historii, ile kobiet tyle osobistych radości i dramatów. Podciąganie wszystkich brzuchów pod hasła wypisane na transparentach to czyn mało poważny i utopijny. Bo są komplikacje i przypadki, które nawet specjalistów wprawiają w osłupienie.