Biblia. Komiks. Zaczyna się bitwa

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2015-09-09
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788380210547
Liczba stron: 104
Dodał/a książkę: dayna15

Ocena: 4 (1 głosów)

Jeszcze nikt nie opowiedział historii stworzenia w ten sposób! W pewnym momencie, u zarania dziejów, społeczność aniołów została rozdarta na dwa obozy i znalazła się w stanie wojny. Czy tego chcemy czy nie, jesteśmy wplątani w ten kosmiczny konflikt, gdyż świat, w którym obecnie żyjemy, ponosi konsekwencje tego pradawnego buntu.

Ten komiks to trzymająca w napięciu opowieść o stworzeniu świata i pierwszych ludzi, o buncie Lucyfera i zapowiedzi odkupienia. Scenarzysta Caleb Seeling i rysownik Sergio Cariello stworzyli swoisty prequel wydanej wcześniej przez Wydawnictwo M bestsellerowej "Biblii. Komiks".

Kup książkę Biblia. Komiks. Zaczyna się bitwa

Opinie o książce - Biblia. Komiks. Zaczyna się bitwa

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-01-19, Ocena: 4, Przeczytałem,
O TYM, KTÓRY SPADŁ Z NIEBIOS Biblia w komiksie to publikacja, która mogłaby się kojarzyć z infantylną, bardzo uproszczoną opowiastką dla dzieci, ale nic bardziej mylnego. „Zaczyna się bitwa” to rasowy komiks, którego nie powstydziłyby się wielkie wydawnictwa a nade wszystko propozycja nadając się doskonale dla każdej zainteresowanej tematem grupy wiekowej. Lucyfer ma wszystko, a jednak ambicja i zazdrość nie pozwalają mu na cieszenie się tym. Wciąż chce więcej, kiedy zaś Bóg tworzy świat, a wraz z nim wszelkie życie, w tym człowieka, negatywne uczucia sięgają w nim zenitu. Boi się utracić miłość Boga, choć zarazem doskonale wie, że to niemożliwe. Zazdrosny o to, jak Pan angażuje się w proces stworzenia, wszczyna bunt, który ma mu zapewnić należyte uznanie i prawa. Strącony za swój występek zaczyna knuć przeciw pierwszym mieszkańcom Raju… Doskonale wszystkim znana opowieść o stworzeniu świata i życia nabiera w tym albumie zupełnie nowych barw. Przekazana zgodnie z biblijną tradycja, za to ujęta w nowe ramy, doskonale nadaje się na nowe czasy i (pop)kulturę nastawioną na szybki, wizualny bardziej niż tekstowy odbiór. Komiks bowiem to potężne medium. Może wciąż niedoceniane, ale wywierające wielki wpływ. Przekazanie zaś za jego pomocą Słowa Bożego to okazja by trafić z nim do ludzi młodych. Fabularnie i tekstowo „Zaczyna się bitwa” jest historią łatwo przyswajalną, pozbawioną niestrawnych współczesnemu czytelnikowi archaizmów i pozbawioną wszelkich dłużyzn. Podobnie jest ze stroną graficzną. Rysunki Sergio Cariello są proste, ale znakomicie dobrane. Lekka kreska, dynamiczne kadrowanie, przyjemna dla oka paleta barw… Bardziej wygląda to, jak jeden z Marvelowskich komiksów niż publikacja niemainstreamowego wydawcy. Zresztą wrażenie to jest całkiem słuszne, skoro Cariello pracował przecież przy największych seriach Marvela i DC. Znakomite edytorsko jest także polskie wydanie, przykuwające wzrok i zachęcające do sięgnięcia po niego. A sięgnąć jest po co. Poza tym to, abstrahując od wszystkiego, po prostu bardzo dobry komiks. To zaś, że za jego przyczyną młodzi czytelnicy – nawet jeśli sięgną po album tylko z czystej ciekawości – poznać będą mogli Słowo Boże i zachęcić się do dalszego jego poznawania, to kolejna, niedająca się oszacować, wartość. Przekaz miłości, dobra i pokoju nigdy się nie zestarzeje, nigdy nie straci na aktualności, a zarazem zawsze wymagał będzie przypominania. Forma komiksowa zaś znakomicie kontynuuje wielowiekową tradycję tego przekazu. Dlatego też polecam gorąco. Dla młodszych, dla starszych, dla fanów komiksu czy po prostu ludzi ciekawych. Dla siebie czy na wartościowy prezent dla kogoś. Po prostu polecam. Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/01/19/biblia-komiks-zaczyna-sie-bitwa-historia-stworzenia-caleb-seeling-i-sergio-cariello/
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy