Ptyś i Bill. Bill, na psa urok!

Tom 6 cyklu Ptyś i Bill

Przygody sympatycznego psa Billa i jego pana - małego chłopca Ptysia. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: "Bill, na psa urok!", "Bill zbzikował" i "Globtroterzy".

Ptyś ciągle ma kłopoty - w szkole powoduje wypadek dyrektora, ucieka przed strażnikami parków miejskich, dowiaduje się, że każdy musi robić w życiu coś ważnego... A co ważnego może robić kilkuletnie dziecko? Oj, może... Wygłupiać się z ukochanym psem, szaleć z przyjacielem i wymyślać rzeczy, które doprowadzają dorosłych do rozpaczy. Tata narzeka na drożyznę, mama wścieka się, że mężczyźni nie doceniają kobiet, ale Ptyś i jego spaniel Bill bardziej interesują się robieniem papierowych samolotów i zapełnianiem żołądka pysznościami. Jednak pewnego dnia czeka ich przygoda największa z możliwych: podróż dookoła świata!

Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930-2006; m.in. "Sprycjan i Fantazjusz"), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. W 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron ("Le Maltais","Odilon Verjus", "Fugitifs"), a po nim scenarzysta Christophe Cazenove ("Sisters", "Kasia i jej kot") i grafik Jean Bastide ("Sherlock Holmes Society", "Wojna Sambre'ów").

Informacje dodatkowe o Ptyś i Bill. Bill, na psa urok!:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-03-11
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328196452
Tytuł oryginału: Boulle&Bill: 20-Bill, nom d'un chien!;21-Bill est maboul, 22-Globe-trotters
Język oryginału: Francuski
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Kup książkę Ptyś i Bill. Bill, na psa urok!

Ptyś i Bill. Bill, na psa urok! - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-03-20, Ocena: 4, Przeczytałem,

PTYŚ I BILL RUSZAJĄ W ŚWIAT

„Ptyś i Bill” powracają z kolejnym tomem swoich przygód. Większość dotychczas wydanych w Polsce odsłon serii została stworzona przez kontynuatorów spuścizny ich autora, ale tym razem w nasze ręce trafiają komiksy samego Jeana Roby, twórcy całego cyklu. I fakt ten cieszy, bo chociaż pozostałym częściom nie mam właściwie nic do zarzucenia, jednak to właśnie te klasyczne odsłony dostarczają mi najwięcej najlepszej zabawy i do nich mam największą ochotę wracać.

Ptyś i Bill to dwaj przyjaciele. Ten pierwszy jest chłopcem, którego ciągnie do figli i psot. Obowiązki? Jak każde dziecko unika ich, jak może, do pracy nie rwie się zbyt szczególnie, jednak do zabawy i szaleństw, jak najbardziej. Bill jest jego psem, a jak wiadomo, zwierzęta i ludzie, jakże często są do siebie podobne. I tak jest właśnie w tym przypadku, psiak jest leniwy, łobuzerski, ale jednak na tyle uroczy, że potrafi urzec. I wie, co to dobra zabawa (oraz jak dobrze zjeść). Do tego dochodzi Piotrek, kolega Ptysia, i żółwica Karolina. Razem przeżywają wiele przygód i dokładnie to robią także w tym tomie. W krótkich historyjkach poznajemy najróżniejsze ich zabawy, kłopoty i perypetie. Ptyś ani na moment nie może wytrzymać bez problemów w szkole czy ze szkolą związanych. Ale co się dziwić, skoro nasz bohater przede wszystkim uwielbia się bawić i szaleć ze swoim psiakiem, a że jego zabawy potrafią doprowadzić do łez dorosłych… Cóż, bywa. Co poza tym czeka na czytelników w tym tomie? Ptyś co prawda nie zwraca uwagi na problemy dorosłych takie, jak drożyzna czy niedocenianie kobiet, co staje się tematami rozważań jego rodziców, ale już podróż dookoła świata tak. Ale co z tego wszystkiego wyniknie?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/03/ptys-i-bill-bill-na-psa-urok-jean-roba.html

Ptyś i Bill. Przygody spaniela
Jean Roba0
Okładka ksiązki - Ptyś i Bill. Przygody spaniela

Przygody dwóch spryciarzy: chłopca i jego psa. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Przygody spaniela...

Ptyś i Bill. Pamiętniki Billa
Jean Roba0
Okładka ksiązki - Ptyś i Bill. Pamiętniki Billa

Wesołe przygody chłopca Ptysia i jego narwanego psa Billa. Bill i Ptyś starają się być grzeczni, ale nie zawsze im wychodzi. Czy można spokojnie wysiedzieć...