Billy. Kot, który ocalił moje dziecko

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-03-18
Kategoria: Literatura faktu
Dodał/a książkę: elibri

Prawdziwa historia przyjaźni autystycznego dziecka i niezwykłego kota. Najpiękniejsza opowieść o więzi człowieka i zwierzęcia od czasów książki ,,Kot Bob i ja".

Fraser od urodzenia miał skłonność do nagłych wybuchów złości, często wywołanych pozornie błahymi przyczynami. Codzienność rodziny Boothów była więc męcząca, a mama chłopca, Louise, widziała przyszłość w ciemnych barwach. I wtedy właśnie Fraser poznał Billy'ego: wyjątkowego szaro-białego kocura. Billy sam wiele wycierpiał - został porzucony przez właścicieli - a jednak natychmiast pokochał nowego opiekuna, choć inne zwierzęta zwykle się bały drażliwego i nerwowego dziecka. Ta przyjaźń odmieniła wszystkich Boothów. Żywiołowy, lecz cierpliwy Billy wniósł radość do domu, w którym nikt się od dawna nie śmiał. Lecz co bardziej zaskakujące - wkrótce się okazało, że kot świadomie zachęca Frasera do pokonywania kolejnych przeszkód i podejmowania wyzwań. To dzięki Billy'emu doszło do wielkiego przełomu w rozwoju chłopca. Przełomu, który bliscy Frasera nazywają cudem.

Louise Booth jest mamą pięcioletniego Frasera i trzyletniej Pippy, a także opiekunką najlepszego przyjaciela swojego synka - kota o imieniu Billy.

Kup książkę Billy. Kot, który ocalił moje dziecko

Opinie o książce - Billy. Kot, który ocalił moje dziecko

Avatar użytkownika - szmaragdova
szmaragdova
Przeczytane:2017-01-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2017 ,
W zasadzie dostałam mniej więcej to, czego oczekiwałam, wiele już przeczytałam tego typu historii. Autystyczne, zagubione w neurotypowym świecie dziecko, jego bezradni rodzice, wielka rozpacz. Mozolne poszukiwanie drogi wyjścia. Każda z takich opowieści ma ten sam dramatyzm i podobne wątki. Tutaj motorem sprawczym jest nadzwyczaj inteligentny kot o imieniu Billy. To on, siódmym kocim zmysłem wyczuwa potrzeby książkowego Frasera i towarzysząc mu na każdym kroku przełamywania barier i ograniczeń, staje się najbardziej cierpliwym nauczycielem i oddanym, wiernym przyjacielem. Zakończenie, pomimo spodziewanego finału i tak wywołało wzruszenie. Wspaniale jest czytać o tym, jak kolejni rodzice znaleźli drogę do własnego dziecka. Historia prawdziwa.
Avatar użytkownika - kocik83
kocik83
Przeczytane:2016-09-27, Ocena: 5, Chcę przeczytać, 52 książki 2016,
Wspaniała,autentyczna książka napisana przez matkę chorego na autyzm dziecka.W książce poznajemy bliżej jak wygląda życie z chorym dzieckiem,jak wielkie serce ma jego matka,co czuje i jak stara się pomóc Fraserowi.Pewnego dnia Louise przygarnia kota imieniem Billy aby jej syn miał przyjaciela do zabawy.Od pierwszej chwili między chłopcem a kotkiem nawiązuje się nić porozumienia.Od tej chwili Fraser robi ogromne postępy w swoim rozwoju,w domu panuje przyjemniejsza atmosfera a to wszystko za sprawą niesamowitego,cudownego kocurka.
Avatar użytkownika - koshi
koshi
Przeczytane:2015-04-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Książka ta zauroczyła mnie pełnią ciepła, oddania, miłości rodzicielskiej i siłą walki najbliższych o lepsze funkcjonowanie dziecka. Syn państwa Booth, Fraser jest dzieckiem autystycznym, które często ma napady złości, agresji, frustracji oraz płaczu. Jego zachowania są na tyle nieprzewidywalne, iż bez przerwy trzeba go mieć na oku. Cały ten ciężar i wszystkie obowiązki domowe spadają na Louise, matkę chłopca, dodatkowo zrozpaczoną tym, że u dziecka zdiagnozowano jeszcze hipotonię, czyli stan zmniejszonego napięcia mięśniowego. Ma świadomość tego, że do końca życia będzie ono niepełnosprawne, dlatego łapie się wszelkich sposobów, by odwrócić zły los. I wtedy pojawia się w ich domu Billy - szaro-biały kocur, przy którym Fraser całkowicie się zmienia i czyni postępy. Oddziaływanie tego zwierzęcia na całą tę rodzinę jest nie do opisania, wydaje się jakby magiczne. Książka napisana jest tak pięknym, uczuciowym językiem, że trudno się od niej oderwać. I choć traktuje o trudnych sprawach, to daje jakieś takie wewnętrzne ukojenie i nadzieję na lepsze jutro.
Avatar użytkownika - IzaaK
IzaaK
Przeczytane:2015-03-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Polecam! Znakomita, wzruszająca książka o prawdziwej przyjaźni. Pojawienie się kota zmieniło życie całej rodziny. Wniosło radość i nadzieję. Czyta się z przyjemnością, ze łzami w oczach :)
Avatar użytkownika - magda690
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa