Okładka książki - Biologia. Cz.3 Kształcenie w zakresie rozszerzonym. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum.

Biologia. Cz.3 Kształcenie w zakresie rozszerzonym. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum.

Wydawnictwo: WSiP
Data wydania: 2004
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 83-02-08883-8
Liczba stron: 388
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 0 (0 głosów)

Jest to trzecia część podręcznika z cyklu "Biologia. Kształcenie w zakresie rozszerzonym". Obejmuje następujące działy tematyczne (w jednym tomie): - Ekologia i biogeografia, - Ewolucja organizmów na Ziemi, - Biologia stosowana, - Organizm człowieka.Układ treści jest podobny jak w poprzednich częściach: działy zawierają podrozdziały, kończące się pytaniami sprawdzającymi i podsumowaniami; do każdego działu opracowano adekwatne zadania maturalne, które umożliwiają uczniom na bieżąco przyswajać umiejętności niezbędne do zdania matury z biologii. Liczne odwołania do poprzednich części służą nie tylko przypomnieniu odpowiednich wiadomości, ale także ukazaniu powiązań między poszczególnymi dyscyplinami biologii. Zagadnienia ponadprogramowe są zaznaczone jako teksty dla zainteresowanych. Ostatni dział podręcznika, "Organizm człowieka", jest nieco odmienny od pozostałych. Dla uczniów, którzy wcześniej realizowali treści z podręcznika do biologii w zakresie podstawowym, obejmującym głównie wiadomości o budowie i funkcjonowaniu organizmu człowieka, dział ten ma w dużej mierze charakter powtórzeniowy. Dla tych, którzy od początku edukacji w liceum korzystali tylko z podręcznika do biologii w zakresie rozszerzonym, zbiera on wiadomości o człowieku omawiane w poszczególnych działach i uzupełnia w zakresie niezbędnym do zdania matury.W książce zamieszczono także tablice biologiczne oraz polsko-angielski indeks i spis literatury uzupełniającej dla ucznia.

Kup książkę Biologia. Cz.3 Kształcenie w zakresie rozszerzonym. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Biologia. Cz.3 Kształcenie w zakresie rozszerzonym. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum.

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy