Zbłąkany anioł. Krwawe Walentynki

Tom 5 cyklu Błękitnokrwiści

Kolejna odsłona bestsellerowej serii „Błękitnokrwiści” amerykańskiej pisarki Melissy de la Cruz – kompilacja dwóch tomów opowieści o wampirach, „Zbłąkanego anioła”, czyli bezpośredniej kontynuacji cyklu, oraz trzech opowiadań zawartych w tomie „Krwawe walentynki”.

Zbłąkany anioł

Marzenia Schuyler nareszcie się spełniły: jest bezpieczna, u boku ukochanego, który chce jej pomóc w wypełnieniu ostatniej woli Lawrence’a Van Alena… Ale gościnne schronienie okazuje się złotą klatką. Jack i Schuyler muszą znowu uciekać. Lawirując pomiędzy venatorami hrabiny, a nasłanymi przez Mimi najemnikami, znajdują nieoczekiwanego sprzymierzeńca – ale także natrafiają na ślad czegoś całkowicie nowego. Co oznacza tajemniczy symbol?

Tymczasem w Nowym Jorku Mimi, nowa Regentka, nie ma czasu, by poświęcić się wyłącznie zemście. Po jednej z licznych imprez znika wampirza nastolatka, a w Internecie pojawia się dziwne nagranie z pogróżkami. Porywacze zapowiadają unicestwienie wampirzycy. Tocząca rozpaczliwy wyścig z czasem, Mimi musi odłożyć na bok swoją dumę i poprosić o pomoc ostatnią osobę, na której towarzystwo miałaby ochotę. Ale na ile może jej się przydać Oliver, zwyczajny archiwista w Repozytorium? Czy za porwaniem stoją znowu srebrnokrwiści? A może w grze pojawiła się nowa, tajemnicza i nieprzewidywalna siła?

Krwawe walentynki

Piękne, bogate, nieśmiertelne... Ale choć żyją setki i tysiące lat, choć mają moc i potęgę, o której nie mogą marzyć zwykli śmiertelnicy, one również są bezsilne wobec pragnień serca. Nawet eony doświadczeń nie chronią wampirów przed popełnianiem błędów – a gdy w grę wchodzi namiętność, tęsknota, miłość, nieśmiertelni potrafią cierpieć bardziej niż ludzie... Trzy opowieści o miłości nieśmiertelnych – uczuciu, które niektórych wiedzie prostą ścieżką ku potępieniu. W rolach głównych: Schuyler i Jack, Allegra i Bendix oraz Oliver w towarzystwie tajemniczej Freyi.

Informacje dodatkowe o Zbłąkany anioł. Krwawe Walentynki:

Zbłąkany anioł. Krwawe Walentynki - opinie o książce

Avatar użytkownika - PinkMiracle
PinkMiracle
Przeczytane:2014-11-23, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Kolejna część serii opowiadającej o błękitnokrwistych wampirach z Manhattanu, którzy za bardzo stali się ludźmi i nie zauważyli czyhającego na nich zła. W tej części Schuyler jest niesamowicie nie do zniesienia. Autorka wprowadziła tak słodki wątek głównej bohaterki i jej chłopaka, że nie mogłam po prostu tego czytać. Od samego początku jest polewanie cukrem niesamowitej miłości Jack i Schuyler, że aż może czytelnika zemdlić. Brakowało tam jeszcze tylko tęczy i jednorożców. Na szczęście po kilku rozdziałach pojawiła się narracja Mimi, która uratowała tę książkę od zanurzenia się w płynnym cukrze. Mimi jest bardzo interesującą postacią, silna, bezwzględna, oraz zraniona przez śmierć ukochanego nadaje książce czegoś wartego uwagi. Na szczęście Mimi nie ma czasu, żeby się załamywać, bo okazuje się, że ktoś zabija młodych błękitnokriwstych i musi odkryć sprawcę, zanim będzie za późno i zginie kolejna osoba. Po mimo swojej niechęci do zausznika Schuyler - Oliver'a bierze go do pomocy przy wyjaśnianiu sprawy. Dzięki temu, że oboje strasznie się nie lubią, a Mimi dodatkowo nie jest miłą osobą daje nam to duet, dzięki któremu książka pomimo niewysokich lotów robi się w miarę interesująca. Książka idealna na zimowe wieczory, kiedy nie ma co robić, a ma się ochotę poczytać coś lekkiego. Postacie nie są jakoś specjalnie złożone, wręcz aż płytkie przez co książka nie jest aż tak interesująca jak mogłaby być. Generalnie historia całkiem fajna, ale niesamowicie przewidywalna. Autorka czasem za bardzo się wysila przez co wychodzą tak słabe momenty jak przesłodzony wątek Jack'a i Schuyler.
Avatar użytkownika - Fleur
Fleur
Przeczytane:2015-06-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Błękitnokrwiści - Kooocham
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2011-01-12,
Muszę koniecznie przeczytać! :)

Naprawdę doceniam autorkę za stworzenie tak kompletnego i plastycznego świata wampirów. Szkoda tylko, że to także plastyczny i kompletny świat upadłych aniołów. Może i seria nie stanowi większego zagrożenia dla wiary i nie łosi wielkich herezji, ale i tak mam z nią pewien dylemat.

Jeśli idzie o czysto czytelniczą stronę, to naprawdę przemyślana pozycja, tętniąca akcją i trzymająca w napięciu. Dziwnie od czapy wydawały mi się tylko "Krwawe walentynki". Taki trochę zapychacz i nabijacz stron, bez szczególneo wkładu w akcję. Mogłoby go w ogóle nie być i też by było dobrze.

Avatar użytkownika - Nessi98
Przeczytane:2015-06-28, Przeczytałam,
Następcy. Powrót na Wyspę Potępionych
Melissa de la Cruz0
Okładka ksiązki - Następcy. Powrót na Wyspę Potępionych

Jak Dobrze ŹLE być znów w domu. Mal jest ekspertką w zastraszaniu wrogów, ale zerwała z tym zwyczajem, gdy odcięła się od swych łotrowskich...

Wilczy pakt
Melissa de La Cruz0
Okładka ksiązki - Wilczy pakt

Spin-off bestsellerowej serii „Błękitnokrwiści”. Uwięzieni w najmroczniejszych głębiach podziemnego świata, Lawson i jego pobratymcy mieli...