Błękitny wiatr. Tom 2 - Synowie ognia

Tom 2 cyklu Synowie ognia

Laura, stworzona przez mieszkańców Błękitnej Planety, została wysłana na Ziemię z pewną misją. Tymczasem mieszkańcy planet Wenus i Arkturii dowiadują się, iż światu grozi katastrofa. Zapobiec jej mogą jedynie synowie ognia, którzy żyją na Ziemi w ludzkiej postaci. Niestety zatracili się oni w ziemskiej, szarej rzeczywistości, co spowodowało, że nawet sam międzyplanetarny łącznik nie jest w stanie ich rozpoznać.

,,Synowie ognia" to kontynuacja powieści Anety Zych ,,Błękitny wiatr". Książka porusza tematy panującego na Ziemi chorego egoizmu, okrucieństwa, skradzionego dzieciństwa i rozwoju patologicznego społeczeństwa. To fantastyka, która zmusi Cię do głębszej refleksji, przekazując najważniejsze prawdy w magiczny, lecz przystępny sposób.

Informacje dodatkowe o Błękitny wiatr. Tom 2 - Synowie ognia:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-07-21

Kup książkę Błękitny wiatr. Tom 2 - Synowie ognia

Błękitny wiatr. Tom 2 - Synowie ognia - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-10-17, Ocena: 6, Przeczytałam,

Moją przygodę z książką rozpoczęłam od tomu drugiego i zaznaczam, że czuć, iż było coś wcześniej. Polecam zatem zacząć od pierwszego, gdyż naprawdę warto.
Niesamowity był to świat, gdzie nasza bohaterka prowadziła kawiarnię. Byłam pod wrażeniem jej pomysłowości! Marzyła o miejscu pełnym ciszy i spokoju, dlatego też im ktoś był w niej głośniej, tym większy płacił rachunek:-))) Nie uwierzycie, ale osoby nie tylko szeptały, ale i czasem pisały na kartkach, by zapłacić jak najmniej:-) To się nazywa wyobraźnia! Do tego muszę wkleić jeden cytat:

,,Bardzo was proszę, żebyście wreszcie odesłali na Planetę Ognia sześć ognistych kul, które pożyczyliście do stworzenia męskich wysłanników".

Więc widzicie, nawet w fantastyce występuje biurokracja. Wszystko ma swój termin przydatności, prowadzone są protokoły i czas, po którym wszystko musi być zwrócone:-) Jak można było jej nie czytać dalej? Do tego styl niesamowicie przyjemny i wydarzenia, których nie spotkałam wcześniej. Ma też tą wyjątkowość, gdzie ciągnie nas bardzo, by czytać ją nieskończenie. Fajnie było poznać punkt widzenia innej planety na nasz temat:-)

Świat, który jest przedstawiony jest piękny i taki miły. Nie żyją po to, by komuś zaszkodzić, tylko by je ulepszyć i ułatwić.
Żeby zbyt mocno nie wychwalać świata wyobraźni, nasi bohaterowie zabiorą nas do naszego poletka, gdzie również poznamy piękne i malownicze miejsca. Jeśli jednak myślicie, że będzie tutaj mdło, to jesteście w wielkim błędzie. Wtedy bowiem, kiedy najmniej się tego spodziewacie nastąpi coś, co zbruka nie tylko wasze myśli, ale i duszę. W obliczu wielkiej katastrofy jej mieszkańcy zamiast pomagać, odwrócą się plecami. Będą myśleć tylko o sobie. Poznacie ich okropne dzieciństwo, dnie przesycone alkoholem i beznadzieją. W ogóle się tego nie spodziewałam. Potem było już tylko smutniej. Okropna rzeczywistość, która jest tak prawdziwa.

To nie tylko fantastyka, ale i książka przy której się myśli i snuje własne wnioski. Warto na koniec zadać sobie pytanie, które tam znajdziecie.

Błękitny wiatr
Aneta Zych0
Okładka ksiązki - Błękitny wiatr

Do siedmiu razy sztuka... by ocalić planetę Ziemię. Mieszkańcy błękitnej planety Arkturii, po fiasku poprzednich przedsięwzięć, podejmują kolejną próbę...