Blisko ziemi blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnianiach

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2015-05-20
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788364776441
Liczba stron: 250
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 6 (1 głosów)

W setną rocznicę urodzin księdza Jana Twardowskiego autorzy odbyli niemalże sto rozmów z osobami, które miały okazję go poznać. Wspomnienia zebrane w książce wzruszają, bawią, skłaniają do refleksji. I przybliżają postać księdza Jana.

To wspomnienia z okazji setnej rocznicy urodzin Księdza Jana Twardowskiego. Wspomnienia o człowieku bliskiemu ziemi i równie bliskiemu niebu.

Ksiądz  Twardowski nazywał siebie ,,księdzem, który pisze wiersze". Pisał w swojej autobiografii, że jego symbolem jest biedronka (boża krówka). Stąd pochodzi określenie ,,Jan od Biedronki".

Przez lata był katechetą dzieci specjalnej troski, niemal 50 lat - rektorem  warszawskiego Kościoła Sióstr Wizytek.

Charakteryzowało go niezwykłe poczucie humoru, a pogodna aura, którą emanował, sprawiała, że wywierał niezwykły wpływ na innych ludzi. Sam o sobie mówił mało i niechętnie. Powróci dzięki tej książce - we wspomnieniach tych, którzy mieli okazję go spotkać i zapamiętali -jako wyjątkowego, przyjaznego, pełnego wiary w Boga i tolerancji dla ludzi człowieka.

Książka ilustrowana jest unikatowymi zdjęciami Czesława Czaplińskiego.

Czesław Czapliński - wybitny fotograf, przed którego obiektywem pojawiają się najbardziej znane osobistości ze świata biznesu, kultury, polityki, sportu m.in.: Oscar de la Renta, Alberto Moravia, Liza Minelli, Umberto Eco, Isaac Singer, Liv Ullmann, Henry Kissinger, Calvin Klein. 

Jego zdjęcia publikowane były m.in. w ,,The New York Times", ,,Vanity Fair", ,,Washington Post" oraz ,,Newsweeku".

Kup książkę Blisko ziemi blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnianiach

Opinie o książce - Blisko ziemi blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnianiach

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2015-12-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Wielki Polak, także dosłownie, wielki poeta, ksiądz, a przede wszystkim - niezwykle dobry człowiek, który chętnie się dzielił wszystkim, także wtedy, gdy niektóre przedmioty nie do końca należały do niego. Jego przyjaciele i znajomi wspominają księdza Twardowskiego opowiadając pojedyncze historie z jego życiorysu. W ten sposób powstaje obraz człowieka wielkiego talentu i wielkiej skromności, który zachował w sobie dziecko.
Link do opinii
Reklamy