Bóg kocha złamanych na duchu i tych, którzy udają, że takimi nie są

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2013-11-16
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-542-5
Liczba stron: 340
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5 (3 głosów)

W trzynastu poruszających, wnikliwych i głęboko odkrywczych rozdziałach Autorka pokazuje, jak osobiste złamanie może otworzyć drzwi, przez które można wejść do bliskości z Jezusem Chrystusem. Z empatią i delikatnością prowadzi czytelników przez Pismo Święte i ludzkie historie, ośmielając się mierzyć z bólem – i ostateczną nagrodą. Sheila Walsh nie ucieka się do frazesów i prostych zapewnień. Duchowa głębia jej słów może odrodzić w Czytelniku nadzieję.

Bóg kocha złamanych na duchu! I kiedy zmęczony, poraniony człowiek postara się otworzyć swe potłuczone serce i przyjąć Jezusa do tej osobistej ciemności – wówczas odkryje miłość przekraczającą wszystko, czego do tej pory doświadczył.

Kup książkę Bóg kocha złamanych na duchu i tych, którzy udają, że takimi nie są

Opinie o książce - Bóg kocha złamanych na duchu i tych, którzy udają, że takimi nie są

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2014-02-01, Przeczytałam,
Doświadczenie uczy, że życie składa się nie tylko z chwil dających poczucie radości i szczęścia, ale również takich, z których niejeden chętnie by zrezygnował. Ponieważ jednak nie wszystko zależy od nas samych, zmuszeni jesteśmy radzić sobie z zaistniałą rzeczywistością w taki sposób, by nie niszczyć tego, co z wielkim trudem udało się nam osiągnąć oraz, by jak najczęściej urealniać wzniosłe nadzieje na przyszłość. Po doskonały poradnik Wydawnictwa Święty Wojciech sięgnąć powinniśmy wszyscy, bowiem mądrość zawartych w nim słów jest w stanie uleczyć zrozpaczone serca, rozświetlić smutne oczy i przywrócić uśmiech na twarzy. Dzieje się tak dlatego, że Bóg kocha złamanych na duchu i tych, którzy udają, że takimi nie są, i absolutnie nic nie jest w stanie tego zmienić. W swojej książce Sheila Walsh z empatią i delikatnością prowadzi czytelnika przez meandry skomplikowanej codzienności, gdzie niejednokrotnie na plan pierwszy wysuwa się trudna do opanowania gonitwa dotycząca nie tylko powszednich wydarzeń, ale nawet myśli; przedkładanie spraw mniej ważnych ponad tymi, które są najważniejsze; poszukiwanie szczęścia w niedozwolonych relacjach, a także ciemne dni i jeszcze ciemniejsze noce, poczucie osamotnienia oraz niepewność jutra. Autorka pokazuje, że zabliźnione rany trzeba bez reszty powierzyć Bogu, bowiem tylko On wszystko potrafi uporządkować. Odważmy się więc wyruszyć w podróż ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2015-12-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52książki/2015,
Autorka opierając się na swoich przeżyciach, przeżyciach znajomych, pisze o zmaganiach z bólem, odrzuceniem, wstydem, chorobą, otwieraniu się na miłość, nadzieję,na to co niesie wiara. Z jednej strony to poradnik ale nie taki do jakiego przywykliśmy. Nie podaje gotowych rozwiązań, nie mówi, że wprowadzenie 10 puntów z iluś tam porad zmieni świat i będzie znowu radośnie, i hip hip hura. Z drugiej to przewodnik po Piśmie Św. To trzynaście opowieści, które mogą dać inne spojrzenie na wydarzenia, które wstrząsnęły dana osobą.
Link do opinii
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2014-10-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
wow... o ile jaśniejszy jest świat:):):) cudowna propozycja niekoniecznie na ponure wieczory jesienne, ale raczej na każdą chwilę dnia i nocy, jak kto woli:)
Link do opinii
Avatar użytkownika - MaKo
MaKo
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Sheila Walsh jest popularną piosenkarką, pisarką i popularyzatorką wiary chrześcijańskiej. Spod jej pióra wyszło wiele poradników i książek duchowych, napisanych z myślą o kobietach. ,,Bóg kocha złamanych na duchu i tych, którzy udają, że takimi nie są" to jej najnowsza książka, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym. Książka składa się z trzynastu rozdziałów, w których autorka porusza temat osobistego złamania na duchu oraz możliwości jakie niesie ze sobą ten stan. Chodzi głownie o otwarcie się na Boga, pokładanie w Nim swojej nadziei, wsparcie się na Jego ramieniu. A to wcale nie jest takie proste, bo problemy różnego typu często prowokują do buntu i obrażania się na Stwórcę. Pani Walsh przytacza całe mnóstwo historii z własnego życia i życia różnych znajomych, dzięki którym udowadnia, że nawet najgorszy ból i cierpienie mogą prowadzić prosto w objęcia Jezusa. Przy tym nie ucieka od trudnych i bolesnych pytań, które każdy zadaje sobie w obliczu osobistej tragedii. No bo w końcu co można powiedzieć rodzicom, których malutkie dziecko jest śmiertelnie chore? Mam wrażenie, że Sheila Walsh jest tak przepełniona wiarą, optymizmem i pragnieniem działania, że gdyby ktoś zaproponował jej maszerowanie po mieście z transparentami ,,Jezus cię kocha", to ona bez wahania wskoczyła by w wygodne buty i popędziła na miejsce zbiórki. Teraz trochę żartuję, ale zazdroszczę jej umiejętności nieskrępowanego mówienia o Boga w sposób otwarty i bezpośredni. Pod powierzchnią słów można wyczuć charakterystyczne amerykańskie podejście do tematu, co może być momentami lekko irytujące, bo raczej nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego typu rozmów o wierze i Bogu. Ostatnimi czasy zauważyłam, że w książkach amerykańskich autorów na końcu publikacji znajdują się tematy do dyskusji, lub własnych przemyśleń. Tak jest również w przypadku tytułu ,,Bóg kocha złamanych na duchu...", ale tym razem ta dodatkowa część nazwana została studium biblijnym, które zawiera trzynaście mniejszych rozdziałów. Co ciekawe autorka zadaje różne pytania, czy też zadania do realizacji, a swoje odpowiedzi i przemyślenia można zapisywać w miejscach do tego przeznaczonych. ,,Bóg kocha złamanych na duchu i tych, którzy udają, że takimi nie są" to specyficzna, ale bardzo interesująca pozycja. Styl autorki jest lekki i nieskomplikowany, ale sama lektura jest raczej wymagająca i niesie ze sobą pewien ciężar. Sheila Walsh w nietuzinkowy sposób podpowiada w jak, nawet w chwilach najgorszego zwątpienia, odnaleźć w sobie wiarę, nadzieję i siłę. Polecam!
Link do opinii
Inne książki autora
5 minut z Jezusem. Aby każdy dzień się liczył
Sheila Walsh0
Okładka ksiązki - 5 minut z Jezusem. Aby każdy dzień się liczył

W tej właśnie chwili Bóg ofiarowuje ci dar swojej obecności. Twoje życie przypomina jedną wielką gonitwę. Próby pogodzenia ze sobą życia rodzinnego,...

Kiedy kobieta ufa Bogu, dzieją się cuda
Sheila Walsh0
Okładka ksiązki - Kiedy kobieta ufa Bogu, dzieją się cuda

  Czy zdarza ci się wątpić w zdolność Boga do tego, by pochwycił cię, kiedy upadasz? Czy wstyd, strach i załamanie powstrzymują cię przed pełnym...

Reklamy