Bolek i Lolek. Łowcy tajemnic

Bolek i Lolek przedstawiają kolorowe, rysunkowe zgadywanki, które pokocha każde dziecko.

Rozwiązywanie łamigłówek na różnych poziomach trudności to prawdziwa frajda!

Edukacyjna książeczka z zadaniami jest idealna, by zabrać ją w podróż lub bawić się nią w domu.

Razem z Bolkiem i Lolkiem:
* ćwiczę spostrzegawczość
* uczę się liczyć
* rozróżniam kształty i kolory

Informacje dodatkowe o Bolek i Lolek. Łowcy tajemnic:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-04-13

Kup książkę Bolek i Lolek. Łowcy tajemnic

Bolek i Lolek. Łowcy tajemnic - opinie o książce

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2016-09-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

Każdy z nas zna dwóch niesfornych chłopców Bolka i Lolka. Ta ponadczasowa bajka zachwycała i nadal zachwyca dzieci i nieco starszych widzów. Kiedyś wychowali się na niej nasi rodzice, a dziadkowie kątem oka spoglądali na wyświetlacz telewizora, z ciekawością obserwując kolejne zmagania dwóch urwisów. Nasi ulubieni bohaterowie Bolek i Lolek na kartach książki Domowi odkrywcy kolejny raz wracają z zupełnie nowymi i szalonymi przygodami, a my dzięki nim ponownie możemy śmiać się z płatanych figli.

Dzisiaj polecam Wam sięgnąć po książkę Nowe przygody Bolka i Lolka. Domowi odkrywcy, autorstwa Leszka Talko. Do książki dołączona jest mniejsza książeczka edukacyjna Bolek i Lolek. Łowcy tajemnic, w opracowaniu Elżbiety Lekan. W środku tej drugiej znajdziecie zgadywanki różnego typu i o rozmaitym stopniu trudności. Ich rozwiązanie przyniesie dzieciakom wiele radości. Mogą dzięki niej ćwiczyć spostrzegawczość, rozróżniać kształty, kolory oraz uczą się liczyć. Nauka przez za zabawę to najlepsze co może przytrafić się młodym odkrywcom. Jedynym mankamentem tej książeczki jest to, że jest klejona. Przez częste zaglądanie do środka kartki zaczynają się rozklejać. To jest jej jedyny minus, plusów jest znacznie więcej, jej mały rozmiar pozwala, aby dziecko zabrało ją w podróż, kolorowe ilustracje zachwycają, a zadania do wykonania skupiają na sobie uwagę młodego czytelnika.

Domowi odkrywcy to kolejna już książka z serii Bolek i Lolek, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon. Wydana jest w podobnym stylu jak poprzednie części. Książka jest szyta, posiada twardą oprawę, w środku zastosowana jest duża czcionka, a kartki są grubej gramatury w kolorze bieli. Ilustracje w wykonaniu Małgorzaty Grelewicz są staranne i przykuwają uwagę czytelnika.

W tej części serii znajdziecie dziesięć historyjek ułożonych w odrębne rozdziały, które są idealnie wyważone, ani za krótkie ani za długie, takie w sam raz. Mówią o: bocianie, który zajadał się kanapkami, zawodach lekkoatletycznych z udziałem Bolka, zarabianiu pieniędzy na sprzedaży lemoniady, o tym kto może wyłonić się z jeziora, o poszukiwaniu skarbów w ogródku i wielu innych ciekawych historiach w których udział brali dwaj znani bracia. Na pochwalę zasługuje również język i styl pisma, ponieważ autor stosuje prosty język, ale w najlepszym tego słowa znaczeniu, pozbawiony poważnego słownictwa, jest zgrabny, sugestywny i zrozumiały dla wszystkich. Brzmi tak, jakbyśmy słuchali historii, którą ktoś właśnie nam opowiada. Myślę, że te książeczki przypadną do gustu każdemu dziecku – mój synek był zadowolony. Polecam.

Teczka: Przedszkole Żyrafki. 6-latek
Elżbieta Lekan0
Okładka ksiązki - Teczka: Przedszkole Żyrafki. 6-latek

W Przedszkolu Żyrafki dzieci będą się uczyć, bawiąc! Rozwiązując zagadki, obserwując, porównując, kreśląc, malując i kolorując, maluchy nauczą się poprawnej...

Mały projektant
Elżbieta Lekan0
Okładka ksiązki - Mały projektant

Książeczka zawiera pobudzające kreatywność i doskonalące umiejętności ćwiczenia dla 5- i 6-latków. Została ona wzbogacona o kolorową wkładkę do wycinania i wklejania....