Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni

Data wydania: 2013-11-04
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7924-108-8
Dodał/a książkę: lokesh

Dzięki trwającej ćwierć wieku i pełnej niezliczonych przebojów historii Bon Jovi zasłużyło na status legendy. Jednak mimo ogromnej popularności grupy fani nie mieli zbyt wielu okazji, by poznać bliżej jej członków. Aby uczcić swoje dwudziestopięciolecie, zespół postanowił dopuścić do swojego życia – na scenie i poza nią – reżysera i fotografa Phila Griffina.

Może sądzicie, że znacie Bon Jovi, ale czytając tę książkę, przekonacie się, że jesteście w błędzie. W środku znajdziecie piękne, niedostępne nigdzie indziej fotografie oraz przeczytacie historię opowiedzianą przez samych muzyków. Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni pokazuje Jona, Richiego, Dave’a oraz Tico zarówno w świetle reflektorów, jak i w zaciszu garderoby. Zaczynając od pierwszych dni Bon Jovi, jeszcze w New Jersey, a kończąc na trasie Lost Highway w 2008 roku, książka przedstawia niezwykły obraz gwiazd rocka wspominających ćwierćwiecze swojej kariery. To również wejściówka upoważniająca do wstępu za kulisy jednej z ulubionych grup Ameryki.

Kup książkę Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni

Opinie o książce - Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni

Avatar użytkownika - MaKo
MaKo
Przeczytane:2014-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane,
Bon Jovi. Amerykańska legenda rocka. Kapela znana i rozpoznawana na całym świecie. You Give Love A Bad Name, Always, Livin' On A Prayer, Because We Can czy It's My life potrafi zanucić chyba każdy fan rock'n'rolla. Aż dziwne, że album ,,Kiedy byliśmy piękni" jest pierwszą (ale jaką!) publikacją na temat grupy, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym. Grają razem od 1983 roku, niezmienne w tym samym składzie. Jon Bon Jovi, Richie Sambora, David Bryant i Tico Torres. To jakiś fenomen! Nie walczą o wpływy, o kasę, o pierwsze miejsce w zespole. Dobrze działająca maszyna napędzana pozytywnymi emocjami. Urocze są fragmenty, w których chłopaki przechwalają się jacy to są fajni, a nawet najlepsi. Bez kokieterii i udawanej skromności. Cóż, mają rację i dobrze o tym wiedzą! Oczywiście w albumie najważniejsze są fotografie, a tych jest faktycznie sporo! Część zdjęć jest pozowana, widocznie są częścią jakichś konkretnych sesji. Jednak na większości fotografii członkowie zespołu są naturalni, zachowują się swobodnie, a fotograf jest podglądaczem, który uwiecznia moment. Dzięki temu widzimy chłopaków w swoim żywiole, czyli na scenie w trakcie koncertu, łapiących oddech za kulisami, razem, osobno, odpoczywających, rozmawiających, uśmiechniętych, szczęśliwych, zamyślonych, zmęczonych... Tekst jest tylko uzupełnieniem do zdjęć, które przecież mówią same za siebie. Z wypowiedzi członków Bon Jovi wylania się dwudziestopięcioletnia historia zespołu, który pokochał świat. Tym samym książkę jest swego rodzaju pięknym wspomnieniem... Jak dobrze przeczytać o kapeli, której członkowie mówią o sobie wzajemnie tylko dobrze, szanują się i doceniają. Wszyscy pracują na sukces zespołu, darzą się braterską sympatią, ale akceptują hierarchię panującą w kapeli. To Jon jest frontmanem i szefem. Zespół jest jego. Richie Sambora jest prawa ręką Jona. Reszta to współpracownicy, ale też przyjaciele. Działają razem, bo w kupie siła. Z lektury można wyczuć, że atmosfera panująca wśród chłopaków jest fajna. Sami przyznają, że nie zawsze tak było, ale rozmowy ze specjalistą pomogły wszystkim poukładać wzajemne relacje. Teraz mają zdrowy dystans do siebie, po latach wyczerpały się złości, została autentyczna przyjaźń. Jak w rodzinie. Wydawnictwo SQN spisało się na medal! Publikacja została wydana na najwyższym poziomie edytorskim i zachwyca już na pierwszy rzut oka. Taki album to prawdziwy skarb w zbiorach każdego szanującego się wielbiciela muzyki. A dla fanów Bon Jovi jest to pozycja obowiązkowa! Osobiście jestem zachwycona! Gorąco polecam!
Avatar użytkownika - madziusia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa