Bornholm. Bornholm

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-02-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-240-1499-6
Liczba stron: 248
Dodał/a książkę: Iwona Wendreńska

Ocena: 5 (1 głosów)

Niemcy, początek drugiej wojny światowej. Horst Bartlik jest przeciętnym, niewyróżniającym się mężczyzną, który prowadzi spokojne, pozbawione wybuchów namiętności życie. Dwa wydarzenia zmieniają jego losy. Odkrycie, że nie kocha już swojej żony, oraz wyjazd na wojnę. Skierowany do bazy na Bornholmie mężczyzna budzi się powoli do życia i odzyskuje dawną pewność siebie. Nie spodziewał się, że wojna przyniesie mu szansę na miłość. Historia Bartlika przeplatana jest opowieścią innego młodego mężczyzny. Jego jedyną słuchaczką jest pogrążona w śpiączce matka: bohaterka jego historii. Obiekt synowskiej miłości i nienawiści. Obu bohaterów łączy to samo, powtarzane wciąż na nowo i różnymi głosami pragnienie. I coś jeszcze.

Dwie narracje, dwie historie splecione niewidzialną nicią przypadku lub przeznaczenia. Bohaterowie najnowszej powieści Dobrzanieckiego znajdują się w stanie ciągłego napięcia. Walczą. Z instynktami, pragnieniami, emocjami. Walczą o zachowanie godności, o prawo do decydowania o swoim życiu.

Bornholm. Bornholm to poruszający obraz osamotnienia i wewnętrznej walki przedstawiony przez autora, który najważniejsze z prawd opowiada stylem balansującym na granicy powagi i żartu. Dobrzaniecki kreuje świat, który obserwujemy z uśmiechem lub niedowierzaniem. Jednak ostateczne odpowiedzi na zadane pytania odnaleźć będziemy musieli sami.

Kup książkę Bornholm. Bornholm

Opinie o książce - Bornholm. Bornholm

Avatar użytkownika - annakp
annakp
Przeczytane:2015-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Dom Róży. Krýsuvík
Hubert Klimko-Dobrzaniecki0
Okładka ksiązki - Dom Róży. Krýsuvík

Zamieszczone w jednej książce dwie nowele Huberta Klimko-Dobrzanieckiego "Dom Róży" i "Krýsuvik" to narracyjne spotkanie dwóch szczególnych losów: polskiego...

Dżender domowy i inne historie
Hubert Klimko-Dobrzaniecki0
Okładka ksiązki - Dżender domowy i inne historie

W jaki sposób urna z prochami matki wpłynie na życie wziętego scenarzysty? Czy angielski kucharz, zagorzały fan legendarnej grupy A B C, aby nie...

Reklamy