Brzdącu, nie grymaś! Spraw, by Twoje dziecko pokochało zdrowe posiłki

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2008-07-23
Dodał/a książkę: helion

No jedz, kochanie!

• Skuteczne sposoby zachęcania dziecka do jedzenia.
  • Podstawowe błędy popełniane przy żywieniu maluchów.
  • Pożyteczne nawyki dla całej rodziny.
  • Optymalne diety, niezbędne dla prawidłowego rozwoju Twojej pociechy.
  • Problemy żywieniowe, zaburzenia, alergie.
  • Druga strona medalu - otyłość dziecięca.

Spraw, by niejadek zjadł swój obiadek!

Życie z Twoją małą pociechą jest pełne radości i satysfakcji. Od nowa poznajesz świat, cieszą Cię sprawy, o których dawno już zapomniałaś. Z niecierpliwością czekasz na kolejny etap w rozwoju swojego szkraba. Dlaczego mielibyście psuć sobie te wspólne chwile stresem związanym z jedzeniem... czy może raczej z niejedzeniem? Skorzystaj z rad doświadczonej lekarki, matki i specjalistki ds. żywienia. Upiecz dwie pieczenie na jednym ogniu! Twoje dziecko z radością będzie pałaszować posiłki, a Ty pozbędziesz się wreszcie frustracji związanej z karmieniem malucha.

Twoja córeczka z rozkoszą pluje marchewką po całej kuchni? Trzyletni syn na propozycję kolacji odpowiada: "Nie chcę, jadłem wczoraj"? Zastanawiasz się, czy dostarczasz dziecku wszystkich niezbędnych składników odżywczych? Martwisz się o jego prawidłowy rozwój? Niepotrzebnie. Dzieci posiadają intuicję żywieniową i instynktownie sięgają po to, czego potrzebują w danym momencie. Problemy przy stole wynikają natomiast głównie z chęci zaznaczenia swojego odrębnego "ja". Chcesz dowiedzieć się więcej?

Odłóż na chwilę miksowanie bezkształtnej papki, w niczym nieprzypominającej smakowitego posiłku, i zacznij:
  • serwować maluchowi kolorowe, stałe potrawy;.
  • uczyć swoje dziecko samodzielnego jedzenia;.
  • ograniczać podawanie słodyczy i innych jadalnych "śmieci";.
  • przygotowywać oraz jeść wspólne posiłki z Twoim maluchem;.
  • wprowadzać nowe, zdrowe składniki diety.
  • By dziecko było syte i rodzic cały (w skowronkach)!

Kup książkę Brzdącu, nie grymaś! Spraw, by Twoje dziecko pokochało zdrowe posiłki

Opinie o książce - Brzdącu, nie grymaś! Spraw, by Twoje dziecko pokochało zdrowe posiłki