C++Builder 6 i bazy danych

Kompendium wiedzy dla programistów aplikacji bazodanowych w C++

Poznaj C++Builder 6 i dostępne w nim komponenty Stwórz model aplikacji w języku UML Wykorzystaj różne mechanizmy połączenia z bazą danych

C++Builder 6, mimo pojawienia się na rynku nowszej wersji tego środowiska, nadal cieszy się dużą popularnością wśród programistów. Wizualne środowisko programowania i gotowe komponenty znacznie przyspieszają proces tworzenia aplikacji. Możliwości C++Buildera 6 pozwalają na stworzenie aplikacji korzystających z różnych systemów zarządzania bazami danych, jednak proces przygotowania połączenia z bazą i manipulowania danym w niej zgromadzonymi jest inny dla każdego z nich.

Książka "C++Builder 6 i bazy danych" to podręcznik dla tych programistów i użytkowników C++Buildera 6, którzy w tworzonych przez siebie aplikacjach wykorzystują różne systemy baz danych. Opisuje środowisko C++ Builder 6, elementy języka C++ oraz metody modelowania aplikacji i tabel baz danych za pomocą języka UML, a przede wszystkim -- sposoby powiązania tworzonych aplikacji z większością dostępnych na rynku systemów zarządzania bazami danych. Przedstawia technologie ADO i ODBC, język SQL i możliwości zastosowania języka XML w aplikacjach bazodanowych.

Komponenty środowiska C++Builder 6 Zaawansowane techniki programowania w C++ Korzystanie z bibliotek DLL i VCL Zastosowanie języka UML do tworzenia modelu aplikacji Praca ze środowiskiem CVS Elementy języka SQL Technologia ADO Połączenie aplikacji z bazą MySQL, dbExpress Interfejsy ODBC Systemy Interbase i BDE Język XML w bazach danych

Jeśli chcesz być przygotowany do napisania aplikacji korzystającej z dowolnej bazy danych, przeczytaj tą książkę

Dodatkowe przyklady do książki można pobrać z naszego serwera FTP.

Informacje dodatkowe o C++Builder 6 i bazy danych:

C++Builder 6 i bazy danych - opinie o książce

Delphi 2007 dla WIN32 i bazy danych
Marian Wybrańczyk0
Okładka ksiązki - Delphi 2007 dla WIN32 i bazy danych

Stwórz własne aplikacje dla systemu Windows Jak pracować ze środowiskiem programistycznym Delphi? W jaki sposób tworzyć biblioteki DLL? Jak zaprojektować...

Delphi 7 i bazy danych
Marian Wybrańczyk0
Okładka ksiązki - Delphi 7 i bazy danych

Borland Delphi to jedno z najpopularniejszych narzędzi służących do szybkiego tworzenia aplikacji bazodanowych. Używając Delphi nie tylko w prosty sposób...