Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2013-06-05
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-276-0161-2
Dodał/a książkę: czytam

Modelka, gwiazda pokazów pret-a-porter i haute couture na świecie: Calvin Klein, Pierre Cardin, Escada, Max Mara i w kraju: Teresa Rosati, Maciej Zień, Ewa Minge, Paprocki & Brzozowski, Łukasz Jemioł. Założycielka fundacji, matka, żona, celebrytka - w niezwykle szczerej rozmowie z Anetą Pondo.

Cała prawda o...
...o tym, jak dziewczyna z kompleksami i trudnym życiem rodzinnym z dnia na dzień zostaje Wicemiss Polski, a wkrótce najbardziej znaną polską modelką;

...o tym, co czuje młoda dziewczyna, która wychowała się w domu krytym strzechą, gdy dostrzega ją świat. Japonia, Rosja, Francja, Niemcy - to tylko niektóre z miejsc, gdzie była i pracowała;

Cała prawda o...
...życiu jak w bajce, aż do momentu, w którym kieliszek wina przestał być jedynie dodatkiem do kolacji, a stał się ucieczką od problemów;
...czasie, gdy wszystkie media mówiły o jej uzależnieniu, a ona przez swoją szczerość straciła wielu znajomych;

Cała prawda o...
...małżeństwie, które miało być szczęśliwe, a okazało się kolejną pułapką;
...prawdziwym życiu celebryty, związkach, przyjaźniach i nienawiści w show-biznesie.

Kup książkę Cała prawda o...

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2013-09-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Oblicza piękna   Ilona Felicjańska to polska modelka, wicemiss Polonia 1993. Współautorka pierwszego polskiego talk-show na antenie Polsatu - „Na każdy temat” i założycielka Fundacji Niezapominajka, pomagającej chorym dzieciom. Przykre jest to, że o jej osiągnięciach w ostatnich latach zapomnieli wszyscy, koncentrując się na skandalu, jaki wywołała, jadąc pod wpływem alkoholu samochodem. Wypadek, jaki spowodowała, położył się cieniem na jej karierze oraz na dotychczasowej przychylności opinii publicznej. W powrocie na salony nie pomógł rozwód, spektakularne kuracje odwykowe czy próba napisania powieści Wszystkie odcienie czerni.   Tym razem mamy możliwość poznać inną (może jedyną prawdziwą) twarz Felicjańskiej. Aneta Pondo, dziennikarka, redaktor naczelna czasopisma „Miasto Kobiet”, podjęła się przeprowadzenia wywiadu-rzeki z modelką. Efektem trwającej niemal sto dni pracy stała się książka Cała prawda o…, opublikowana nakładem wydawnictwa Mira, dokumentująca najważniejsze chwile z życia supermodelki, a szczególnie te przełomowe, które zmieniły bieg jej życia. Nie jest to lektura dla każdego – wielbiciele serwisów plotkarskich odejdą od książki rozczarowani, że już wszystko zostało powiedziane i nie ma miejsca na domysły. Przyjemność w lekturze znajdą jednak ci, którzy lubią wracać wraz z autorami do przeszłości, którzy ...

Opinie o książce - Cała prawda o...

Avatar użytkownika - Sil
Sil
Przeczytane:2013-07-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,

To ostatnie wryło się chyba wszystkim Polakom w pamięć i pozostaje w niej od kilku lat. Liczne afery, mające miejsce tuż po tym, jak pani Felicjańska prowadząc pod wpływem rozbiła samochód, zdefiniowały życie tej kobietę na długie lata. Nie ma chyba w naszym kraju, a nawet jeśli są, to należą do grona nielicznych osób, nieświadomych poczynań byłej wicemiss Polski. Gazety swego czasu rozpisywały się o jej życiu namiętnie. Jej twarz można było znaleźć na okładkach rozlicznych pism bulwarowych. Jak nie było o czym pisać, zawsze można było wrócić do tematu Felicjańskiej i nakład rozchodził się jak świeże bułeczki. Jakoś nigdy nie zastanawiałam się, jak to jest naprawdę. Co wydarzyło się w rzeczywistości? Co zdefiniowało życie tej kobiety? Od jak dawna jej najlepszą przyjaciółką była butelka, a wiernym kochankiem tani napitek? Gdy w moje ręce wpadła pierwsza, polskiego autorstwa książka, wydana przez Mirę, nie miałam już wyjścia... musiałam głębiej wniknąć w historię Ilony Felicjańskiej.

O dziwo wywiad, a w zasadzie spowiedź Ilony, którą wysłuchała Aneta Pondo naprawdę przypadła mi do gustu. Rozdziały miały następującą konstrukcję: opinie ludzi lub opinie zaczerpnięte z prasy na dany temat, pytania Anety Pondo, odpowiedzi Ilony Felicjańskiej. I tak, piłeczka za piłeczką, czytelnik poznaje losy byłej wicemiss. Losy jej matki, dzieciństwo Ilony, pierwsze sukcesy i pierwsze porażki. Niektóre fragmenty czytało się wyjątkowo dobrze. Nie wiem czy to zasługa dobrej redakcji odpowiedzi bohaterki, czy też to sama opowieść pani Ilony była taka wciągająca, że nie dało się od niej oderwać. Codziennie wracając z pracy z przyjemnością myślałam o powrocie do lektury. A miejscami naprawdę nie była ona łatwa. Ciężkie dzieciństwo, pierwsze próby odniesienia sukcesu, porażki. No i nieustannie przewijający się alkohol. Było więcej niż pewne, że to nie może się dobrze skończyć. Na szczęście Ilona Felicjańska postanowiła zmienić swoje życie i, jeśli wierzyć temu, czego dowiadujemy się w książce, póki co jej się to udaje.

Oczywiście są fragmenty książki, które wydają mi sie przesadzone w jedną albo drugą stronę. W Całej prawdzie o... jest taki fragment, w którym bohaterka wspomina księdza, który sadzał ją sobie na kolanach i głaskał po głowie. Zostało to tak opisane, że naprawdę trudno mi brać to poważnie. W mojej codzienności roi się od ludzi, którzy w odpowiedzi na żale innych wywlekają wszystko złe co im się przydarzyło i jeszcze trochę dodają. Taka tendencja – nikt nie może mieć gorzej niż ja. Czytając ten fragment odniosłam dokładnie takie wrażenie. Może mylne, ale zawsze.

Cała prawda o... to bardzo ciekawa opowieść o kobiecie przed, w trakcie i po przejściach. O kobiecie, która chciała być szczęśliwa i dążyła do tego celu za wszelką cenę... nawet jeśli do szczęścia brakowało jej tylko... wmówienia sobie, jak jest wspaniale.

Książkę polecam, jako ciekawe studium ludzkiej psychiki. Można z niej również zaczerpnąć, być może najbliższe prawdzie, informacje o Ilonie Felicjańskiej. Jeśli więc chcielibyście się czegoś o niej dowiedzieć, zachęcam do lektury.

Avatar użytkownika - inspired7
inspired7
Przeczytane:2013-11-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Książka o kobiecie, która podniosła się po klęsce. Może być przykładem dla osób znajdujących się w podobnej sytuacji - osób uzależnionych próbujących na nowo nauczyć się żyć bez używek. Nie podobały mi się pewne nieścisłości - brak pieniędzy na spłatę długów, a z drugiej strony zabiegi upiększające. I taka ogromna chęć zaistnienia, bycia podziwianą.
Avatar użytkownika - truskaweczka8989
truskaweczka8989
Przeczytane:2013-05-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Po przeczytaniu książki całkowicie zmieniłam zdanie o Ilonie Felicjańskiej. Bardzo zdziwił mnie fakt, iż modelka nie ma w domu telewizora, jest tak bardzo zadłużona i nie ma nawet 600zł na jakieś formalności bankowe. Myślałam, że osoba pracująca z takimi osobami jak: Calvin Klein, Pierre Cardin, Escada, Max Mara i w kraju: Teresa Rosati, Maciej Zień, Ewa Minge i wiele, wiele innych, powinna być bogata! Pozycja jest naprawdę ciekawa. Jest napisana prostym językiem i szybko się ją czyta z tego powodu, iż jest w formie wywiadu. Aneta Pondo w rozmowie z Iloną Felicjańską. Oprócz tego wszystkiego w książce znajduje się 35 niezwyjłych zdjęć z różnych etapów życia Pani Ilony. Możemy tu znajść dużo ciekawych i interesujących faktów z życia Felicjańskiej. Na początku bałam się trochę ruszyć książkę, ponieważ po części jest to biografia. Obawiałam się tego, że będzie nudna, jednak przeczytałam ją z wypiekami na twarzy. Od momentu przeczytania książki uważam, że Ilona Felicjańska jest cudowną osobą. Poradziła sobie z tyloma problemami... Brawa dla niej! Polecam każdemu, kto chciałby poznać PRAWDZIWĄ Felicjańską. Na pewno się nie zawiedziecie. :) Serdecznie polecam!
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa