CASH. Autobiografia

Data wydania: 2014-04-16
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7536-764-5
Dodał/a książkę: Jedrulek

Był Amerykaninem do szpiku kości, ale swoich korzeni szukał po drugiej stronie Atlantyku. Twierdził, że jego ród wywodzi się od szkockich królów Malcolma IV i Duffa, a pierwszym amerykańskim Cashem był William, żeglarz, który przewoził osadników zmierzających do Nowego Świata. Pradziadek Johnny'ego walczył zaś po stronie konfederatów w wojnie secesyjnej.
On sam dorastał na farmie. Jego rodzice zajmowali się uprawą bawełny. Johnny, zanim został gwiazdą, pracował w fabryce samochodów, prowadził nasłuch radiowy dla Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Niemczech, był akwizytorem firmy dystrybuującej sprzęt domowy. Jednak jego przeznaczeniem była muzyka. Miał ogromne szczęście – jego pierwsze płyty wydała wytwórnia, dla której nagrywali Elvis Presley, Carl Perkins, Jerry Lee Lewis, Roy Orbison i Charlie Rich. Ale wraz z rozwojem kariery zaczęły się też jego problemy z narkotykami. Mimo to udało mu się osiągnąć sukces, także komercyjny – "Ring of Fire" to prawdziwy evergreen. Uzależnienia nie przetrwał jednak pierwszy związek.
Następne lata to przeprowadzka do Nashville, drugie małżeństwo, kolejne sukcesy zawodowe i ciągła walka z nałogami. Od upadku ratowała go żona, praca i wiara, którą otwarcie manifestował.

Kris Kristofferson napisał o Cashu: „To chodząca kontradykcja, pół w nim prawdy, reszta – fikcja”. Na pewno jest legendą, a Autobiografia to jej frapujące uzupełnienie.

Kup książkę CASH. Autobiografia

Opinie o książce - CASH. Autobiografia

Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2014-10-28, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Szczerze brzmiąca autobiografia człowieka o ciekawej osobowości. Życie autora miało wiele wzlotów i bolesnych upadków co bez skrępowania opisuje w tej książce. Warto przeczytać by zobaczyć że sława to nie tylko samo dobro, ale i wiele zagrożeń.
Avatar użytkownika - Barak89
Barak89