CATIA V5. Przykłady efektywnego zastosowania systemu w projektowaniu mechanicznym

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2005-09-26
Kategoria: Poradniki
ISBN: 8324601759
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę: helion

Ocena: 0 (0 głosów)

Wykorzystywanie systemów CAD w biurach projektowych to dziś niemal standard. Niestety -- ogrom inwestycji związanych z zakupem i wdrożeniem takich systemów powoduje, że szkolenie pracowników dotyczące zasad efektywnego korzystania z narzędzi projektowych jest często pomijane lub przeprowadzane w minimalnym zakresie. Skutkiem tego jest niższa od zakładanej wydajność pracy i niepotrzebna złożoność wielu projektów. Opanowanie systemu CAD w stopniu wystarczającym do wypracowania metodologii pracy w zespole, optymalnego skonfigurowania interfejsu użytkownika aplikacji oraz odpowiedniego zaplanowania modelu ma tu ogromne znaczenie. Tylko wtedy możliwe jest przyspieszenie procesu projektowania, zautomatyzowanie typowych, powtarzających się etapów projektowania oraz zapewnienie zgodności projektu z normami branżowymi czy zakładowymi.

Książka "CATIA V5. Przykłady efektywnego zastosowania systemu w projektowaniu mechanicznym" przedstawia najlepsze praktyki projektowe stosowane do rozwiązywania różnych problemów konstrukcyjnych. Nie jest to podręcznik użytkownika ani opis funkcji systemu CATIA. Opisano tu sposoby realizacji konkretnych zadań z naciskiem na wydajność pracy oraz właściwe wykorzystanie dostępnych narzędzi. Każdy temat przedstawiony jest na przykładzie, co ułatwia jego zrozumienie i zastosowanie w innych projektach.

  • Asocjatywność i projektowanie współbieżne
  • Projektowanie typowych elementów konstrukcyjnych
  • Szablony konstrukcyjne i inteligentne modele
  • Projektowanie części formowanych
  • Modele bryłowe i powierzchniowe

Wykorzystaj wiedzę zawartą w tej książce
i popraw wydajność swojej pracy.

Kup książkę CATIA V5. Przykłady efektywnego zastosowania systemu w projektowaniu mechanicznym

Opinie o książce - CATIA V5. Przykłady efektywnego zastosowania systemu w projektowaniu mechanicznym

Inne książki autora
CATIA V5. Sztuka modelowania powierzchniowego
Andrzej Wełyczko0
Okładka ksiązki - CATIA V5. Sztuka modelowania powierzchniowego

Odkryj tajniki modelowania powierzchniowego w programie CATIA V5! Jakie znaczenie w projektowaniu mają modele matematyczne krzywych i powierzchni? Jak...

Reklamy