Cesarz Nihon-ja

Tom 10 cyklu Zwiadowcy

Horace przepadł bez śladu. Od czasu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja, minęły już miesiące. Brak jakichkolwiek wiadomości martwi nie tylko Evanlyn. Również Will i Allys obawiają się najgorszego. Przyjaciele postanawiają opuścić Araluen i wyruszyć na egzotyczną wyprawę, by odkryć, jaki los stał się udziałem Horacea. Ku wielkiemu zdumieniu, odkrywają, że Horace zaangażował się w politykę Cesarstwa. Arogancki Senji Sect wystąpił przeciwko prawowitemu władcy i rycerz zdecydował się pozostać w dalekim kraju, by wspomóc obalonego cesarza. Teraz on i Will muszą wyszkolić ludzi do walki z zawodowymi, zaprawionymi w boju żołnierzami Senji'ego. Odpowiedzialność za losy kraju spoczywa również na barkach Allys i Evanlyn - we dwie wyruszają w niebezpieczną podróż, by szukać sprzymierzeńców wśród tajemniczych mieszkańców gór.

Informacje dodatkowe o Cesarz Nihon-ja:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2013-12-04
Tytuł oryginału: The Emperor of Nihon-Ja
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

Kup książkę Cesarz Nihon-ja

Cesarz Nihon-ja - opinie o książce

Znów kolejna część, która zachwyciła mnie pod każdym względem. Podobało mi się to, jak autor opisał obcą kulturę. Te wszystkie przygody bohaterów w Nihon-Ja, cała bitwa i ta niesamowita celność Willa, gdy strzela z łuku. Pan Flanagan ma niebywały talent. Jedna z lepszych książek serii "Zwiadowcy".
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-09-17,
Wspaniała postać cesarza. Wzór władcy, sprawiedliwości, umiejętności zarządzania. Zabawne niuanse różnic kulturowych (wyraz wielkiego uszanowania :)), no i nareszcie dziewczyny wszystko sobie wyjaśniły! Do tego Halt i jego: "Dobrze Ci tak"
Akcja książki z serii "Zwiadowcy" tym razem dzieje się w Nihon-Ja, które jest symbolem Japonii. Bunt krzyżuje plany Horace'a o powrocie do własnego kraju, a młody rycerz miesza się w konflikt cesarstwa. Powieść zachowuje poziom poprzednich części, stara się nauczyć młodych czytelników różnych wartości idealizując bohaterów. Jest to lekka książka dla dzieci i młodzieży,
Avatar użytkownika - Marcik
Marcik
Przeczytane:2016-01-01,
Po bardzo długim czasie przeczytałam dziesiątą część historii o zwiadowcach - "Cesarza Nihon-Ja". Opowiada ona o buncie Senji Secta przeciwko prawowitemu władcy i pomysłowi zniesienia kast. Rycerz Horace zanim zaczęła się rebelia przebywa w cesarstwie. Jednak po wybuchu buntu ginie bez śladu. Jego przyjaciele: Will, Allys i Evanlyn ruszają w długom podróż, by odszukać swojego towarzysza. Jak wszystkie części zwiadowców ta także jest w pewnym stopniu odwzorowaniem naszego świata. Lud cesarstwa przypomina lud japoński, razem z kastami i specyficznym uzbrojeniem, a także kulturą. Jednak w tej części pojawia się coraz nasilają się wątki związane z uczuciami bohaterów. Mimo to myślę, że książka nie straciła ani trochę na swoim uroku.
Książkę czyta się tak, jak wszystkie poprzednie części Zwiadowców - szybko. Ledwo zaczęłam, a nagle pojawił się Epilog... Treść troszeczkę przewidywalna, chociaż przyznaję, zaskoczyło mnie parę momentów, tak jak w niektórych "bałam się o życie bohaterów". Pomysł osadzenia akcji w kraju, którego pierwowzorem była Japonia, był bardzo dobry, a postaci cesarza zostały dane takie cechy, że ma duże szanse na stanie się jednym z moich ulubionych bohaterów
Avatar użytkownika - zawad
zawad
Przeczytane:2015-01-05,
,,Zwiadowcy" to seria fantasy stworzona przez Johna Flanagana. Przedstawia ona przygody Willa, od dziecka, aż do dorosłego i mądrego mężczyzny. Książka ta jak i poprzednie tomy wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Jest ona pełna wartości takich jak przyjaźń, miłość, lojalność , które są bardzo ważne w życiu człowieka a o których niekiedy zapominamy. Jestem naprawdę zachwycony całą tą serią, gdyż zawiera ona w sobie pewien urok, dzięki któremu mógłby ją czytać dorosły, jak i dziecko i z pewnością każdemu by się spodobało.
Avatar użytkownika - Aramina
Przeczytane:2018-10-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 2018, Dla młodzieży,
Ziemia skuta lodem
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Ziemia skuta lodem

Trzeci tom bestsellerowej sagi dla młodzieży pióra australijskiego pisarza Johna Flanagana. Po spaleniu mostu, przez który Morgarath chciał...

Królowie Clonmelu
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Królowie Clonmelu

Tym razem niebezpieczeństwo przychodzi ze Wschodu... Na corocznym konwencie Zwiadowców brakuje Halta który wyruszył na Wschód by zbadać pogłoski na temat...