Chiny. Przewodnik Wakacje na walizkach

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-03-21
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788375964448
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę: figlarna24

Ocena: 6 (1 głosów)

Podróż po Chinach to zapierające dech w piersiach odkrywanie zróżnicowanych krain i rozmaitości obiektów. Są tu potężne Himalaje, góry Kunlun, Tien-szan i Pamir oraz nieprzebyte pustynie, w tym Gobi i rozpalona Takla Makan. Najgęściej zaludnione są tereny wzdłuż Huang He, Jangcy, Rzeki Perłowej i Mekongu. Na peryferiach państwa leży wiele z najbarwniejszych regionów, będących mieszanką różnych kultur i mniejszości etnicznych. Zabytki tradycyjnej architektury chińskiej są lekcją harmonii, zdobnictwa i rozwagi – przykładem jest Zakazane Miasto. Kuchnia nierozerwalnie łączy się z chińską kulturą, a każdy posiłek to wydarzenie. Oprócz tradycyjnego mięsa oraz ryb w menu można natknąć się na takie egzotyczne frykasy jak węże, łapy niedźwiedzia, cykady czy skorpiony. Chwilę oddechu można znaleźć w Lijiangu lub w Dali i Yangshuo – azylach położonych w otoczeniu niezwykłych chińskich pejzaży.

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Chinach. Sprawdź, jak duże znaczenie dla Chińczyków ma mianzi i jak wygląda „niedźwiedziokot”. Weź udział w Festiwalu Wiosny i skosztuj „pijanego kurczaka”. Wsłuchaj się w płaczliwe dźwięki erhu i odkryj, gdzie Jackie Chan pobierał lekcje ruchu. Poznaj niepowtarzalny świat pekińskich hutongów i świętą sztukę feng shui.

Kup książkę Chiny. Przewodnik Wakacje na walizkach

Opinie o książce - Chiny. Przewodnik Wakacje na walizkach

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-06-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
O Chinach przewodnik napisał absolwent historii, zafascynowany chińskimi sztukami walki - Damian Harper. Czteroletnie studia, a także kilkumiesięczny pobyt w Pekinie zaowocowały oponowanie dwóch dialektów chińskich oraz trwałym zainteresowaniem chińską filozofią i poezją zaowocowały rocznym pobytem w Hongkongu oraz wędrówką po Chinach. Zgromadzone doświadczenie opisał- jako współautor- w trzech przewodnikach po Chinach i okolicach Hongkongu, wydanych przez słynną australijską oficynę Lonely Planet. Wraz z Dai Min, żoną pochodzącą z prowincji Shandong, często powraca do Chin. Chiny są bardzo rozległym krajem o zróżnicowanym klimacie. Lata są gorące , a na południu i w pobliżu rzeki Jangcy są wyjątkowo parne. , a na północnym zachodzie - suche. Intensywne deszcze padają w lipcu i  sierpniu.  W Chinach często zdarzają się tajfuny. Zima surowa jest szczególnie w Tybecie, w Mongolii i Mandżurii.. Na te tereny turysta ma ograniczony dostęp, ze względu na bardzo napięte stosunki między władzami Chin a zakonami Mnichów Tybetańskich. Harper obszernie się rozpisuje na ten temat w swoim przewodniku, ale nie mniej uwagi poświęca innym kwestiom. Piszę m.in. o : -Historii Chin, która jest frapującą podróżą poprzez ginące dzieje, losy kast i dynastii (warto wiedzieć, że tych dynastii było 16, a ostatnia przestała rządzić w 1911 roku). Czytelnik ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Chiny. Przewodnik Wakacje na walizkach

Reklamy