Cień gejszy

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2014-09-16

Charyzmatyczny, obdarzony nieprzeciętną intuicją dziennikarz w tajemniczym świecie  japońskich zasad i przeznaczenia

Spokojne życie znanego gdańskiego dziennikarza - Emila Żądło - zostaje zakłócone: okazuje się, że ktoś podszywa się pod niego na licznych forach internetowych. Zostawiane komentarze dotyczą zagadkowych japońskich drzeworytów. Zaintrygowany sprawą Żądło rozpoczyna prywatne śledztwo.

Co łączy ludzi, którzy w tajemniczy sposób giną w Trójmieście?

Co kryje historia drzeworytów i jaki ma związek z morderstwami?

Dlaczego namiętna miłość pięknej gejszy i oficera niemieckiej marynarki zakończyła się ich tragiczna śmiercią?

Świetnie skrojona intryga kryminalna, pasjonująca lekcja historii,  niepokojąco tajemniczy nastrój, niesamowicie sugestywne obrazy, od których  trudno się oderwać, zagmatwane historie z przeszłości, połączone z obecnymi wydarzeniami.

Polecają: Anna Kutrzuba, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Alicja Minicka, Piotr Olszówka

Kup książkę Cień gejszy

Opinie o książce - Cień gejszy

Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2017-04-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki2017, Mam, przeczytane,
Avatar użytkownika - maggie28
maggie28
Przeczytane:2017-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017 rok, Czeka na recenzję, z biblioteki,
Zaginione miasto
Anna Klejzerowicz0
Okładka ksiązki - Zaginione miasto

Emil Żądło powraca! A wraz z nim tajemnica pewnego zaginionego w dżungli amazońskiej prastarego miasta oraz ludzi od lat nadaremnie go poszukujących....

Ostatnią kartą jest śmierć
Anna Klejzerowicz0
Okładka ksiązki - Ostatnią kartą jest śmierć

Prawdopodobnie najlepsza kobieca agencja detektywistyczna w Polsce! Weronika Daglewska, dziennikarka i autorka rubryki kryminalnej, postanawia zrobić...

Pasażer na gapę
Adrian Bednarek