Cień węża

Tom 3 cyklu Kroniki Rodu Kane

Odkąd młodzi magowie Carter i Sadie Kane nauczyli się, jak postępować ścieżką starożytnych egipskich bogów, wiedzieli, że odegrają ważną rolę w przywracaniu Maat - porządku - w świecie. Nie spodziewali się jednak, że świat stanie się aż tak bardzo chaotyczny. Wąż Chaosu, Apopis, uwolnił się i grozi zniszczeniem świata za trzy dni.

Magowie są podzieleni. Bogowie znikają, a ci, którzy pozostali, są słabi. Walt, jeden z najzdolniejszych uczniów Cartera i Sadie, ma przed sobą krótkie życie i już czuje, że jego siły słabną. Ziya jest zbyt zajęta opieką nad zgrzybiałym bogiem słońca Ra, żeby naprawdę pomóc. Czego może dokonać dwójka nastolatków i grupka ich jeszcze młodszych uczniów?

Być może istnieje sposób na powstrzymanie Apopisa, jest on jednak tak trudny, że może kosztować Cartera i Sadie życie - nawet jeśli im sie powiedzie. Aby mieć szanse powodzenia, muszą zaufać psychotycznemu magowi, że ich nie zdradzi albo, co gorsza, nie pozabija. To zadanie jest szaleństwem. Cóż, oni są szaleni.

Informacje dodatkowe o Cień węża:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2012-06-13
ISBN: 978-83-62170-46-3
Tytuł oryginału: The Serpent's Shadow
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska

Kup książkę Cień węża

Cień węża - opinie o książce

Avatar użytkownika - Annabeth
Annabeth
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
super książka, zakochałam się w niej jak i w innych książkach tego autora. to arcydzieło.
Avatar użytkownika - Ella
Ella
Przeczytane:2013-02-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Egipscy Bogowie. Koniec świata. Przeczytajcie koniecznie!
Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2020-11-12, Ocena: 6, Przeczytałem, chcę(mieć),

Kolejna super książka. Finał super. Polecam gorąco.Szczerze nie iwem co pisać.  Czytajcie..

PS: Jestem dyslektykiem

Apopis coraz bardziej rośnie w siłę. Sadie oraz Carter Kane muszą zmobilizować wszystkich bogów i magów do walki z wężem o los świata. Co nie jest łatwe, bo część magów buntuje się przeciw rodzeństwu. Do tego i Carter i Sadie mają na głowie swoje własne, prywatne problemy. Oczywiście na poradzenie sobie ze wszystkim mają kilka dni. A w skrócie – będzie się działo w „Cieniu Węża”!
Dzieje się dużo i to już od pierwszej strony. Już na samym początku zostajemy wrzuceni bez zbędnych wstępów w wir akcji. Później gna ona w niesamowitym tempie, ale spokojnie – można za nią nadążyć. Na bohaterów czekają liczne zwroty akcji, trudne wybory, walki, bitwy do stoczenia czy poświęcenia. Razem z nimi nie będziemy mieli chwili do wytchnienia. A wszystko to ubrane w typowy dla autora lekki styl pełny dobrego humoru. Nie można zapomnieć o sporej dawce mitologii egipskiej. Nie brakuje tutaj bogów, mitów, miejsc czy przedmiotów związanych z starożytnym Egiptem.
Ponownie autor stworzył wyrazistych bohaterów, których nie da się nie polubić. Niech kamieniem rzuci ten, kto nie przepada za Feliksem i jego pingwinami! Każda postać jest dobrze zarysowana, autor świetnie pokazał tez targające nimi emocje. Mają oni swoje problemy i swoje role do odegrania. Rick Riordan w tej książce udowodnił też, że jest niekwestionowanym mistrzem w rozwiązywaniu trójkątów miłosnych. Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć!
Samo zakończenie po trochu było dla mnie zaskoczeniem, a trochę się tego spodziewałam. Nie zmienia się jednak faktu, podobało mi się to, jak autor rozwiązał większość wątków. Tak samo dobrze zakończył serię o rodzeństwie Kane. Nie zostało nic tylko polecać „Cień Węża” jako osobną książkę, jak i ostatnią część trylogii.

Avatar użytkownika - Foxie
Foxie
Przeczytane:2022-04-07, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Sandra123
Sandra123
Przeczytane:2017-04-19, Przeczytałam, 52 książki w 2017,
Avatar użytkownika - saphereaude
saphereaude
Przeczytane:2016-12-10, Ocena: 6, Przeczytałam, "Wyzwanie - fantastyka 2017", Mam,
Apollo i boskie próby (Tom 5). Wieża Nerona
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Apollo i boskie próby (Tom 5). Wieża Nerona

Po przeżyciu pół roku jako ofermowaty nastolatek o wprawiającym w zakłopotanie imieniu i nazwisku Lester Papadopoulos, zbliżam się do ostatecznej rozgrywki...

Córka Głębin
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Córka Głębin

Ana Dakkar jest uczennicą pierwszej klasy Akademii Hardinga i Pencrofta. Do absolwentów tej pięcioletniej szkoły średniej należą najlepsi na świecie oceanografowie...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;