Co by było, gdyby...

Rozmowy z profesorami: Andrzejem Ajnenkielem, Henrykiem Samsonowiczem, Januszem Tazbirem i Pawłem Wieczorkiewiczem.

Rozrachunki z przeszłością w kategoriach "Co by było, gdyby?" to powszechny i ulubiony sposób potocznego myślenia o przeszłości. Przeświadczenie takie potwierdza popularność tego typu literatury, różnorodnych opartych na scenariuszach historii alternatywnej gier itp.

To także, przy zachowaniu szacunku dla logiki i elementarnych faktów, dobry sposób niestereotypowej analizy tajników i mechanizmów historii.

Informacje dodatkowe o Co by było, gdyby...:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2013-09-26
Kategoria: Podręczniki

Kup książkę Co by było, gdyby...

Co by było, gdyby... - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-06-24, Ocena: 5, Przeczytałam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Sama lubię sobie nieraz "pogdybać" , więc oczywiście taki tytuł od razu mnie zachęcił żeby po nią sięgnąć:) Ta książka naprawdę poszerza horyzonty :P
Avatar użytkownika - en-ca_minne
en-ca_minne
Przeczytane:2013-12-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
"Co by było gdyby" to świetna propozycja dla historyków i miłośników historii. Stanowi ciekawe ujęcie historycznego "gdybania" ujęte w ciekawą formę dwunastu krótkich wywiadów z profesorami - specjalistami w węższych dziedzinach historii. Razem z nimi możemy pogdybać - miedzy innymi o Polsce bez rozbicia dzielnicowego, bez unii z Litwą, bez Stanisława Augusta Poniatowskiego, bez zamachu majowego... Tematem rozważań są też szersze dzieje Europy, na przykład z udaną rewolucją w 1905 roku.Czy to byłaby lepsza Polska? Lepsza Europa? Trudno stwierdzić, trudno mieć pewność, ale czemu nie gdybać?