Co powinniśmy jadać, a czego unikać

Pasjonująca lektura prezentująca nowatorskie podejście do procesu leczenia. Autorka udowadnia, że to co jemy ma istotny wpływ na funkcjonowanie organizmu i nasze zachowanie.

Poprzez tą dietę zmierza do diety idealnej, która doprowadza do całkowitego zdrowia i likwiduje przypadłości, których często nawet nie zauważamy.

Dietę tą można również zastosować w sposób zgodny z dietą optymalną i wegetariańską.

LITERATURA OBOWIĄZKOWA DLA KAŻDEGO PACJENTA, LEKARZA I OSÓB ZAJMUJĄCYCH SIĘ TERAPIĄ NAŁOGÓW I NAWYKÓW.

Informacje dodatkowe o Co powinniśmy jadać, a czego unikać:

Wydawnictwo: KOS
Data wydania: 2017-10-26
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-7649-131-8

Kup książkę Co powinniśmy jadać, a czego unikać

Co powinniśmy jadać, a czego unikać - opinie o książce

Avatar użytkownika - malgosialegn
malgosialegn
Przeczytane:2017-12-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

W zdrowym ciele, zdrowy duch”

Poradnik “Co powinniśmy jadać, a czego unikać” zabiera nas w podróż po dietach, stwarzając tym samym możliwość stosowania świadomych zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania się. Każdy znajdzie coś dla siebie. Są zarówno diety dla osób ceniących zdrowy tryb życia, jak i dla osób lubiących dobrze zjeść, nie zawsze zdrowo. Poznacie diety wymagające znacznych wyrzeczeń i samodyscypliny, jak i diety, które można stosować bez nadmiernego wysiłku.

A to wszystko w jednej pozycji “Co powinniśmy jadać, a czego unikać” dr Ewy Bednarczyk - Witoszek. Autorka jest lekarzem laryngologiem. Stworzyla własne propozycje diet dobrych i złych produktów w oparciu o niskowęglowodanowe zasady diety optymalnej. Napisała książkę dla tych, którzy chcą się pozbyć chorób i różnych dolegliwości jak najmniejszym kosztem.

Jest twórcą programu Diety Optymalnej, czyli diety tłustej. Jej istotą jest spożywanie odpowiedniej dobowej dawki białka, tłuszczu i węglowodanów. Szczegółowo opisuje zasady i proporcje stosowania tych produktów, podaje gotowe zestawy menu.

Czy wiesz, że twoja grupa krwi ma wpływ na to co lubisz, a czego twój organizm nie toleruje? Dla przykładu podam, że osoby z grupą krwi A raczej nie lubią mięsa, natomiast chętnie spożywają ryby, produkty żytnie i owsiane, a powinny unikać potraw z pszenicy. Z warzyw najchętniej preferują brokuły, cebulę, marchew i pietruszkę.

Pamiętajmy o tym, aby nie jeść tego, czego nie lubimy, to nam szkodzi. Organizm sam stara się dobierać to co dla nas najzdrowsze. Już samo lubienie określonych produktów jest sygnałem, aby to spożywać i odwrotnie.

W poradniku każdy znajdzie coś dla siebie. Stanowi on znakomity zbiór różnych diet w jednej lekturze. Poznacie np. dietę amerykańskich kosmonautów, dietę doktora Haya, dietę Andersona, dietą kopenkaska i wiele innych. Nie sposób ich wszystkich zaprezentować w tym miejscu. Chcę was zachęcić do sięgnięcia po ten wartościowy poradnik. Każdy może spróbować zmienić swoje nawyki żywieniowe, wystarczy tylko odrobina silnej woli. Nie jest to pozycja tylko dla tych, którzy chcą schudnąć, to lektura dla wszystkich, którzy chcą się odżywiać zdrowo, zgodnie ze swoją grupą krwi, biorąc również pod uwagę podpowiedzi organizmu, co lubimy, a czego nie lubimy jeść.

Pamiętajmy, że określony, wybrany przez nas sposób odżywiania, nie zawsze zdrowy, jest pewnego rodzaju nałogiem, od którego nie jest łatwo się uwolnić. Jak każdy nałóg zniewala, osacza nas, a tylko trwała praca nad swoim postępowaniem pozwala się od niego uwolnić. Tak też jest ze złym jedzeniem. Musisz sobie uświadomić, że tkwisz w nałogu złego odżywiania się. Codzienne spożywanie określonych produktów powoduje, że wpadasz w nałóg np. jedzenia tłustych potraw. Postaraj się porzucić nałogi żywieniowe. Uwolnij się od nich! Porzuć rutynę w diecie. Spróbuj odżywiać się inaczej, zmień coś w swojej diecie. Od razu poczujesz się inaczej, radośniej, zauważysz, że się od czegoś uwolniłeś. I to sprawi ci przyjemność. Staraj się urozmaicać swoje posiłki, spraw, by jedzenie było przyjemnością, a nie przymusową czynnością, na zasadzie: jem, bo muszę.

Chyba najważniejsza w życiu jest gotowość poddania się zmianie”.

Próbę odpowiedzi na pytanie postawione w tytule książki znajdziesz w tym poradniku. Po jego lekturze każdy będzie w stanie dobrać odpowiednią dla siebie dietę, w zależności od tego, jakie są nasze oczekiwania co do jej efektów.

Gdy jesteśmy szczęśliwi, nie jesteśmy głodni".

Powtórzę: jadajmy powoli, gryząc i przeżuwając pokarm, nie śpieszmy się, dobierajmy produkty, które nam smakują”.

Chociaż materia opisana w książce nie jest łatwa, to książka jest napisana zrozumiałym językiem. Nie trzeba być lekarzem, aby zrozumieć i zacząć stosować opisane w niej diety. Należy uświadomić sobie, że prawidłowo dobrana dieta prowadzi do dobrego zdrowia i likwiduje przypadłości, których czasem nie zauważamy. Książki nie trzeba czytać od deski do deski, można ją rozpocząć od najbardziej interesującej nas diety. Pełna dowolność.

Jeżeli jesteś świadomy tego, że twoje samopoczucie w znaczącym stopniu zależy od twojego sposobu odżywiania się, sięgnij po lekturę “Co powinniśmy jadać, a czego unikać”.

Dziękuję Wydawnictwu KOS za przekazaną książkę.