Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2015-01-01
ISBN: 978-83-7672-003-6
Dodał/a książkę: cichebabum

Sto jeden króciutkich historyjek, składających się na zbiór Co to znaczy... bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nie tylko jednak bawi - zebrane tu opowiadania w niezwykle klarowny sposób tłumaczą znaczenie najczęściej używanych związków frazeologicznych. Wątek edukacyjny książki - mimo że starannie przez Autora ukryty - został doceniony nie tylko przez nauczycieli dbających i intelektualny rozwój swych dzieci rodziców, ale i przez kapitułę przyznającą NAGRODĘ EDUKACJA XXI.

Kup książkę Co to znaczy... 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń

Opinie o książce - Co to znaczy... 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Krótka charakterystyka książki: - twarda okładka - małe kolorowe ilustracje- trafne symbole podtytułów - "zdjęcie" i krótki opis członków rodziny Bartusia ( głównego bohatera książeczki) do którego można w każdej chwili zaglądnąć w razie pogubienia się w tym kto jest kim - spis treści ( nie w każdej podobnej książce jest) ułatwiający wybór konkretnego związku frazeologicznego - zabawne anegdotki z życia Bartusia ( wiek około wczesnoszkolny) i jego rodziny, które świetnie tłumaczą znaczenie wielu związków frazeologicznych. Mój syn bardzo polubił tą książkę. Te krótkie podrozdziały zawsze czytam w ten sposób, że w pierw czytam tytuł, pytam czy wie co to znaczy, a potem czytam treść historyjki i ponawiam pytanie. Dzięki temu nawet jeśli nie do końca wiedział co to znaczy już poznał znaczenie konkretnego związku frazeologicznego i z łatwością zapamiętuje. Pytam też o te, które już poznał, stąd mam pewność, że nauka nie idzie w las. Znalazłam tu wyrażenia, które sama mylnie interpretowałam lub nigdy nie znałam! Przyjemna edukacja :-). Cały humor opiera się właśnie na bezpośrednim interpretowaniu konkretnych zwrotów przez Bartusia, który sprawia często wrażenie osoby która lekko upadła na głowę i udaje Greka, a jego rodzinka również przysparza dużo okazji do stworzenia humoru sytuacyjnego. Anegdotki są krótkie, ale wyczerpujące. Wielobarwne i interesujące dla dziecka. Polecam czytać dzieciom jako pomoc edukacyjną lub też czytać dzieciom z Zespołem Aspergera, dla których przenośnie, wieloznaczność, związki frazeologiczne są trudnym orzechem do zgryzienia.
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2011-01-18, Ocena: 5, Przeczytałam, podstawówka,
Konkurs. Z uśmiechem o Unii Europejskiej
Grzegorz Kasdepke0
Okładka ksiązki - Konkurs. Z uśmiechem o Unii Europejskiej

O Unii Europejskiej można mówić długo i z powagą, ale można też z uśmiechem ? i z pewnością Unia Europejska na tym nie ucierpi. Kilka lat temu na zamówienie...

Horror! czyli skąd się biorą dzieci. AUDIOBOOK
Grzegorz Kasdepke0
Okładka ksiązki - Horror! czyli skąd się biorą dzieci.  AUDIOBOOK

Pani Miłka połknęła dziecko! I wcale się z tym nie kryje! Na przedszkolaki pada blady strach. Kto będzie następny? Rezolutny Bodzio, Rozalka czy też Grześ...