Criminal Minds. Profil zabójcy

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2013-04-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-62465-42-2
Liczba stron: 294
Dodał/a książkę: daniello99

Ocena: 5 (1 głosów)

Oto członkowie Jednostki Analiz Behawioralnych. Elita profilerów FBI, której zadaniem jest rozpracowywanie najbardziej nieobliczalnych zabójczych umysłów w kraju i przewidywanie ich następnych posunięć – zanim jeszcze uda im się powtórnie uderzyć.

Zespół JAB zostaje wezwany przez chicagowskich detektywów do pomocy w śledztwie dotyczącym serii dziwnych morderstw. Para zastrzelona w zaparkowanym samochodzie, dwie kobiety uduszone w parku oraz znajdujące się w stanie rozkładu zwłoki młodego mężczyzny, wciśnięte do plastikowej beczki – wszystkie te zbrodnie, choć równie przerażające i okrutne, wydają się ze sobą niepowiązane, do chwili gdy profiler David Rossi nie znajdzie czegoś, co je łączy.

Agent Rossi twierdzi, że każde makabryczne morderstwo wzorowane jest na zbrodniach dokonywanych przez trzech najgroźniejszych seryjnych morderców w Stanach Zjednoczonych: Syna Sama, Teda Budny’ego i Jeffreya Dahmera. Kult zbrodni przybiera dzięki komuś przerażające rozmiary… a przy tak dużej liczbie przestępców do naśladowania Rossi zastanawia się, jak stworzyć psychologiczny portret kogoś, kto ukrywa się pod profilami innych zabójców.

Kup książkę Criminal Minds. Profil zabójcy

Opinie o książce - Criminal Minds. Profil zabójcy

Avatar użytkownika - wwwiolka
wwwiolka
Przeczytane:2013-09-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2013, Do kupienia,
Criminal Minds to jeden z ciekawszych seriali kryminalnych ostatnich lat. Mój ulubiony, bo zamiast koncentrować się na strzelaninach i pościgach, skupia się na złożonej psychice morderców i wszystkich innych zbrodniarzy. Gdy ukazała się książka na podstawie tego genialnego serialu, byłam dosyć sceptyczna, bo jeszcze nigdy nie spotkałam się z dobrym wykonaniem takiego pomysłu. W tym wypadku jest jednak troszkę inaczej, bo i sprawa, nad którą pracuje zespół analiz behawioralnych, jak i same postacie wydają się być z krwi, kości i umysłu. Zagadka wciąga na tyle, że książkę czyta się bardzo szybko.
Link do opinii
Inne książki autora
Criminal Minds. Koniec szkoły
Max Allan Collins0
Okładka ksiązki - Criminal Minds. Koniec szkoły

Oto członkowie Jednostki Analiz Behawioralnych. Elita profilerów FBI, której zadaniem jest rozpracowywanie najbardziej nieobliczalnych zabójczych...

Ostre cięcie
Max Allan Collins0
Okładka ksiązki - Ostre cięcie

Oto członkowie Jednostki Analiz Behawioralnych. Elita profilerów FBI, której zadaniem jest rozpracowywanie najbardziej nieobliczalnych zabójczych umysłów...

Reklamy