Cud w medycynie. Historie pacjentów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2012-06-07
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Dodał/a książkę: KsiazkowoLC

Historie ludzi chorych, którzy powrócili do zdrowia wbrew rokowaniom lekarzy. Opowieści o "cudach" przeżytych przez samych pacjentów, o ich walce z chorobą, nadziei lub jej braku, o ich własnej interpretacji wyzdrowienia, szans na które nie dawała medycyna. Co leczy, gdy bezradni są lekarze? Gdzie kończy się władza medycznej wiedzy, a zaczyna to, co niewyjaśnione?

26-letnia kobieta, chora na ostrą białaczkę. Przeszła cztery przeszczepy. W jednym z nich dawcą był mały chłopczyk z Bazylei.

Aktywna zawodowo, zdrowa kobieta, której po wypadku samochodowym nie dawano szans na wybudzenie się ze śpiączki. Dziś działa w stowarzyszeniu pacjentów, urodziła dziecko. Pacjent po dwukrotnym przeszczepie nerki. Od pierwszego minęło ponad trzydzieści lat. Przez wiele lat pracował jako sanitariusz na Oddziale Hemodializy.

Młody chłopak, który studiował prawo. Niespodziewanie ujawniająca się choroba psychiczna. Dziś po dwudziestu latach robi asesurę prokuratorską. Jest żonaty, ma troje dzieci.

Historie-świadectwa, osobiste, intymne opowieści. Książka, która daje wsparcie i nadzieję. I wiarę, że nie wszystko wiemy.

Kup książkę Cud w medycynie. Historie pacjentów

Opinie o książce - Cud w medycynie. Historie pacjentów

Avatar użytkownika - KsiazkowoLC
KsiazkowoLC
Przeczytane:2013-08-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 2013, Historie prawdziwe, Mam,
Książka ta mimo, iż porusza niezwykle trudne tematy jakimi są cierpienie, choroba czy ból przepełniona jest również nadzieją... Autorka zamieściła w niej rozmowy z osobami, które doświadczyły lub nadal na co dzień zmagają się z uszczerbkiem na zdrowiu fizycznym lub psychicznym.... Wszystkie historie są głęboko poruszające, skłaniają do refleksji nad tym jak przeżywamy nasze życie oraz uświadamiają fakt, że wszystko może się zmienić w ułamku sekundy i nic nie jest nam dane na zawsze... Rozmówcy Pani Anny dzięki temu, co wydarzyło się w życiu każdego z nich nauczyli się doceniać z pozoru nic nieznaczące drobiazgi, a w każdej chwili darowanego im życia dostrzegać cud... Warto pochylić się nad niniejszą publikacją, gdyż z całą pewnością pozwala ona zatrzymać się na chwilę w dzisiejszym pędzącym świecie, a to z kolei według mnie sprzyja ponownemu przewartościowaniu osobistych priorytetów każdej i każdego z Nas... Polecam!