Cuda z koralików. Projektowanie, inspiracje, wykonanie

To książka dla tych, którzy lubią ręcznie wykonane oryginalne ozdoby. Dla osób mających własny styl, pragnących się wyróżnić. Dla każdego, kto chce wyglądać wyjątkowo.

Projektowanie, inspiracje, wykonanie – wszystko co musisz wiedzieć, by stworzyć prawdziwe cuda z koralików.

Książka stanowi zbiór wszystkich podstawowych technik tworzenia ozdób z paciorków. Poradnik jest wstępem do fascynującego świata koralików, a zaprezentowane w nim techniki można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. To hobby, na które nie musimy wydawać dużo pieniędzy a możemy czerpać z niego dużo przyjemności.

W książce między innymi: haft koralikami, nawlekanie, wiązanie węzełków, tkanie z koralików. Po zapoznaniu się z technikami możemy tworzyć: naszyjniki, pierścionki, broszki, bransoletki, ozdabiać ubrania, tkać makatki, paski, poduszki, kosze, torebki. Możemy stworzyć wszystko co tylko podpowie nam wyobraźnia.

Dzięki książce „Cuda z koralików. Projektowanie, inspiracje, wykonanie”: • odkryjesz uroki pracy z koralikami, tworząc wspaniałą biżuterię oraz wzbogacając o oryginalne detale robótki ręczne wykonane na drutach i szydełku
• poznasz tradycyjne i współczesne techniki
• zainspirujesz się do tworzenia własnych projektów
Książka podzielona została na 3 części: 1) narzędzia i materiały, w której autorki prezentują sprzęt niezbędny do pracy: narzędzia, nici, koraliki i elementy wykończeniowe, 2) techniki, gdzie zaprezentowane zostały poszczególne metody pracy z paciorkami 3) galeria, która stanowi zbiór prac profesjonalistów i ma nas zainspirować do poszukiwań i własnych projektów.

Każdy przykład został w książce pokazany krok po kroku na kolorowych zdjęciach. W ramkach mamy zawsze informację na temat niezbędnych narzędzi i materiałów. Na początku książki znajduje się tematyczny spis treści, a na końcu indeks ułatwiający wyszukiwanie oraz przydatne adresy internetowe.

Informacje dodatkowe o Cuda z koralików. Projektowanie, inspiracje, wykonanie:

Cuda z koralików. Projektowanie, inspiracje, wykonanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-03-14, Ocena: 5, Przeczytałem,
CUDOWNE KORALIKI Koraliki. Małe, okrągłe, błyszczące. Przede wszystkim kojarzą nam się nanizane na sznurek, zawieszone na szyi, tradycyjny dodatek do tradycyjnego stroju. Coś co nosiły nasze babcie bądź matki. Bo i cóż więcej można z tego zrobić. Prawda? Absolutnie nie! Koralik to może i rzecz prosta, ale w odpowiednich rękach te kolorowe kuleczki naprawdę mogą zmienić się w cuda. A każde ręce zmienić się mogą w te odpowiednie, wystarczy trochę chęci i podręcznik taki jak ten, by tego dokonać. Co znajdziemy na stronach książki duetu Sara Withers/Stephanie Burnham? Właściwie wszystko, co mają koraliki do zaoferowania. Od absolutnych podstaw, po rzeczy dla wprawionych już w zabawy z tym gatunkiem rękodzieła artystycznego. W trzech częściach, na jakie podzielona została publikacja, omawiają autorki każdy z możliwych aspektów, zaczynając od materiałów i narzędzi potrzebnych do procesu twórczego, a na galerii i linkach do powiązanych z tematem stron internetowych kończąc. Pomiędzy natomiast rozciąga się bogactwo zdjęć, które przeplata się z bogactwem treści. Oprócz samych technik bowiem, czytelnik poznaje jakie są rodzaje koralików, materiały, na jakich można je wykorzystywać (a są to często rzeczy, o jakich bym nawet nie pomyślał), krok po kroku dowiaduje się, jak radzić sobie z pracą i jak wreszcie wykończyć finalny efekt. Co najważniejsze jednak, przekonuje się przy tym jakie rzeczy może wyczarować z czegoś tak prostego. Bransoletki i naszyjniki to jedno, ale przekonanie się, jakie trójwymiarowe prace można osiągnąć zwyczajnie zdumiewa i urzeka. Jak przystało na książkę dla każdego, ,,Cuda z koralików" są przystępne i łatwe w odbiorze, a przy tym niezwykle inspirujące. I przyjemne dla oka. Strona graficzna bowiem (z galerią na czele) nie tylko pokazuje co, jak i dlaczego, ale przede wszystkim pięknie wygląda. Znakomita jakość wydania doskonale koresponduje z jakością zdjęć, całość zaś to naprawdę świetna pozycja dla każdego zainteresowanego koralikami, nie zależnie od wieku i zdolności manualnych. Chcecie przekonać się, jakie i Wy możecie wyczarować cuda, sięgnijcie koniecznie, ta pozycja jest tego warta. Dlatego polecam gorąco. Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/03/14/cuda-z-koralikow-projektowanie-inspiracje-wykonanie-burnham-stephanie-sara-withers/