Cukierku, ty łobuzie!

Data wydania: 2011-10-21
ISBN: 978-83-932877-8-9
Ilustracje: Dariusz Wanat
Dodał/a książkę: Dreams

Cukierku, ty łobuzie przedstawia przezabawną historię kotka, łobuza. Został zabrany z ulicy, a swoją nową rodzinę pokochał niemal od razu swoim całym, maleńkim serduszkiem. Tytułowy Cukierek jest wielkim rozrabiakom, a to wszystko robi tylko i wyłącznie w celu zabawy i przyjemności. Nie jest zły, ani nawet wredny. Po prostu jest sobą.

Czy chcielibyście zobaczyć, jak może wyglądać Wasze mieszkanie przewrócone do góry nogami? Cukierek może to wszystko zorganizować. Dzięki stylowi, w jakim autor napisał Cukierka, możemy sobie w łatwy sposób wyobrazić całą jej zawartość. Te wszystkie psikusy i bałagan, jaki robi w domu, nigdy nie sprawi, że rodzina przestanie kochać Cukierka. Doskonale wiedzą, że i on kocha ich jak tylko może.

Waldemar Cichoń został zainspirowany do napisania tej bajki właśnie przez swojego kotka. Jego domowy rozrabiaka natchnął pisarza właśnie swoim zachowaniem. Tym razem spojrzymy z perspektywy małego bałaganiarza i zobaczymy, jak wygląda świat widziany jego oczami.

Cukierku, ty łobuzie jest pierwszą z czterech książek o Cukierku, które na pewno równie dobrze zaskoczą Was i co najważniejsze dzieci.

Kup książkę Cukierku, ty łobuzie!

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Kot należy do grupy najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie. Został oswojony prawie dziesięć tysięcy lat temu. Stanowiąc uosobienie niezależności i tajemniczości, stał się obiektem westchnień – zwłaszcza dzieci – które marzą o tym, by przytulić się do kociego futerka. Bohaterem książeczki Waldemara Cichonia jest ciekawski pręgowany łobuziak z plamką na nosie. Rzeczywistość przedstawiona w lekturze widziana jest oczami kota. Cukierek – bo o nim tu mowa – dzieli się wrażeniami z kociego świata. A przyznać trzeba, że jest on niezwykle barwny, zabawny i ciekawy. Współuczestnicząc w życiu ludzi dorosłych stanowiących jego „rodzinę”, szybko i doskonale dopasował się do zwyczajów panujących w nowym domu (co wcale nie oznacza, że poddał się im dobrowolnie). Chociaż imponująca okazała się ilość niezwykle wyszukanych szkód w jego wykonaniu, wszyscy przedstawiciele ludzkiego rodu – z większym lub mniejszym wahaniem – wspaniałomyślnie wybaczyli figle swemu przemiłemu ulubieńcowi. Młody czytelnik ma okazję przyjrzeć się temu wszystkiemu, co działo się w niewielkim domku z ogródkiem. Jest świadkiem kociego zwiedzania prześlicznej okolicy; obserwuje zmagania sympatycznego weterynarza w zielonym fartuchu, któremu przyświecał jasno określony cel przycięcia psotnemu kotu pazurów; wsłuchuje się w tekst literacki z Cukierkiem w roli głównej; ...

Opinie o książce - Cukierku, ty łobuzie!

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2017-10-08, Ocena: 6, Przeczytałam, dla dzieci, 52 książki 2017,

Seria książek o tytułowym Cukierku jest bardzo dobrze napisana. jeste lekka i z humorem. Historia dotyczy kota o imieniu Cukierek. Ta właśnie część opowiada o przygarnięciu kotka do domu i jego przygód. Każda z krótkich opowieści jest napisana oczyma kota, np: jak poradzić sobie ze szczotką, sweterek z angory, czy pan kotek był chory.

Oj, może! Z pewnością może. Przekonaliśmy się o tym z trzecioklasistami czytając pierwszy tom serii o tytułowym Cukierku. Główny bohater wywrócił do góry nogami życie rodziny, której członkiem stał się pewnego dnia. Nas też uzależnił od siebie i już wiemy, że sięgniemy po kolejny tom.
Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Cukierek to nowy członek rodziny w domu Marcela i jego rodziców. Poprzednia właścicielka nie mogła uwierzyć, że z czwórki kociąt rodzina wybrała właśnie tego - psotliwego, nieprzewidywalnego, niesfornego, upartego, gapowatego i nieobliczalnego. No cóż, skoro Marcel nie chciał odpuścić... W nowym domu Cukierek od pierwszych chwil udowadnia, że życie z nim nie będzie łatwe. Na pierwszej wizycie u weterynarza przynosi wstyd swoim opiekunom. Ciągle łobuzuje - ucieka z domu, niszczy ubrania i inne rzeczy w domu, ale jednocześnie jest słodki i kochany - jest inspiracją do pisania wierszy, talizmanem szczęścia w grach zespołowych i największą atrakcją przyjęcia urodzinowego. Przygody Cukierka bardzo przypadły mi do gustu. Opisane w barwny i zabawny sposób zainteresowały nie tylko mnie, ale także moich uczniów i ich wychowawców, którzy uczestniczyli w zajęciach czytelniczych. Duża, wyraźna czcionka ułatwia samodzielne czytanie także początkującym czytelnikom. Zwierzęcy bohater, który jest jednocześnie narratorem opowieści jest dla dzieci bardzo atrakcyjny, do tego zabawne ilustracje, które dopełniają całości. Świetna lektura, zainteresuje nawet dzieci, które do tej pory stroniły od książek.
Avatar użytkownika - annazet5
annazet5
Przeczytane:2015-10-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Przygody niesfornego kota Cukierka dla małych i dużych. Autor zapewnia, że wszystkie zdarzyły się naprawdę. Wierzę mu :) To pierwsza książeczka z serii. Polecam wszystkie!
Avatar użytkownika - halinazurawska
halinazurawska
To pełna humoru, ciepła historia opowiadana przez kota Cukierka. Świat ludzi widziany z jego perspektywy, dostarcza nam wiedzy nie tylko o kotku , ale i o nas samych. Kocie psoty i zabawy wywołują usmiech na buziach dzieci i rodziców. Pięknie wydana książeczka, swoją okładką i ilustracjami zachęca do przeczytania i całkiem słusznie.
Avatar użytkownika - Laura_S
Laura_S
Przeczytane:2016-10-19, Przeczytałam, przeczytane w 2016,
Avatar użytkownika - McAgnes
McAgnes
Przeczytane:2014-05-22, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Dziękuję ci, Cukierku!
Waldemar Cichoń0
Okładka ksiązki - Dziękuję ci, Cukierku!

Nieraz naprawdę trzeba się postarać, aby zasłużyć na tytuł najbardziej niezwykłego i niesfornego zwierzaka na świecie… Dla Cukierka, bohatera „Cukierku...

Nie martw się, Cukierku!
Waldemar Cichoń0
Okładka ksiązki - Nie martw się, Cukierku!

Siądź wygodnie, zamknij buzię Znasz „Cukierku, ty łobuzie!”? Jeśliś czytał i chcesz więcej Oddajemy w twoje ręce Książkę drugą o kocurze Co...