Cukiernia Pod Amorem 2. Cieślakowie

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2010-11-18
Dodał/a książkę: ludwik101

W drugim tomie bestsellerowej sagi Cukiernia Pod Amorem autorka przedstawia dalsze losy rodu Zajezierskich. Wraz z jedną z bohaterek wyrusza za ocean, znakomicie odmalowując życie polskich emigrantów na przełomie XIX i XX wieku. Na scenę wkracza również barwna rodzina Cieślaków. Poznamy półświatek złodziejaszków z warszawskiego Powiśla, a także artystyczne środowisko przedwojennych teatrów i kabaretów.

\r\nI tym razem nie zabraknie pięknych, zdecydowanych kobiet, przełomowych wydarzeń z dziejów Polski i świata oraz ekscytujących historii miłosnych.

Popłyńmy z Marianną do Nowego Świata, a z Grażyną Toroszyn podbijajmy Warszawę i serca prawdziwych dżentelmenów, wiedząc, że i tak wszystkie drogi prowadzą do Gutowa.\r\nDorota Koman, poetka, krytyk literacki
\r\n„Cukiernia Pod Amorem” należy do tych książek, które mimo objętości czyta się jednym tchem.\r\nKatarzyna Badowska, „Gazeta Wyborcza”
\r\nBarwna obyczajowość opisana z imponującym realizmem i dbałością o detale, różnorodne, ciekawie nakreślone sylwetki bohaterów, a także ogrom wiedzy o minionych czasach czyni „Cukiernię Pod Amorem” niezwykle zajmująca lekturą.
\r\nAgnieszka Kantaruk, redaktor naczelna miesięcznika „Modny Kraków”
\r\nPowieści zdecydowanie nie można zarzucić nudy, czyta się ją bowiem z zachłannością.\r\nJoanna Hetman, „Magazyn Literacki Książki”

Kup książkę Cukiernia Pod Amorem 2. Cieślakowie

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Słodka saga Latem 1995 roku pod gutowskim rynkiem archeolodzy odkopują zasypane podczas drugiej wojny światowej korytarze. W jednym z nich znajdują zwłoki młodej kobiety ze starym, prawdopodobnie średniowiecznym pierścieniem. Klejnot ten jest dowodem na szlacheckie pochodzenie dziadka obecnego właściciela cukierni Pod Amorem. Skąd jednak pierścień pamiętający bitwę pod Grunwaldem znalazł się na palcu zmarłej? Co robił w Gutowie skoro zaginął jeszcze przed pierwszą wojną światową? Te pytania zadawaliśmy sobie podczas lektury fenomenalnej sagi rodzinnej „Cukiernia pod Amorem”. Losy rodziny nierozerwalnie związanej z Gutowem rozpaliły wyobraźnię i pobudziły apetyt na więcej.Nic dziwnego, że na dalszą część historii rodu Zajezierskich czekałam od chwili, kiedy skończyłam czytać ostatnią kartkę tomu pierwszego. Łapczywie rzuciłam się zatem na „Cukiernię pod Amorem. Cieślakowie” i – ostrzegam - uzależniłam się od fascynującej historii tej familii.Autorka, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, w dalszym ciągu opowiada o Zajezierskich, a ich rodzinę traktujemy niemal jak starych znajomych. Poznajemy również koleje losu tytułowych Cieślaków, którzy łączą się z Zajezierskimi za pośrednictwem dziecka z nieprawego łoża, syna Marianny Blatko. Tym samym spełnia się pewna mroczna przepowiednia mówiąca, że ród Zajezierskich skończy się, jeśli panu na Zajezierzycach urodzi się dwóch ...

Opinie o książce - Cukiernia Pod Amorem 2. Cieślakowie

Ciekawym wątkiem jest Grażyna Toroszyn, która wbrew przeciwnosciom spełnia swoje marzenie i zostaje aktorką. I to zajęcie przynosi jej sławę.
Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2015-03-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Druga część sagi obejmuje losy rodu Zajezierskich na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Okres ten w historii Polski obfitował w przemiany polityczno-obyczajowo-społeczne, w które to, w umiejętny sposób, zostały wplecione losy bohaterów. Na plan pierwszy wysuwa się Grażyna Toroszyn -- niesforna córka Kingi, która jest niejako synonimem "nowego". Ona łamie konwenanse, żyje własnym życiem, pokazuje, że aktorka nie znaczy kobieta lekkich obyczajów. Można powiedzieć, że jej postać zwiastuje koniec arystokracji, jako dominującej warstwy społecznej. Grażyna, znana jako Gina Weylen od najmłodszych lat chodziła swoimi ścieżkami. Realizowała swoje marzenia, nawet te, które mogłoby się wydawać były nie do zrealizowania. Chciała zostać aktorką i została, chciała stworzyć związek z ojcem koleżanki i to zrobiła, urodziła dziecko, ale nie wyszła za mąż za jego ojca. Była też osobą skromną. Pomimo sławy i wielkich pieniędzy nie uderzyła jej do głowy przysłowiowa woda sodowa. Dzięki Grażynie poznajemy świat artystyczny dwudziestolecia wojennego z jego przedstawicielami, których znamy chociażby z lekcji języka polskiego. Chłoniemy również atmosferę licznie działających wówczas kabaretów. Autorka pokazuje przede wszystkim "ludzi sukcesu". Udowadnia, że można zmienić swoje życie -- wystarczy tylko mieć trochę sprytu, trochę znać się na ekonomii oraz stłumić w sobie obawy przed nieznanym. W ten sposób zrealizowała swoje marzenia Gina. Tak samo postąpił przedstawiciel drugiej rodziny, tytułowy Cieślak. Rodzina Mariana wywodziła się z półświatka złodziejaszków z warszawskiego Powiśla. Marian dzięki sprytowi poślubił pannę z dobrego domu, tym samym awansował w hierarchii społecznej. Cieślak był dobrym obserwatorem, dlatego firma, którą założył -- korporacja taksówek -- przynosiła duże zyski. Wraz z Paulem, nieślubnym synem Tomasza Zajezierskiego, poznajemy życie polskiej emigracji w Ameryce; podążając za nim szlakiem wojennym widzimy bezsens pierwszej wojny światowej; wraz z nim przebywamy ciężką i długą drogę powrotną do wolnej Polski, ukochanego kraju jego matki. Część historyczna jest bogata w treść, napisana z wielkim rozmachem. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Brakuje mi tu odniesień do współczesności, bo te które się pojawiają są bardzo krótkie, wręcz powiedziałabym, że są one nic nieznaczącym przerywnikiem wprowadzonym po to, aby czytelnik nie zapomniał o dwutorowej narracji. Dzięki temu opisywana historia jest spójna, nie wybija czytelnika z rytmu, sprawia, że nie trzeba pilnować, w którym momencie następuje przeskok w czasie. Mi osobiście brakowało Igi, jej śledztwa i cukierni pachnącej jagodziankami. Przede mną leży otwarta trzecia część sagi. Mam wrażenie, że w przypadku tego tomu ciężar narracji został przerzucony na czasy współczesne. A jak faktycznie będzie przekonam się wkrótce. opinia opublikowana na moim blogu http://jastulatka.blogspot.com/2015/03/magorzata-gutowska-adamczyk-cukiernia_12.html
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2015-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Tym razem autorka oddaje w większości hołd czasom międzywojennej Warszawy, w których emigracja za chlebem była powszednia a oczekiwanie na niepodległość prawie bolesne. Mimo, że kolejne losy przeszłości rodziny Zajezierskich były tak samo ciekawe jak w tomie pierwszym, to mnie osobiście brakowało odniesień do teraźniejszości, których było po prostu za mało. Tym bardziej, że polubiłam Igę i byłam ciekawa czy rodzinna tajemnica zostanie w końcu odkryta - niestety akurat w tej kwestii muszę wykazać się cierpliwością. Poza tym po raz kolejny mamy do czynienia z niesamowitą dbałością o szczegóły, co ja akurat bardzo cenię. I jeśli narzekałam, że pierwszy tom czytało mi się ciężko, ze względu na przeskoki czasowe to z tym poszło mi o wiele łatwiej.
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2015-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2015),
Jak dla mnie o wiele lepsza niż część pierwsza!!! Nie było chaosu, który utrudniał czytanie pierwszego tomu. O wiele łatwiej było sobie poukładać historię w całość. Jednocześnie wątki poruszane w tej części wydawały mi się o wiele ciekawsze i poruszające. Jedyne czego było mi mało, to większej ilości obrazu "współczesności", ale rozumiem ten zabieg mający dawkować "przyjemność" ;)
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2015-01-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Druga część trylogii to kontynuacja opowieści o rodzie Zajezierskich. Pojawia się także nowa rodzina - Cieślakowie. Co tak w skrócie znajdziemy na kartach powieści? Marianna Blatko rodzi w Ameryce syna Tomasza Zajezierskiego, poznajemy też córkę Kingi Toroszyn - Grażynę, która pragnie zostać artystką i z uporem dąży do swojego celu. Oczarowana pierwszym tomem z wielką przyjemnością sięgnęłam po kolejny. Podobał mi się troszeczkę mniej niż poprzedni, ale seria nadal trzyma wysoki poziom, zwłaszcza pod względem tła historycznego. Poprzednią część bardzo polubiłam za bohaterów. Wiadomo jednak, że ktoś się rodzi, a ktoś umiera, więc jest trochę nowych postaci, a z niektórymi już się niestety nie spotykamy. W drugim tomie pojawia się przebojowa Grażyna, córka Kingi Toroszyn, która niewątpliwie różni się od tamtejszych kobiet. Dziewczyna jest uparta i stanowcza, dąży do swoich celów, chce został sławną aktorką. I za to ją polubiłam. Pojawia się też tytułowa rodzina Cieślaków, jednak to wcale nie oni przeważają w tej książce. Bardzo mnie zawiodło to, że autorka nie kontynuowała klasztornego wątku Wandy, bo zapowiadał się niezwykle ciekawie i w poprzedniej części bardzo lubiłam o tym czytać. A tutaj po prostu został urwany. Autorka, ku mojej uciesze, znowu skupia się bardziej na historii rodu aniżeli na współczesnych bohaterach. To z jednej strony jest plusem, bo polubiłam te postaci, ale z drugiej właściwie w ogóle nie przesuwamy się do rozwiązania zagadki tajemniczego pierścienia. Jestem bardzo ciekawa, jak to będzie w kolejnym, już ostatnim, tomie. Czy też będzie to tak pomijane, a może role się odwrócą i już więcej czasu poświęcone zostanie współczesnym wydarzeniom. Nie da się ukryć, że autorka musiała się przy tej serii napracować, bo tło historyczne jest świetnie opisane, bardzo obrazowo, ale momentami miałam wrażenie, że jednak jest tego zbyt dużo. Nadmiar informacji bywa przytłaczający, niestety. Ale ja z historią jestem na bakier, więc może temu odniosłam takie wrażenie. Okres I wojny światowej i dwudziestolecia międzywojennego jest mi raczej obcy, bliżej mi jednak do II wojny światowej. Serię polecam przede wszystkim dla kobiet, bo dużą rolę odrywają tutaj postaci kobiece, jest też coś z romansu. Jednak ogromne znaczenie ma tło historyczne, które zostało przygotowane z dbałością o szczegóły, więc jeżeli lubicie takie powieści, to ja jak najbardziej polecam. kingaczyta.blogspot.com
Avatar użytkownika - burlesque90
burlesque90
Przeczytane:2015-01-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Ciekawa książka, która zabiera nas w przeszłość. Pokazuje losy rodu Zajezierskich i Cieślaków, ale oprócz tego przybliża sposób życia ludzi w czasach przed i międzywojennych. Teraz z niecierpliwością czekam na przeczytanie ostatniego tomu.
Druga część sagi obejmuje kolejne lata, kolejne pokolenia rodziny. Tak jak w pierwszej części na kartach powieści znajdziemy sporo bohaterów: złodziejaszków, artystów, biznesmenów, chłopów, hrabiów, młode i starsze panie itd. Wątki z pierwszej części są kontynuowane, np. jak przepowiednia o upadku rodu Zajezierskich. Jeśli zanurzymy się w opowieść snutą przez Gutowską- Adamczyk, odnajdziemy wiele historii: nieszczęśliwej miłości, temat emigracji i odkrywania tożsamości, intrygi mające na celu zdobycie majątku, zemstę, tajemne romanse, przyjaźnie, dziewczęce marzenia, cierpienia i straty. Mamy także przedstawioną obyczajowość w polskim Gutowie, a także realistyczny opis zdarzeń podczas wojennych lat, gdy okupanci niszczyli polskie majątki, a wokół panował głód. W tej części najbardziej mi zapadła w pamięć Marianna, która wzbudza współczucie, ale także rozumiemy jej wybory. Także zdeterminowana Gina, która spełniła swoje marzenia oraz spędziła życie u boku ukochanego mężczyzny. Polecam sympatykom rodzinnych opowieści, warto poznać sagę ,,Cukierni pod Amorem".
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2014-09-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Bardzo miło było mi wrócić do niezwykle ciekawych postaci, jakimi są bohaterowie serii ,,Cukiernia pod Amorem". Drugą część o podtytule ,,Cieślakowie" czyta się równie płynnie i szybko jak pierwszą ze względu na przystępny (ale nie płytki!) styl pisarski Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Głównymi bohaterami książki są pierwsza wojna światowa i Grażyna Toroszyn, a nie rodzina Cieślaków, którym w mojej opinii autorka przeznaczyła zbyt mało kart książki, zbyt mało szczegółów o ich życiu i charakterach członków rodziny. Są bowiem przedstawieni dość ogólnie. Akcja części powieści przedstawiającej wątki dawne ma miejsce od roku 1890 do 1938 i w dużej mierze obejmuje pierwszą wojnę światową, przedstawioną jednak bardziej od strony historycznej, a nie emocjonalnej bohaterów. Choć ilość faktów historycznych jest zdumiewająca i godna podziwu, to jednak w pewnym momencie zachwiane zostały proporcje pomiędzy nimi a fabułą dotyczącą przeżyć samych bohaterów. Zawiedziona byłam skromnym udziałem akcji w czasach obecnych, czyli przygód Igi Hryć podczas odkrywania zagadki z przeszłości. Podtrzymuję swoje zdanie, że tytuł jest zupełnie nie trafiony i spłyca dzieło już zanim się po nie sięgnie, bo nie oddaje jego prawdziwej wymowy. Nie jest to żaden przesłodzony romans z kulinariami w tle, ale bardzo ciekawa powieść obyczajowa z mnóstwem informacji o codziennym życiu ludzi na przestrzeni ostatnich dwóch wieków na polskich terenach. Pomimo tego, że mam negatywne uwagi co do drugiej części serii, to na pewno sięgnę po trzecią, co innym czytelnikom również polecam.
Gdyby nie blogi pewnie nigdy nie zwróciłabym uwagi na "Cukiernię pod Amorem", którą przegapiłabym wśród innych książek. Jednakże mimo wielu pozytywnych recenzji moją pierwszą myślą na temat tej serii nie było "Muszę to przeczytać!", ale "To może mi się nie spodobać, ale poczekam jeszcze trochę". Postanowiłam bowiem przeczekać falę recenzji na blogach i poczekać, aż cały szum wokół tej książki nieco przycichnie. Nauczyłam się, że jeżeli coś określane jest przez wszystkich bestsellerem niekoniecznie musi mi się spodobać. Dlatego wolałam podejść do "Cukierni pod Amorem" ze spokojnym umysłem, a nie na fali zachwytów tą polską sagą. W drugim tomie powyższego cyklu autorka przedstawia dalsze losy rodu Zajezierskich. Razem z jedną, z bohaterek wyrusza za ocean, roztaczając przed czytelnikiem życie polskich emigrantów na przełomie XIX i XX wieku. Dodatkowo na scenę wkracza również rodzina Cieślaków, co urozmaica fabułę. Odbiorca poznaje półświatek złodziejaszków z warszawskiego Powiśla oraz środowisko artystyczne przedwojennych teatrów i kabaretów. Również w tej części "Cukierni pod Amorem" nie brakuje pięknych i zdecydowanych kobiet, przełomowych wydarzeń z dziejów Polski i świata oraz historii miłosnych. Podczas jednej z wizyt, w miejscowych bibliotekach zobaczyłam, że dwie ostatnie części "Cukierni pod Amorem" stoją sobie spokojnie na bibliotecznej półce, tak jakby czekały właśnie na mnie. Dlatego też, bez wahania po nie sięgnęłam chcąc poznać dalsze losy Zajezierskich. Nie mogłam doczekać się, aż znowu wkroczę w magiczny świat roztoczony przede mną w pierwszej części. Jednakże niestety drugi tom tej historii nie ma już tej niezwykłej otoczki, która tak bardzo podobała mi się w pierwszej części. Poza tym w tym przypadku miałam wrażenie, jakby autorka ciągnęła pewne wątki i postacie na siłę, w celu zwiększenia ilości stron książki. Dodatkowo współczesny wątek był bardzo skąpy w tej części - tak jakby pani Gutowska - Adamczyk nie miała na niego pomysłu, co było kolejnym elementem, który mnie zawiódł. Dlatego też chyba sobie odpocznę od "Cukierni pod Amorem", a po ostatni tom (jeżeli już) sięgnę za jakiś czas.
Jeżeli ktoś nie czytał poprzedniego tomu, lub zapomniał czy pogubił się w wydarzeniach, na samym początku części drugiej mamy krótkie streszczenie. I całe szczęście, bo bohaterów przybywa. Nie brakuje tu wzruszających momentów. Znajdują się tu szczegółowe opisy życia i obyczajów szlachty z przełomu XIX i XX wieku. Dużo czasu poświęciła autorka opisowi I wojny światowej. Ciekawe tutaj są jej przemyślenia na temat walczących ze sobą osób, którym odgórnie nakazano walczyć z przeciwnikiem. W tym tomie nie miałam już problemu by rozeznać kto jest kim. W odbiorze był przez to dla mnie o wiele bardziej łatwym. Przede wszystkim poznajemy tutaj dzieje Grażyny i Paula i jego wżenienia się w rodzinę Cieślaków. Oczywiście każdego z osobna. Mniej tutaj jest wydarzeń z czasów współczesnych. Większy nacisk położono na historię rodziny niż na tajemnicę pierścienia. Co wcale nie odbiera przyjemności z czytania. Wręcz przeciwnie, bo zdecydowanie wolę momenty z przeszłości. Z napięciem biorę się za ostatni tom, gdzie oprócz rozwiązania zagadki, zbliża się najsroższa wojna XX wieku.
Avatar użytkownika - monikad
monikad
Przeczytane:2014-02-21, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 26 książki 2014,
Cieślakowie jest to II tom trylogii "Cukiernia pod amorem" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Autorka przenosi nas ponownie do lat 90-tych XIX wieku i pierwszej połowy wieku XX opisując losy rodziny Zajezierskich, Cieślaków, Kingi Toroszyn jej córki oraz wnuka, podróż Marianny Blatko do USA i perypetie jej syna Paul'a które wprowadzają go do rodziny Cieślaków. W I tomie bohaterów jest sporo i trzeba się mocno skupić, żeby się nie pogubić. W II tomie jest....tak samo. Jednak w zupełności to nie przeszkadza. Czyta się przyjemnie i naprawdę wchodzi się w losy bohaterów . Podoba mi się opis zachowań ludzkich oraz zmian jakie zachodzą na przestrzeni tych 40 lat opisywanych przez autorkę. Da się zauważyć zmiany zachodzące w życiu i stosunku do chłopstwa u Zajezierskich, co jest efektem wybuchu wojny. Sporo treści poświęconej jest Grażynie Toroszyn-siostrzenicy żony Zajezierskiego (Adrianny Zajezierskiej)- której syn Adam zostanie pobłogosławiony przez hrabiego na swojego następcę, gdyż jego syn wybierze drogę kapłańską. Adam Toroszyn był bliski sercu Celiny Hryć -babki Igi. W tej części żegnamy sie z niektórymi bohaterami części I i zaczynamy przeżywać losy ich dzieci i wnuków, którzy powoli zbliżają nas do Celiny Cieślak oraz Igi Hryć. Również w tym tomie pojawiają się krótkie wstawki losów Igi, jednakże są jak mrugnięcie oka w porównaniu z opisem czasów wcześniejszych. Ciekawi mnie dalszy los bohaterów więc z miłą chęcią sięgnę po tom III, polecając tom II.
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2014-02-16, Ocena: 5, Przeczytałam, x 52 ksiażki 2014,
Drugi tom, moim zdaniem, napisany mniej chaotycznie, przez co lepiej się go czyta. Na pewno przeczytam trzecią część, żeby dowiedzieć się, jak potoczyły się dalsze losy bohaterów, jak przeżyli wojnę, no i co się stało z pierścieniem i mumią :)
Avatar użytkownika - jolajka
jolajka
Przeczytane:2014-02-13, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Avatar użytkownika - ewazub
ewazub
Przeczytane:2013-12-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, czytam regularnie w 2013 roku:),
Kolejna część porywającej historii Cukierni pod Aniołem i związanych z nią rodzin. Tym razem poznajemy bliżej rodzinę Cieślaków. Marianna będąc z ciąży dzięki mecenasowi Przasce płynie do Ameryki by tam zamieszkać razem z bratem i rozpocząć nowe życie. W Ameryce rodzi się Paul -syn Tomasza Zajezierskiego. Jako młody chłopak angażuje się w wojnę i walki we Francji. Ranny trafia do szpitala, gdzie poznaje swoja pierwszą żonę. Razem z teściem ruszają do Polski, gdzie żona wkrótce umiera a Paul postanawia odwiedzić miejsce, w którym matka spędziła młodość... czy będzie miał odwagę przedstawić się ojcu jako jego prawowity syn? Tymczasem młoda i odważna córka Kingi Toroszyn Grażyna pod pseudonimem Gina Waylen rozpoczyna karierę...
Avatar użytkownika - KsiazkowoLC
KsiazkowoLC
Przeczytane:2012-07-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 2012, Autografy/Dedykacje, Mam,
Drugi tom Serii Cukiernia pod Amorem.... W tej odsłonie historii poznajemy dalsze perypetie rodu Zajezierskich... Poznajemy też dalsze losy wielu postaci z części pierwszej... Bardzo rozbudowany jest wątek Grażyny Toroszyn vel Giny Weylen, która podążyła za swymi marzeniami oraz wbrew obowiązującym wówczas konwenansom została aktorką i zrobiła wielką karierę... W tle obserwować możemy nieustające nadzieje Polaków na utrzymanie tak nie dawno odzyskanej wolności, które coraz bardziej gasną na tle szalejącej z każdym dniem coraz bardziej kolejnej wojennej zawieruchy... Urzekł mnie sposób w jaki została napisana ta opowieść... Przeplatają się w niej radość, smutek, miłość, niepokój o najbliższych, niepewność jutra oraz różnorakie intrygi... Książkę czyta się jednym tchem, więc polecam ją Wam drodzy czytelnicy, a sama zabieram się już za tom III...
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-01-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Druga część serii jest nieco mniej chaotyczna od poprzedniej. Czytając czułam niedosyt wydarzeń z roku 1995. Wciąż intryguje mnie osoba mumi co napewno skłodni mnie do przeczytania ostatniej części Cukierni pod Amorem. Okres między wojenny wydał mi się ciekawie opisany. Została zawarta sytuacja Polski, szlachta pozbawiana swoich majątków, strach przed wojną, ucieczki rodaków do obcego kraju. Grażyna Toroszyn spełnia swoje marzenie i zostaje slynna gwiazda kabaretową i filmową. Nawiązuje romans z ojcem przyjaciółki, ktorego owocem jest syn Adam spadkobierca hrabiego Zajezierskiego.Mila przepowiada sobie przyszłość wariatki. Paul wraca do Polski a w konsekwencji do miejsca w którym mieszkała jego matka, babka i pradziadek. Zaskakujący jest jednak dla mnie fakt że mecenas rozpoznaje w nim nieslubnego syna hrabiego a reszta spoleczenstwa oraz sam hrabia tego podobienstwa nie widzi. Zatacza się koło wydarzeń rodzinnych. Wątki zaczynają sie łączyc. Robi sie ciekawie.
Opinia zbiorcza o trzech tomach: http://www.granice.pl/opinia,cukiernia-pod-amorem,242429,24437.
Avatar użytkownika - KKS
gosia_gosia16
Przeczytane:2015-08-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Avatar użytkownika - kki13
kki13
Przeczytane:2015-03-03, Ocena: 5, Przeczytałem, "Wyzwanie - sagi rodzinne 2015",
Avatar użytkownika - kansia4
kansia4
Przeczytane:2015-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Niebieskie nitki
Gutowska-Adamczyk Małgorzata0
Okładka ksiązki - Niebieskie nitki

Pasjonująca opowieść o miłości, trudnych wyborach, odrzuceniu i potrzebie przyjaźni. Bezpieczny świat szesnastoletniej Linki rozpada się z chwilą rozwodu...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa