Ta niezwykła książka to istna kopalnia łamigłówek dla dzieci: błądzenie w labiryntach, łączenie punktów, tropienie różnic, rozwiązywanie krzyżówek, kolorowanie ukrytych obrazków... Nie chodzi tu jednak tylko o rozrywkę lub nawet ćwiczenie logicznego myślenia. Każda strona tej publikacji uczy języka polskiego, w ciekawy sposób pokazując zastosowanie popularnych związków frazeologicznych - takich jak choćby "wilczy apetyt", "gruszki na wierzbie" czy "co w trawie piszczy". A dzięki wyjątkowej strukturze bloku rysunkowego i grubym wydzieranym kartkom w cyrk na kółkach może bawić się naraz cała rodzina.

Informacje dodatkowe o Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło. Łamigłówki, labirynty, kolorowanki i inne zabawy edukacyjne:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016-01-20
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło. Łamigłówki, labirynty, kolorowanki i inne zabawy edukacyjne

Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło. Łamigłówki, labirynty, kolorowanki i inne zabawy edukacyjne - opinie o książce

Avatar użytkownika - jezyna122
jezyna122
Przeczytane:2016-03-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Pamiętam jak w dzieciństwie czekałam na nowy numer najpierw czasopisma „Miś” a później „Świerszczyka”. Uwielbiałam teksty drukowane w odcinkach i różnorakie ilustracje. Najbardziej jednak lubiłam wszelkiego rodzaju krzyżówki, rebusy i szarady, które znajdowały się najczęściej pod koniec gazetki. Sprawiały mi one dużo frajdy a niejednokrotnie wcale nie należały do najłatwiejszych. Gdy zobaczyłam „Cyrk na kółkach” od razu przypomniały mi się właśnie tamte chwile. Duży zbiór łamigłówek, labiryntów, kolorowanek trafił do mnie akurat w czasie ferii czyli w świetnym czasie do wspólnej pracy i zabawy z dzieckiem. Tak naprawdę nie wiem, kto bardziej ucieszył się , ja czy syn ale obydwoje ochoczo zaczęliśmy wykonywać zawarte w niej polecenia. Ilustratorka Anita Graboś znana mi już była z fantastycznej kolorowanki „Wyspy”, przy której syn spędził wiele godzin. Ten zbiór zachwycił mnie jednak z innego powodu. Wielokrotnie mówiąc do dziecka wykorzystywałam związki frazeologiczne, których on niejednokrotnie nie rozumiał. Pytał „czemu szukasz dziury w całym” lub „czemu masz oczy dookoła głowy” ? Wiadomo z powiedzeniem „tam gdzie król chodzi piechotą” nie miał w ogóle problemu i sam wykorzystywał go wielokrotnie. W tym zbiorze oprócz wielu ciekawych labiryntów, wyszukiwaniu różnic, kolorowanek, łączeniu kropek, autorki w sposób ogromnie przejrzysty tłumaczą znaczenia popularnych związków frazeologicznych np. wilczy apetyt, gruszki na wierzbie, kocia muzyka. Zabawne rysunki świetnie ilustrują meandry naszego polskiego języka, ukazując jego fenomenalne możliwości. Na pochwałę zasługuje również sposób wydania. Książka przypomina blok rysunkowy z grubymi, wydzieranymi kartkami, dzięki czemu można spokojnie korzystać z cienkopisów i farb a i równocześnie może pracować cała rodzina. Moje dziecko od razu usiłowało odtworzyć w pokoju cyrk na kółkach, a gdy poprosiłam, żeby posprzątał to usłyszałam, że szukam dziury w całym. Przy kolacji stwierdziło, że wilczy apetyt to ma tata a on jedynie może mysi. W rezultacie mąż stwierdził, że chyba on musi zacząć mu dobierać odpowiednie lektury. Jednak śmiechu było mnóstwo, choć nie da się ukryć, że wiele pracy jeszcze przed nami zostało.
  „Cyrk na kółkach” to zdecydowanie pozycja godna zareklamowania. Uczy, niesamowicie wciąga, bawi, poszerza horyzonty i rozwija zainteresowania. Gdy do niej zaglądniemy, przepadamy z kretesem. Polecam !!

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-01-15, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
WSZYSTKIEGO PO TROCHU I JESZCZE WIĘCEJ - ŁAMIGŁÓWKI DLA DZIECI Czy są dzieci, które nie lubią łamigłówek i zagadek? Dokładnie, chyba nikogo takiego nie da się znaleźć. Każdy młody człowiek z przyjemnością spędzi choćby część wolnego czasu w ten sposób. A że dzięki tej konkretnej pozycji przy okazji wiele się nauczy i pogłębi swoją wiedzę o języku polskim, nie będzie to czas stracony! Co dzieci znajdą na stronach ,,Cyrku na kołach"? Właściwie każdy rodzaj zagadek, jakie zainteresują czytelników w wieku 6-10 lat. Zresztą trudno mi się odnieść tylko do tej konkretnej grupy wiekowej, sam już od bardzo dawna do niej nie należę, a jednak sam rzut oka na zawartość tej książki wystarczyła bym z przyjemnością przypomniał sobie, jak będąc młodszy spędzałem godziny na podobnych rozrywkach. Kolorowanie według kodu, łączenie w pary, krzyżówki, szukanie szczegółów, szukanie różnic, łączenie punktów, labirynty, tworzenie własnych rysunków... Każda kolejna strona to propozycja wejścia w ten niezwykły świat nauki poprzez zabawę. Rysunki są różnorodne, od prostych po bardziej skomplikowane, różnorodne i ciekawe. Zadania odpowiednio dobrane do wieku sprawdzają się znakomicie. Ładne jest także samo wydanie, duży format, dobry papier, twarda tekturka na podkładkę. ,,Cyrk na kółkach" gwarantuje więc wiele godzin pożytecznej rozrywki, w którą z pewnością dadzą się wciągnąć nie tylko dzieci, ale także ich rodzice. Wiem także na przykładzie swoim i swojej dziewczyny, że wcale nie trzeba być młodym człowiekiem czy jego opiekunem, by chętnie spędzić czas nad tą książką. A to chyba jest najlepsza dla niej recenzja, jaką mogę wystawić. Dlatego polecam. Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/01/15/cyrk-na-kolkach-czyli-jezyk-polski-na-wesolo-anita-grabos-monika-halucha/
Porachunki robota Mata, czyli łamigłówki, labirynty i inne zadania matematyczne
Monika Hałucha0
Okładka ksiązki - Porachunki robota Mata, czyli łamigłówki, labirynty i inne zadania matematyczne

Ta niezwykła książka to istna kopalnia łamigłówek. Przed tobą rozwiązywanie zagadek logicznych, błądzenie w labiryntach, łączenie punktów...