CzarLa. Poszukiwacze

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-09-26
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-240-1955-7
Liczba stron: 472
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5 (3 głosów)

Eva Dziewięć nigdy nie widziała innego człowieka. Ani słońca, nieba czy drzew. Tak właściwie to nigdy nie opuszczała swego podziemnego domu. Wszystko zmienia się, gdy na jej bezpieczne schronienie napada groźny stwór Bestiil, który czyha na jej życie. Eva zmuszona jest uciekać. Na powierzchni okazuje się jednak, że jest tam jedynym człowiekiem. Świat zamieszkują najróżniejsze istoty, niepodobne do niczego, o czym Eva dotąd się uczyła.

Czy Eva w ogóle znajduje się na Ziemi? Czy trafi na ślad ludzi? Czy dowie się gdzie i kim jest? W pełnej przeszkód podróży przez nieznane pomagają jej Tułaczowiec, wielki Otto i robot Mat. Wędruj razem z Evą i jej przyjaciółmi, naucz się orbońskiego alfabetu i przede wszystkim nigdy nie porzucaj wyobraźni!

Kup książkę CzarLa. Poszukiwacze

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2013-12-29, Ocena: 6, Przeczytałem,
Poszukując prawdy o sobieW podziemnym schronie zwanym Sanktuarium mieszka Eva Dziewięć. Dziewczynka ma dwanaście lat. Jedyną istotą, jaką w tym czasie poznała, jest robot, Mat, Multizadaniowy Automat Towarzyszący 06. Mat jest gderliwą i wymagającą opiekunką. Przeprowadza nieustanne szkolenia, uczy dziewczynkę. Pilnuje każdego jej kroku wraz z systemem sztucznej inteligencji kontrolującym każdy aspekt funkcjonowania Sanktuarium. Eva nieustannie marzy o wyjściu na zewnątrz. O odnalezieniu innych ludzi, takich jak ona. Mat uparcie twierdzi, że jest na to jeszcze za wcześnie, a Eva winna się wiele nauczyć, by przetrwać, jednak atak tajemniczego stwora zmusza naszych bohaterów do nagłej zmiany planów. Eva wydostaje się na powierzchnię, Mat zostaje w płonącym, zaatakowanym schronie. To, co dziewczynka widzi na zewnątrz, wcale nie przypomina tego, o czym się przez tyle lat uczyła. Mięsożerne drzewa, dziwne zwierzęta, poruszające się lasy. Poczucie zagrożenia i zagubienia. To obcy świat, planeta wydaje się jej zupełnie obca. Nad równiną szybuje olbrzymi wieloryb, drzewa wabią i pożerają ptaki. W ponurej okolicy Eva odkrywa wejścia do innych Sanktuariów, które jednak wydają się nieczynne. Z jednego z nich wychodzi tyczkowate stworzenie o wąsach suma. Okazuje się, że potrafi się ono komunikować, wykorzystując do tego zaawansowaną technikę. To Tułaczowiec Kitt, stare stworzenie w nowym świecie, gdy tymczasem ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - CzarLa. Poszukiwacze

Avatar użytkownika - kaska_91
kaska_91
Przeczytane:2013-10-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Czytałam i bardzo, ale to bardzo mi się podobała. Dlaczego? Bo autor zrezygnował z kreowania świata pełnego wampirów, aniołów i innych dziwnych istot tylko przypominających ludzi, a bohaterką uczynił zwykłą dziewczynkę, która po prostu znalazła się w dziwnym świecie, w niczym nie przypominającym Ziemi. Poza tym Eva Dziewięć jest po prostu dobrą osobą, która nigdy nie zostawiłaby przyjaciół w potrzebie. Co jeszcze? Staranne wydanie i ilustracje autora, które pomagają ogarnąć niezwykły świat Orbony.
Link do opinii
Avatar użytkownika - JustynaW
JustynaW
Przeczytane:2014-01-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, www.owcazksiazka.pl,
Inne książki autora
Kroniki Spiderwick. Księga 3. Sekret Lucindy
Tony Diterlizzi0
Okładka ksiązki - Kroniki Spiderwick. Księga 3. Sekret Lucindy

Próbując wyjaśnić zagadki Spiderwick, Jared, Simon i Mallory odwiedzają swoją zwariowaną ciotkę Lucindę, lecz w trakcie wizyty w zakładzie psychiatrycznym...

Reklamy